Kolekcja kryminałów Agaty Christie

http://www.agathachristiekolekcja.pl/

Dobra literatura to skarb, którego często trudno szukać na półkach w księgarniach.
Dobra literatura jest wtedy, kiedy można sięgać po nią w ciemno, 
nie obawiając się zmarnowanego czasu oraz pieniędzy. 
Dobra literatura jest obecnie wydawana w postaci Kolekcji kryminałów Agaty Christie. 

 
  Agatha Christie jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów. Wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz drugi miliard przetłumaczonych na 45 języków obcych. Pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy znajduje się trzecia na światowej liście (przed nią znajduje się tylko Biblia oraz twórczość Szekspira).


Pierwszy Tom 
Morderstwo w Orient Expressie
PREMIERA: 17. czerwca 2014

Recenzja na blogu: KLIKNa pierwszy ogień - Kolekcja kryminału #1 - została wybrana jedna z najbardziej popularnych powieści Królowej Kryminałów. Nie bez powodu. Morderstwo w Orient Expressie posiada wszystko, czego tylko czytelnicza dusza zapragnie. Morderstwo, zagadka, podejrzani - kryminał jakiego nigdzie indziej nie znajdziecie.Drugi Tom
A.B.C.
PREMIERA: 3. lipca 2014

Recenzja na blogu: KLIK

A.B.C. okazał się dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Autorka całkowicie wywiodła mnie w pole, choć przecież nieustannie dawała mi podpowiedzi. W czasie lektury szare komóreczki pracowały na najwyższych obrotach, lecz - najwyraźniej - potrzeba mi jeszcze wielu takich powieści. Geniusz sam w sobie!
 
Trzeci Tom
I nie było już nikogo
PREMIERA: 3. lipca 2014

 Recenzja na blogu: KLIK

 
Epicka! Najpopularniejszy kryminał Królowej Kryminałów. Historia niezwykła, niebywała, a jednocześnie jakże prosta i trafiająca w serca i umysły. Trudno się od niej oderwać, trudno po niej zasnąć, gdyż wyobraźnia daje się we znaki.

Czwarty Tom
Dwanaście prac Herkulesa
PREMIERA: 17. lipca 2014

Recenzja na blogu: KLIK
 
  Większość kryminałów to długie powieści liczące sobie przynajmniej dwieście stron. Ale może można krócej? Tak specjalnie dla ludzi niecierpliwych i wiecznie zabieganych? Agata Christie odpowiada: można. Pomysł na zagadkę kryminalną można obmyślić oraz dobrze rozegrać już w trzydziestu stronach. Powtórzyć razy dwanaście, a otrzymujemy genialną książkę, od której i tak i tak, trudno się oderwać!Piąty Tom
Wczesne sprawy Poirota
PREMIERA: 31. lipca 2014

Recenzja na blogu: KLIK
 
 Zastanawialiście się może, jak wyglądały czyjeś początki. Bo przecież każdy z nas miał jakieś - bardziej lub mniej chwalebne, do który trzeba nierzadko dojrzeć, by zrozumieć ich cel w naszym życiu. W końcu nawet najwięksi byli kiedyś małymi. Nawet tak genialny belgijski detektyw jak Herkules Poirot.Szósty Tom
Niemy świadek
PREMIERA: 7. sierpnia 2014


Recenzja na blogu: KLIK

Praca detektywa byłaby bajecznie łatwa, gdyby każde przestępstwo miało swojego naocznego świadka. Dzięki temu owa osoba mogłaby od razu zawędrować na posterunek policji, która natychmiast złapie kryminalistę. Lecz przecież życie nie jest takie proste, a los jest bardzo przewrotny, dlatego też trzeba dokładnie wypowiadać swoje życzenia. Przekonał się o tym pewien belgijski detektyw, który ma przy sobie świadka bardzo przemyślnej zbrodni. Lecz świadek ten jest niemy, no chyba że weźmiemy pod uwagę szczekanie...


Siódmy Tom 
Tajemnica Bladego Konia
PREMIERA: 21. sierpnia 2014
 
Recenzja na blogu: KLIK
 
Do zasad pisania powieści kryminalnych należał zakaz stosowania pozaziemskich mocy. Nie jest to dziwne, a raczej jak najbardziej zrozumiałe zarówno dla autorów książek, jak i czytelników. Dlatego też Agata Christie postanowiła obejść tę zasadę, znajdując przyziemne, choć nieoczekiwane rozwiązanie zagadki. Poprzez ten wyczyn raz jeszcze udowodniła, że jest niekwestionowaną Królową Kryminału.

Ósmy Tom
Tajemniczy przeciwnik
PREMIERA: 4. września 2014
 
Recenzja na blogu: KLIK


Tajemniczy przeciwnik to druga, pod względem chronologicznym, powieść napisana przez Agatę Christie. Natomiast w wychodzącej obecnie Kolekcji kryminału jest to już ósmy tom. Pod wieloma względami jest to zupełnie inna książka, do której można było przywyknąć, rozpoczynając przygodę z kryminałami od początku tego cyklu.


Dziewiąty Tom
Śmierć na Nilu
PREMIERA: 18. września 2014
 
Recenzja na blogu: KLIK

Są takie książki, od których nikt - nawet brak czasu - nie może mnie odpędzić. Mimo zmęczenia spowodowanego nadchodzącym widmem matury, uważanej za jeden z najważniejszych egzaminów w całym naszym życiu (serio...?), dobry kryminał umożliwił mi na chwilę się zrelaksować, odpocząć i przypomnieć sobie za co tak bardzo kocham Agatę Christie!
 

Dziesiąty Tom
Tajemnica Gwiazdkowego Puddingu
PREMIERA: 2. października 2014

Recenzja na blogu: BRAK

Zgodnie z kulinarnym tytułem zbiór opowiadań mistrzyni kryminału to uczta dla wielbicieli prozy Agaty Christie. Głodny wrażeń czytelnik znajdzie tu wspomnienia z dziecięcych lat pisarki, a także nierozwiązywalną zagadkę morderstwa, do którego dojść nie mogło (Tajemnica hiszpańskiej skrzyni). Sławny detektyw raz bawi się w kota czyhającego na mysz (Popychadło), a w innym miejscu odkrywa prawdę dzięki rytuałom kulinarnym (Dwadzieścia cztery kosy). Jak mówi jedna z bohaterek: „Potrzebuję pana, panie Poirot. Proszę podkręcić swoje cudowne wąsy i przyjść”. Na deser autorka serwuje Szaleństwo Greenshawa z niezawodną panną Marple!
(opis z okładki)Jedenasty Tom
Morderstwo odbędzie się...
PREMIERA: 16. października 2014


Recenzja na blogu: KLIK

"Morderstwo odbędzie się..." jest kolejną powieścią Agaty Christie, napisaną w w 1950 roku, w której to - po raz czwarty - występuje przemiła, acz bardzo ciekawska starsza pani. Panna Marple, za pomocą wrodzonej inteligencji, dociekliwości, a także słuchania ludzkich plotek, potrafi rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane sprawy. Tak było i tym razem!


Dwunasty Tom
Tajemnicza historia w Styles
PREMIERA: 30. października 2014


Recenzja na blogu: KLIK
  

  "Tajemnicza historia w Styles" jest jedną z najlepszych książek, jakie przyszło mi przeczytać. Dlaczego? Odpowiedzi jest wiele i każdą z nich można spokojnie postawić na podium. Przede wszystkim należy mieć na względzie fakt, iż jest to debiut mojej ulubionej pisarki. Po drugie, jest to bardzo dobra książka - szczególnie jak na amatora. A po trzecie - jest to niesłychanie dobry kryminał!


