O mnie

Hey! Hi! Hello!

Dzień dobry! Cześć! Witam!


Mam na imię Marta i jest mi niezmiernie miło Cię poznać!

Jako że należałoby powiedzieć coś o sobie (oprócz takich oczywistości jak to, że lubię czytać książki) to to, że jestem osobą niebezpiecznie optymistycznie nastawioną do życia. Nieuleczalną gadułką. Ostrzegam lojalnie już teraz, że moja otwartość czasami może kogoś przytłoczyć, lecz ja po prostu taka jestem. Lubię rozmawiać z mądrymi ludźmi i cholernie wierzę w moją intuicję - jeżeli kogoś polubię, to najczęściej z marszu i na zawsze!

Kocham dobrych ludzi, pieski, zdjęcia, języki obce - jednym z moich wielkich marzeń jest zostanie poliglotką - smaczną kawę oraz podróże!


Ulubiony cytat jak i cel każdego dnia:

"Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, 
kto może się zakochać w twoim uśmiechu". 
(Gabriel Garcia Marquez) 

Czytam nałogowo, a przy okazji uczę się poprawnej polszczyzny. Jednakże nie jestem molem książkowym od dzieciństwa. Nauczyłam się doceniać skarby, którymi od dziecka byłam otaczana, dopiero pod koniec gimnazjum. Obecnie już chyba nikogo nie dziwi, że u kogo bym nie była, zawsze celuję w biblioteczkę. Wierzę, że dobór lektur dużo mówi o człowieku.

Od dziecka podziwiam pracę pisarzy. Wyobrażam ich sobie jako "rzemieślników ludzkich umysłów", którzy - jedynie poprzez dobrze dobrane słówka - potrafią pobudzić wyobraźnię, zmusić czytelnika do zastanowienia, a nierzadko także czegoś nauczyć. 

Mam (a jakże!) swoich ulubieńców!

Założyłam tego bloga także dlatego, by móc nieustannie uzupełniać własny księgozbiór. Od zawsze marzyła mi się taka prawdziwa domowa biblioteka - pokój, w którym od góry do dołu, od prawej do lewej, będą piętrzyły się książki. Tak, by każdy, kto poszukuje u mnie jakiegoś tytułu, znalazł go bez problemu. Powolutku mi się to udaje i to do mnie kieruje się rodzina i przyjaciele po dobrą powieść ;)

Za co kocham Wymarzoną Książkę?

 
Chociażby za ten bezpośredni kontakt z innymi molami książkowym oraz pisarzami! To wspaniałe uczucie móc porozmawiać z kimś o literaturze, wymienić spostrzeżenia i poglądy. Jestem zdania, że książki wiele uczą i że lepiej rozmawiać o przypadkach głównych bohaterów danej powieści niż plotkować ;)
 
Cały czas się rozwijam, więc mam nadzieję, że z dnia na dzień moje recenzje, posty, przemyślenia będą coraz lepsze i coraz przyjemniej będzie się je czytało. Jedno jest pewne - z każdym kolejnym postem każdy będzie mógł mnie lepiej poznać i dowiedzieć się, jakie książki zawładnęły mym sercem, a które całkowicie mnie zawiodły.


Obecny księgozbiór - wiele książek chowa się za pierwszym rzędem [16.12.2017]

Masz jakieś pytanie, sprawę, a może tak po prostu chciałbyś/chciałabyś mnie lepiej poznać bądź tak po prostu porozmawiać o niczym - śmiało! 
Podaję mój adres:
krytykbook@gmail.com

Mam nadzieję, że do porozmawiania! :*

6 komentarzy:

 1. Lala, jesteś już studentką! :D Zaktualizuj dane! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj :)
  Nie wiedziałam gdzie Cię o tym poinformować, ale jeśli bierzesz udział w takich zabawach to chciałabym nominować Cię do tagu - http://zksiazkawkieszeni.blogspot.com/2016/05/tea-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujęęęę! :D
   Już odpowiedziałam, więc zainteresowanych kieruję pod post:
   http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2016/05/tea-book-tag.html

   Usuń
 3. Cześć :) Trafiłem na "Wymarzoną książkę" przypadkiem, ale bardzo mi się podoba, wobec czego, dołączam Cię do listy polecanych blogów na moim własnym blogu.
  Pozdrawiam,
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 4. Także po germanistyce (i po anglistyce) także pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiasz się gdzie obejrzeć Filip cały film ? Sprawdź naszą stronę już Teraz!

  OdpowiedzUsuń