Ulubieni pisarze

....czyli te nazwiska, po które sięgam w ciemno

Oczywiście, jak każdy, mam swoich ulubionych pisarzy, po których książki sięgam naprawdę w ciemno!
Pokochałam ich za historie, za emocje, za lekcje, które za pomocą słów mi przekazują! 
Wam również polecam zapoznanie się z ich twórczością! 


Anna Zgierun-Łacina


Drugiej takiej pisarki ze świecą szukać! Jej powieści są naprawdę kierowane do wszystkich - czy to dla młodszych czy starszych! Pisze o życiu codziennym i wychodzi jej to naprawdę ciekawie! Udowadnia, że pomimo wszelkich przeciwności losu, człowiek jest w stanie do pokonywania trudności! Do książek autorstwa Anny Łaciny powracam z sentymentem i z uśmiechem, ponieważ autorka poprzez swych bohaterów chce nam przypomnieć, by zawsze cieszyć się z życia!


Agata Christie

Ten wybór absolutnie nie powinien dziwić! 
Jak dla mnie - niekwestionowana Królowa Kryminałów, do której przyrównywanie coraz to nowych pisarzy jest zaszczytem. To, ile historii napisała, ile zagadek wymyśliła jest czymś godnym podziwu! I w istocie - szczerze podziwiam panią Christie za całokształt pracy oraz za skromność, jaka towarzyszy tylko ludziom wielkim!
 Na tę chwilę trwam w postanowieniu przeczytania wszystkich tytułów Agaty Christie - wierzę, że mi się to uda! 


Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Jestem wielką fanką tej autorki już od pierwszej powieści, którą przeczytałam właściwie przez przypadek. Do dziś pamiętam, jakie emocje towarzyszyły mi podczas "Niebieskich nitek". Od tego momentu sięgam po jej każdy nowy tytuł oraz staram się uzupełnić wcześniejszy braki!
Uwielbiam ją za przepiękne opowieści o silnych kobietach, o czasach, które już minęły bezpowrotnie, za przepiękną prozę oraz za tę miłość do Polski i Polaków. Z całego serca podziwiam!
Bardzo chciałabym poznać i tak po prostu podziękować! :DJoanne Rowling


Tak, tak, wiem co pomyśleliście! I ja pokochałam tę autorkę i nadal ją kocham! Czytam każde jej kolejne powieści (tym razem kryminały pod pseudonimem Roberta Galbraitha) i z zapartym tchem oczekuje coraz to nowszych! Podziwiam ją za całą sagę o Harrym Potterze, w której uczy swych czytelników o prawdziwych wartościach za pomocą magii i czarów! Życzę jak najwięcej sukcesów!


Philippa Gregory

Moja miłość do powieści historycznych to nie tylko zasługa Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, lecz również Phillippy Gregory, dzięki której przenoszę się do średniowiecznej Anglii w sam środek ważnych wydarzeń historycznych. To, co ta pani potrafi zrobić z czytelnikiem, jest niezaprzeczalnie wielkim talentem, który rozwija z każdą kolejną książką!
Jane Austen

Nie mogłoby w tym zestawieniu zabraknąć tej pani. Mam w planach przeczytać wszystkie jej historie miłosne, które tak naprawdę nie są zwykłymi romansami. Jane Austen zawsze wplatała do swoich książek jakże celny spostrzeżenia dotyczące współczesnej jej Anglii - a jednakże to nie są powieści tylko dla jej rodaków. Chociażby w mojej ukochanej "Dumie i uprzedzeniu" znajdziemy tyle słusznych uwag na temat ludzi, kondycji człowieczeństwa czy natury ludzkiej.

Dorota Terakowska

Panią Terakowską poznałam za późno. Powinnam była czytać jej wspaniałe książki już od dzieciństwa, a mimo to dopiero jako niemal osoba u progu dorosłości miałam okazję przeczytać takie tytuły, jak "Córka Czarownic", "Tam gdzie spadają Anioły" czy moją ukochaną "Poczwarkę". Dorota Terakowska pisała jak nikt inny - w tak piękny sposób opisywała marzenia, wątpliwości, wiarę, człowieka, Boga. Jest to autorka naprawdę dla wszystkich!

2 komentarze:

 1. Fajne zestawienie. Naturalnie wszystkie te pisarki znam i bardzo cenię, ale na pierwszym miejscu postawiłabym jednak Agathę Christie. Może dlatego, że uwielbiam kryminały, a bez Agathy ten gatunek literacki byłby zdecydowanie uboższy i niepełny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to ranking, lecz lista pisarzy, których sobie cenię i których twórczość jest szczególnie bliska memu sercu :)
   Nie ma w tym raczej nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż każdy autor pisze zupełnie inaczej. I tak chociażby nie ośmieliłabym się przyrównać J.K.Rowling do Agaty Christie, choć obie pisały kryminały, czy Anny Łaciny do Ewy Nowak, choć zajmują się głównie powieściami familijnymi lub też Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk do Phillippy Gregory (mimo historii historycznych) :)

   Usuń