Trzynasty Tom
Morderstwo w zaułku
PREMIERA: 13. listopada 2014
 
Recenzja na blogu: KLIK

Bez wątpienia największą zaletą "Morderstwa w zaułku" jest fakt, iż te cztery opowiadania można przeczytać na raz lub można robić sobie odpoczynki pomiędzy nimi. To idealne wyjście dla ludzi wiecznie zapracowanych, którzy nie znajdują wystarczającego czasu na przeczytanie trzystu stron w ciągu jednego wieczoru.Czternasty Tom 
Dopóki starczy światła
PREMIERA: 4. grudnia 2014

 
Recenzja na blogu: KLIK

"Dopóki starczy światła" to dziewięć kilkustronicowych opowiadań. Wśród nich czytelnik znajdzie chociażby prekursora do powieści "Tajemnica gwiazdkowego puddingu". Lecz mylą się ci, którzy uważają, iż jest to pozycja tylko dla amantów kryminałów. W całym zbiorku zaledwie trzy historie są splecione zagadkami - pozostałym bliżej do krótkich obyczajówek z wątkiem miłosnym w tle.Piętnasty Tom
Mężczyzna w brązowym garniturze
PREMIERA: 18. grudnia 2014

 
Recenzja na blogu: KLIK

Jakich słów bym użyła, gdybym miała zachęcić do przeczytania piętnastego tomu Klasyki Kryminału Agaty Christie, a - pod względem chronologicznym - czwartej powieści Królowej Kryminału? Byłyby to bardzo treściwe trzy zdania, które w pełni oddają moją satysfakcję po przeczytanej książce!
  "Mężczyzna w brązowym garniturze" to...
Kryminał z humorem.
Kryminał z przygodą.
Kryminał... z nutką romansu.

Szesnasty Tom 
 Śledztwo na cztery ręce
PREMIERA: 1. stycznia 2015


Recenzja na blogu: BRAK

Pozbawiona adrenaliny Tuppence Beresford umiera z nudów. Tęskni za emocjami, które przeżywała wraz mężem, prowadząc śledztwa. Wreszcie Tommy dostaje kolejne zlecenie. Jego żona rozkwita i żądna wrażeń para rusza do akcji, wcielając w życie metody podpatrzone u Sherlocka Holmesa i Herkulesa Poirot.

Siedemnasty Tom 
Kieszeń pełna żyta
PREMIERA: 15. stycznia 2015


Recenzja na blogu: KLIK

"Kieszeń pełna żyta" to kolejna powieść kryminalna Agaty Christie z 1953 roku, w której pojawia się detektyw-amator, Jane Marple. To historia niezwykle interesująca, aczkolwiek raczej prosta w swoim wykonaniu. Angielska pisarka po raz dziesiętny udowadnia, że prawda tkwi w szczegółach i bywa naprawdę oczywista, lecz owiana stosem kłamstw często niedostrzegalna.
Osiemnasty Tom
Zatrute pióro
PREMIERA: 29. stycznia 2015


Recenzja na blogu: KLIK

"Zatrute pióro" to kolejna powieść Agaty Christie, którą mam okazję gościć na swojej półeczce. Tak jak zawsze - wraz z nią - mogłam znowu poczuć angielski klimat kryminałów, jaki zawsze serwuje nam jedyna w swoim rodzaju Królowa Kryminałów.

Dziewiętnasty Tom
Niedziela na wsi
PREMIERA: 12. luty 2015


Recenzja na blogu: KLIK


Herkules Poirot nigdy nie spodziewał się takiej historii... Udając się na zaproszony obiad do domu lady Angkatell, ujrzał wprost niecodzienny widok. Krew mężczyzny spływa do basenu, jego żona trzyma w ręku pistolet, obok niej stoi wystraszona przyjaciółka ofiary - belgijski detektyw w pewnej chwili ma wrażenie, iż to jakaś gra, impertynencki żart lub gra towarzyska. A jednak! Stało się, a dowodem jest trup. Przed Poirotem nie lada wyzwanie, bowiem zagadka wydaje się tylko z pozoru prosta. Dowody i zeznania nie są jednoznaczne... Czyżby ktoś bawił się z nim w kotka i myszkę?
Dwudziesty Tom 
Zabójstwo Rogera Ackroyda
PREMIERA: 26. luty 2015


Recenzja na blogu: KLIK

O "Zabójstwie Rogera Ackroyda" nasłuchałam się dość, jak tylko zaczęłam interesować się prozą Agaty Christie. Jak się okazało, nie tylko dla mnie, lecz także dla wielu innych czytelników, jest to utwór wyjątkowy pod każdym względem. Kryminał niecodzienny, po którym ujawnienie zabójcy trafia podwójnie!

