piątek, 5 kwietnia 2013

I love you, Poland - Michael Jackson - Czesław Czapliński

Michael Jackson to zdecydowanie był wielki muzyk. King of Pop. Miliony fanów szalały przez długie lata na jego pokazowych koncertach. Miliardy znają jego chociażby nazwisko. Showman jakich mało. A przy tym nieśmiały.

I love you, Poland, jest w całości poświęcona pierwszej wizycie Michael Jacksona w Polsce. Od samego początku - kiedy to dopiero wszyscy powolutku oswajali się z tą myślą, do samego końca. 

Czesław Czapliński dostał fotorelację na wyłączność przez cały czas trwania "wycieczki" po Polsce. Światowej sławy fotograf, który urozmaicił również i tę małą książeczkę swoimi zdjęciami. 

Mamy również dwa wywiady, które zostały przeprowadzone z ludźmi bliskimi królowi. Mowa tutaj o prof. Marku Kwiatkowskim, a także z Waldemarem Dąbrowskim. Dzięki wywiadom czytelnik może poznać bliżej jak i zrozumieć lepiej nieśmiałego piosenkarza, jakim był bez wątpienia Jackson. 

A jaki był prywatnie?
Prywatnie był człowiekiem niezwykle miłym, ale i bardzo stanowczym, choć nieużywającym podniesionego tonu. Potrafił wyegzekwować rzeczy dla siebie ważne - czy to w rozmowie, czy w relacji ze swoją ekipą - mówiąc na granicy szeptu, niemal na granicy słyszalności.

W albumie możemy przeczytać ( a także zobaczyć na zdjęciach ) o przywitaniu króla popu, jak prawdziwego króla na Okęciu, o podziwianiu przez niego pałacu w Wilanowie, o wizycie w warszawskim liceum Batorego, ale także spotkaniu z dziećmi w przedszkole i w szpitalu. 

Sądzę, że każdy fan będzie zachwycony przeżyciem raz jeszcze odwiedzin Michaela Jacksona w Polsce pod koniec lat 90. 

Informacja zamieszczona na okładce:

Michael Jackson nie umarł. Będzie żyć wiecznie w pamięci fanów. Szczególnie tych z Polski, którzy w 1996 roku tłumnie przybyli na jego koncert w Warszawie. Także tych, którzy nie odstępowali na krok króla popu rok później podczas jego prywatnej wizyty w Polsce, gry rozpoczynał rozmowy z władzami o budowie parku rozrywki. Album jest fotograficznym zapisem drugiej wizyty Jacksona nad Wisłą. Składają się na niego unikatowe zdjęcia Czesława Czaplińskiego, który jako jedyny fotograf towarzyszył wówczas gwiazdorowi, oraz wspomnienia tych, którzy poznali wtedy prawdziwą twarz giganta sceny. Jaki Michael Jackson był naprawdę? Dlaczego pokochał Polskę i chciał tu zamieszkać?

------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł: Michael Jackson "I love you, Poland!"
Autor: Czesław Czapliński (fotorelacja) -
Wydawnictwo:New Media Concept
Data wydania: 2009
Liczba stron: 80
Kategoria: Wspomnienia
 na podstawie książki Czesława Czaplińskiego "Moja historia, czyli fotografowałem króla"
------------------------------------------------------------------------------------------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz