O mnie

Hey! Hi! Hello!

Dzień dobry! Cześć! Witam!

Zagubiliśmy się w sieci i nie wiemy, czy dobrze trafiliśmy? Spokojnie! Już tłumaczę :)

Mam na imię Marta i jest mi niezmiernie miło Cię poznać!

 Mam nadzieję, że blog, który właśnie przyszło Ci odwiedzić, przynajmniej troszkę Ci się spodoba i znajdziesz coś dla siebie (po cichu na to liczę)! :)  

Jako że należałoby powiedzieć coś o sobie (oprócz takich oczywistości jak to, że lubię czytać książki) to to, że jestem osobą niezwykle optymistycznie nastawioną do życia gadułką, dla której wymarzonym popołudniem jest dobra lektura oraz kawa, kawunia! Ostrzegam lojalnie już teraz, że moja otwartość czasami może kogoś przytłoczyć, lecz ja po prostu taka jestem - lubię rozmawiać z mądrymi ludźmi i cholernie wierzę w moją intuicję - jeżeli kogoś polubię, to najczęściej z marszu i na zawsze! Nic zatem dziwnego, że bardzo szybko się do kogoś przywiązuję i od tak po prostu nie pozwolę od siebie odejść

Kocham dobrych ludzi, kochane pieski (zdecydowanie muszę mi jednego tak za 6 lat!), języki obce - jednym z moich wielkich marzeń było i wciąż jest zostanie poliglotką, dlatego też obecnie studiuję filologię germańską - dobrą kawę oraz podróże!

Lat 20. Skończone w styczniu.

Zamieszkała (na ten moment) w Augsburgu.
A tak naprawdę pochodzę z małego miasteczka na Mazowszu!

Do bliższego poznania mojej osoby zachęcam do odwiedzenia:  Q&A I oraz Q&A II
Albo przy okazji Liebster Blog Award #1, #2, #3 oraz #4

Ulubiony cytat jak i cel każdego dnia:

"Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu". 
(Gabriel Garcia Marquez) 


Czytam wręcz nałogowo i wciąż i wciąż uczę się dzięki temu nowego języka i poznaję przygody bohaterów - czasami bywają wciągające, innym razem... no niestety, mam ochotę rzucić książkę w kąt i już nigdy do niej nie wracać. Jednakże nie jestem molem książkowym od dzieciństwa! Nauczyłam się doceniać te skarby, które dostałam w spadku, które koniec końców sprawiły, że zaczęłam czytać więcej i więcej... Nic zatem dziwnego, że u kogo bym nie była, zawsze celuję w biblioteczkę. Wierzę, że dużo mówi o człowieku.

Chcesz wiedzieć jakie są MOJE PEREŁKI? Śmiało!

Od dziecka podziwiam pracę pisarzy. Wyobrażam ich sobie jako "rzemieślników ludzkich umysłów", którzy - jedynie poprzez dobrze dobrane słówka tworzące piękne zdania - potrafią pobudzić wyobraźnię, zmusić czytelnika do zastanowienia, a nierzadko także czegoś nauczyć. 

Mam (a jakże!) swoich ulubieńców!

Założyłam tego bloga także dlatego, by móc nieustannie uzupełniać własny księgozbiór. Od zawsze marzyła mi się taka prawdziwa domowa biblioteka - pokój, w którym od góry do dołu, od prawej do lewej będą stały moje ulubione tytuły. Tak, by każdy, kto poszukuje u mnie jakiejś książki, znalazł ją bez problemu. Powolutku mi się to udaje i to do mnie kieruje się rodzina i przyjaciele po dobrą powieść ;)

Za co kocham Wymarzoną Książkę?

 
Chociażby za ten bezpośredni kontakt z innymi molami książkowym oraz pisarzami! To wspaniałe uczucie móc porozmawiać z kimś o literaturze, wymienić swe spostrzeżenia i poglądy! Jestem zdania, że książki wiele uczą i że lepiej rozmawiać o przypadkach głównych bohaterów danej powieści niż plotkować ;)

No i, no i! Kocham WK także za to, że umożliwiła mi poznanie cudownej, kochanej i wyjątkowej dziewczyny, jaką jest ASIA Z WIRTUALNEJ KSIĄŻKI
Chcesz wiedzieć jak to się udało? Zapraszam na moje I Odwiedziny Krakowianki... oraz II... no i III czy do lektury Mojej I Krakowskiej Przygody!

Cały czas się rozwijam, więc mam nadzieję, że z dnia na dzień moje recenzje, posty, przemyślenia będą coraz lepsze i coraz przyjemniej będzie się je czytało. Jedno jest pewne - z każdym kolejnym postem każdy będzie mógł mnie lepiej poznać i dowiedzieć się, jakie książki zawładnęły mym sercem, a które całkowicie mnie zawiodły. A nuż, może mamy podobne gusta? :D


Dwie biblioteczki [Wrzesień 2016] Obie pojawiły się wraz z WK!

Masz jakieś pytanie, sprawę, a może tak po prostu chciałbyś/chciałabyś mnie lepiej poznać bądź tak po prostu porozmawiać o niczym - śmiało! Jeszcze nigdy nikogo nie ugryzłam (truly!)!
Podaję swój adres:
krytykbook@gmail.com

Mam nadzieję, że do porozmawiania! :*


4 komentarze:

 1. Lala, jesteś już studentką! :D Zaktualizuj dane! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj :)
  Nie wiedziałam gdzie Cię o tym poinformować, ale jeśli bierzesz udział w takich zabawach to chciałabym nominować Cię do tagu - http://zksiazkawkieszeni.blogspot.com/2016/05/tea-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujęęęę! :D
   Już odpowiedziałam, więc zainteresowanych kieruję pod post:
   http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2016/05/tea-book-tag.html

   Usuń