 

 Dwudziesty Pierwszy Tom
Morderstwo w Mezopotamii
PREMIERA: 12. marca 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Pozwólcie, że przeniesiemy się do słonecznej krainy, gdzie za dnia świeci słońce, a gdy zachodzi... pojawia się maska! Maska, która ma przypominać kobiecie, iż jej mąż na nią czeka! Brzmi dziwnie? Wszystko stanie się jasne po lekturze powieści kryminalnej: "Morderstwo w Mezopotamii".

Dwudziesty Drugi Tom 
Noc i ciemność
PREMIERA: 26. marca 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Zastanawiające, iż niektórzy pisarze - choć mają wyrobiony już swój własny charakterystyczny styl - potrafią zaskoczyć czytelnika powieścią inną niż wszystkie. Przykładem takiej autorki jest wspaniała Agata Christie, która nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać, a dowodem tego jest omawiany przeze mnie tytuł. Uwierzcie mi. Gdyby nie nazwisko Królowej Kryminałów na okładce, w życiu nie pomyślałabym, iż Noc i ciemność wychodzi właśnie spod jej pióra!

Dwudziesty Trzeci Tom
Tajemnica siedmiu zegarów
PREMIERA: 9. kwietnia 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Agata Christie napisała bardzo wiele powieści detektywistycznych bez udziału jej sztandarowych bohaterów - Herkulesa Poirota czy Jane Marple. Te mniej znane tytuły wśród fanów tych postaci często potrzebują wsparcia, by ktoś po nie sięgnął. I takie "wsparcie" teraz daję ja "Tajemnicy Siedmiu Zegarów".
Dwudziesty Czwarty Tom 
Tajemniczy Pan Quin
PREMIERA: 23. kwietnia 2015


Recenzja na blogu: KLIK

"Tajemniczy pan Quin" to książka inna niż wszystkie. A to dlatego, iż autorka zaczerpnęła pomysł na postać Quinna z komedii dell`arte. Agata Christie bardzo lubiła postać Arlekina, to jest postać błazna w czarnej masce "komicznej".
 
Dwudziesty Piąty Tom
Zagadka Błękitnego Ekspresu
PREMIERA: 7. maja 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Oto powieść, którą osobiście autorka nie lubiła i uważała za nieudaną. Nawet w jednym z wywiadów powiedziała, że żałuje, iż w ogóle oddała ją do druku. Jak to zatem jest z tą "Zagadką Błękitnego Ekspresu"? Czy naprawdę jest czego żałować?
Dwudziesty Szósty Tom 
Śmierć Lorda Edgware'a
PREMIERA: 21. maja 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Tym razem zmierzyłam się ze "Śmiercią lorda Edgware'a", która w latach 30. uważana była za jedną z mocno kontrowersyjnych powieści Królowej Kryminałów, ponieważ dyskretnie porusza ówczesne tabu: antysemityzm i homoseksualizm. Ale spokojnie - są to tak delikatne akcenty, że gdyby nie informacje z tyłu książki, nawet bym nie zwróciła na nie uwagi.

Dwudziesty Siódmy Tom 
Pasażer do Frankfurtu
PREMIERA: 4. czerwca 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Pasażer do Frankfurtu to szósta powieść od końca napisana przez Królową Kryminału. Obejmowała okres twórczości Christie, w której to pisarka była jedną z najbardziej znanych autorek na świecie, o czym świadczą chociażby liczne listy czytelników. W tej książce autorka postanowiła już na wstępie odpowiedzieć na powtarzające się pytania swych fanów, czyli skąd czerpie swe pomysły oraz jak kreuje swoich bohaterów. Co ciekawe... odpowiedzi są naprawdę oczywiste i warto je przeczytać. Są miłym dodatkiem, w którym Christie zwraca się do każdego czytelnika!Dwudziesty Ósmy Tom 
Tajemnica rezydencji Chimneys
PREMIERA: 18. czerwca 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Pora w końcu powrócić do łask Agaty Christie (dawno już nie było na blogu żadnej recenzji tejże autorki) i na nowo zakochać się w kryminale w najczystszej postaci! Czym tym razem Królowa Kryminału mnie zaskoczyła i w jaki sposób rozkochała mnie w swej książce? Oto Tajemnica rezydencja Chimneys...


Dwudziesty Dziewiąty Tom 
Nemezis
PREMIERA: 2. lipca 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Czy można podjąć się rozwiązania sprawy, o której nie ma się zielonego pojęcia, a swoje przypuszczenia opierać jedynie na jednym liście i ogromnej nagrodzie pieniężnej za powodzenie śledztwa? Otóż, panna Jane Marple udowodnia, że jest to jak najbardziej możliwe. Tym oto sposobem zabiera się za przedostatnią sprawę, jaką przyszło zapisać Agacie Christie o tej przesympatycznej detektyw-amator - sprawę sprzed lat!


Trzydziesty Tom 
Pajęczyna
PREMIERA: 16. lipca 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Pajęczyna to tak naprawdę sztuka teatralna napisana przez Agatę Christie, którą dopiero prawie pół wieku później przeniósł na karty powieści Charles Osborne pod tym samym tytułem. I zrobił to na tyle genialnie i przemyślnie, iż czytając kolejne dzieło podpisane nazwiskiem Królowej Kryminału mamy wrażenie, iż znaleźliśmy się w teatrze na błyskotliwej sztuce teatralnej.Trzydziesty Pierwszy Tom 
Kurtyna
PREMIERA: 30. lipca 2015


Recenzja na blogu: NA SAM KONIEC

Opis: wkrótce...

Trzydziesty Drugi Tom 
Po pogrzebie
PREMIERA: 13. sierpnia 2015


Recenzja na blogu: KLIK

W końcu! Nareszcie mam u siebie na półeczce książkę, o której marzyłam od tak dawna (czyli od momentu, kiedy po raz pierwszy obejrzałam ekranizację - genialną swoją drogą - jednej z wielu powieści Agaty Christie). Choć niepozorna, wewnątrz odnajdziemy niebanalną historię o kłamstwie, które rozpoczęło się w nieokreślonym momencie, a trwało bardzo długo... tak długo, że tylko pewien belgijski detektyw mógł pokazać prawdę w tej całej sieci oszustw!


Trzydziesty Trzeci Tom 
Pięć małych świnek
PREMIERA: 27. sierpnia 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Moja ukochana Christie w "Pięć małych świnek" przeszła moje najśmielsze oczekiwania! To małe cudeńko oprawione w tę niepozorną okładkę było dla mnie nie lada wyzwaniem! Szare komórki wytężyły się, a pomógł w tym oczywiście sam Herkules Poirot!

Trzydziesty Czwarty Tom 
Spotkanie w Bagdadzie
PREMIERA: 10. września 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Jak wiele jesteśmy w stanie zrobić dla mężczyzny, w którym CHYBA zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia? Czy potrafilibyśmy pojechać za nim na drugi koniec świata, nie martwiąc się pieniędzmi, pracą czy bezpieczeństwem?
Trzydziesty Piąty Tom 
Tajemnica Sittaford
PREMIERA: 24. września 2015


Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...

Trzydziesty Szósty Tom 
Rosemary znaczy pamięć
PREMIERA: 5. listopada 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Moja miłość do twórczości Agaty Christie wzrasta z każdą książką, z każdą stroną, z każdą zagadką. Serce mi się raduje, kiedy czytam, iż ta wielka pisarka napisała osiemdziesiąt kryminałów, a także kilka powieści obyczajowych, które zostały przetłumaczony na sześćdziesiąt pięć języków i wydane w liczbie ponad dwóch miliardów egzemplarzy!!! Ci, którzy nadal nie rozumieją fenomenu Agaty Christie, odsyłam do jednej z jej książek np. Rosemary znaczy pamięć.
 
Trzydziesty Siódmy Tom 
Próba niewinności
PREMIERA: 22. października 2015


Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...
Trzydziesty Ósmy Tom 
Dom nad kanałem
PREMIERA: 8. października 2015


Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...

Trzydziesty Dziewiąty Tom 
Śmiertelna klątwa
PREMIERA: 19.  listopada 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Jeżeli poszukujecie krótkiej, niezobowiązującej lektury na jedno popołudnie - "Śmiertelna klątwa" to po prostu wymarzona lektura. To właśnie po nią sięgnęłam, relaksując się na wsi na łonie natury. Zaczęłam czytać... i nie mogłam się oderwać! 
 Czterdziesty Tom 
Pani McGinty nie żyje
PREMIERA: 3. grudnia 2015


Recenzja na blogu: KLIK

Nareszcie dobrałam się do powieści, której historię kojarzyłam z ekranizacji... ale całkowicie zapomniałam zakończenia. I to lubię! Mogłam - jak to ja - przystąpić do lektury z uśmiechem na ustach i całkowicie poddać się książce Królowej Kryminału jak przystało na czytelnika: zastanawiałam się wraz z Herkulesem Poirotem, kto też jest sprawcą!Czterdziesty Pierwszy Tom 
Tragedia w trzech aktach
PREMIERA: 17. grudnia 2015

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...
Czterdziesty Drugi Tom 
Tajemnica Lorda Listerdale'a
PREMIERA: 31. grudnia 2015

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...
Czterdziesty Trzeci Tom 
Trzynaście zagadek
PREMIERA: 14. stycznia 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...
Czterdziesty Czwarty Tom 
Hotel Bertram
PREMIERA: 28. stycznia 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...

Czterdziesty Piąty Tom 
Świadek oskarżenia
PREMIERA: 11. lutego 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...Czterdziesty Szósty Tom 
Podróż w nieznane
PREMIERA: 25. lutego 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...


Czterdziesty Siódmy Tom 
Morderstwo to nic trudnego
PREMIERA: 10. marca 2016

Recenzja na blogu: KLIK

Co trzeba zrobić, ażeby zostać mordercą? Potrzeba genialnego planu czy może zwykłego szczęścia-nieszczęścia? Potrzebny jest chłonny umysł a może wręcz przeciwnie - szalony i nieobliczalny? Według kolejnej przeczytanej przeze mnie powieści Christie wiem, że geniusz (szczególnie zła!) tkwi w prostocie - nieszczęśliwy wypadek, pomyłka czy niedopatrzenie i  voilà! Ostatecznie morderstwo to nic trudnego...


Czterdziesty Ósmy Tom 
Dlaczego nie Evans?
PREMIERA: 24. marca 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce... 


Czterdziesty Dziewiąty Tom 
Zakończeniem jest śmierć
PREMIERA: 7. kwietnia 2016

Recenzja na blogu: KLIK

W końcu trafiła mi się naprawdę wyjątkowa książka, o której tytule usłyszałam typowo przez przypadek. No bo, że Egipt to wiadomo (chociażby Śmierć na Nilu się kłania), ale - hola! hola! - kto to słyszał, by Christie osadzała czas akcji... około 2000 lat p.n.e.? Wierzcie bądź nie, ale to nie jedyna niespodzianka jaka czeka czytelnika podczas lektury Zakończeniem jest śmierć.Pięćdziesiąty Tom 
Entliczek pentliczek
PREMIERA: 21. kwietnia 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...
 


Pięćdziesiąty Pierwszy Tom 
Zerwane zaręczyny
PREMIERA: 5. maja 2016

Recenzja na blogu: KLIK

Są dwie władze, które najbardziej zmieniają człowieka: miłość oraz pieniądze. Jeżeli nie ma pieniędzy a miłość - wie, że kocha prawdziwie. Jednakże jeżeli ma tylko pieniądze, często gubi się w swoim sercu... i nie wie, czy ktoś jest dla niego z miłości czy dla korzyści materialnej. Pięćdziesiąty Drugi Tom 
Karty na stół
PREMIERA: 19. maja 2016

Recenzja na blogu: KLIK


Genialna, wielowątkowa fabuła mówi sama za siebie, iż pisarka była niewątpliwie wyjątkową osobą. To niesamowite, jak Christie od samego początku niemal bawi się wyobraźnią czytelnika. Ułożyła niezwykłą układankę z portretu psychologicznego w roli głównej. Tutaj nie najważniejsze są pieniądze, lecz właśnie psychika człowieka.
Pięćdziesiąty Trzeci Tom 
Wigilia Wszystkich Świętych
PREMIERA: 2. czerwca 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...


Pięćdziesiąty Czwarty Tom 
Uśpione morderstwo
PREMIERA: 16. czerwca 2016

Recenzja na blogu: KLIK


Christie w "Uśpionym morderstwie" już od pierwszych stron zagęszcza akcję. Sama zagadka "wychodzi" z cienia stopniowo, coraz bardziej interesując. Nie ma tutaj dłużyzn ani tym bardziej nudy - od tej powieści ciężko się oderwać. Do samego końca Królowa Kryminału gra fair z czytelnikiem i tak naprawdę od przez cały czas trwania powieści czytelnik może sam grupować postacie na "Winnych" i "Niewinnych".Pięćdziesiąty Piąty Tom 
Trzecia lokatorka
PREMIERA: 30. czerwca 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...Pięćdziesiąty Szósty Tom 
Morderstwo w Boże Narodzenie
PREMIERA: 14. lipca 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...


 
Pięćdziesiąty Siódmy Tom 
Słonie mają dobrą pamięć
PREMIERA: 28. lipca 2016

Recenzja na blogu: KLIK

Christie wraca na mojego bloga w wielkim stylu, ponieważ w końcu mogę napisać recenzję książki, na którą polowałam od kilku dobrych miesięcy. Słonie mają dobrą pamięć odznaczyły się w mojej pamięci nie bez przyczyny. Swego czasu miałam ogromną ochotę na serial Poirot (potrafiłam oglądać odcinek po odcinku - bez przerwy!) i pamiętam jak dziś, jak obiecałam sobie, że ta historia, ta zagadka ukryta za przedziwnym tytułem, jest naprawdę wyjątkowa. Nie przedłużając - oto cudowna zagadka o miłości małżeńskiej, dla której zrobi się naprawdę WSZYSTKO!Pięćdziesiąty Ósmy Tom 
Samotny dom
PREMIERA: 11. sierpnia 2016

Recenzja na blogu: KLIK

Samotny dom to wyjątkowa książka Christie. Wyjątkowa ze względu na naprawdę ciekawą fabułę, a przede wszystkim wyjątkowa dla mnie, ponieważ jest to pierwsza powieść Agaty Christie, w której przewidziałam sprawcę! Tak, tak (nie chwaląc się) to jedyna zagadka, przy której trwałam ramię w ramię z Herkulesem Poirotem od początku do samego końca!Pięćdziesiąty Dziewiąty Tom 
Morderstwo na polu golfowym
PREMIERA: 24. sierpnia 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...


 

 

Sześćdziesiąty Tom 
Morderstwo na plebanii
PREMIERA: 7. września 2016

Recenzja na blogu: KLIK

Morderstwo na plebanii miało swoją premierę w 1930 roku (dokładnie 10 lat po pierwszym spotkaniu z Herkulesem Poirotem) i to właśnie w tej niepozornej książeczce po raz pierwszy przyszło nam się spotkać z panną Marple.  Wierzcie bądź nie, lecz spodziewałam się czegoś zupełnie innego.
  

 
Czterdziesty Ósmy Tom 
Przyjdź i zgiń
PREMIERA: 21. września 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...

Czterdziesty Dziewiąty Tom 
Karaibska tajemnica
PREMIERA: 6. październik 2016

Recenzja na blogu: WKRÓTCE

Opis: wkrótce...
Pięćdziesiąty Tom 
Dom zbrodni
PREMIERA: 21. październik 2016

Recenzja na blogu: KLIK

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam! Jeżeli nie byliście przekonani do innych powieści Agaty Christie, myślę, że "Dom zbrodni" was nie zawiedzie! Ta książka posiada wszystko to, czego czytelnik może oczekiwać od owocnej lektury.

13 komentarzy:

 1. No i jak zwykle dowiaduję się zbyt późno ;). Ale może jeszcze zdążę wzbogacić swoją biblioteczkę o parę kryminałów Christie... zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ zmyślnie tu wszystko zebrałaś, łącznie z odnośnikami do recenzji :) Kolekcję prenumeruję i po trochę się w Christie zaczytuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie :)
   To takie miejsce, w którym każdy zainteresowany może dowiedzieć się, jaki tom kiedy wychodzi :)

   Usuń
 3. Serio? Pół roku temu można było kupić te książki w kiosku???
  Ja to mam pecha...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myśl pozytywnie - lepiej zauważyć to po pół roku, niż po całym!
   Jeszcze nie wszystko stracone! :)

   Usuń
 4. Mam pytanko: Czy zbierasz tą całą kolekcję? Pytam, bo jest ona dość obszerna, w końcu to Christie :) Moja kolekcja zakończyła się na 5 tomie, ale mam wrażenie, że być może kupię coś jeszcze z tej serii, bo wydania są śliczne ;)
  http://zapachstron.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam w planach zbierać właśnie tę kolekcję, ale że w większości miałam już te same tytuły z Klasyki Kryminału wyd. Dolnośląskiego - więc to przy niej pozostałam :)

   Osobiście bardzo mi się podoba to wydanie! :D

   Usuń
 5. Ale świetnie to wszystko zrobiłaś. Nie tylko graficznie, ale też bardzo fajnie, że każdą książkę sumiennie recenzujesz :) Ja nie kupuję tej serii i nie kolekcjonuję, bo mam prawie wszystkie z Wydawnictwa Dolnośląskiego, chociaż niektórych tytułów nie ma w tej kieszonkowej wersji i kupuję wtedy te większe wydania. Co mnie bardzo boli, bo kolekcja z tej samej serii wygląda sto razy lepiej, haha :) Swoją drogą, moja ulubiona autorka... Niestety, już przeczytałam 90% książek :(
  W wolnej chwili przejrzę Twoje recenzje poszczególnych tytułów, jestem ciekawa Twojego zdania.

  Pozdrawiam, Insane z przy-goracej-herbacie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie za komplement :)
   Zależało mi, by mieć wszystko w jednym miejscu, ponieważ mam w planach przeczytać wszystkie książki Christie i je tu zrecenzować!

   Też jestem ciekawa Twojej opinii!
   To już malutko ci tytułów zostało, ale pamiętaj, że Christie napisała ich tak wiele - zawsze możemy powrócić do książek, które już wcześniej czytaliśmy!

   Usuń
 6. Ja najbardziej lubię "i nie było już nikogo". Mój pierwszy kryminał Agathy Christie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już na starcie trafiłaś na jedną z najlepszych powieści kryminalnych świata!
   "I nie było już nikogo" bez wątpienia ma swój klimat!
   A sama zagadka... cudo <3
   Również bardzo lubię ten tytuł.
   Zaczynałam od opowiadań z tomiku: "Dwanaście prac Herkulesa" :)

   Usuń
 7. Uwielbiam kryminały tej autorki. To prawdziwe klasyki, które są bardzo ciekawe i warte przeczytania.

  OdpowiedzUsuń