poniedziałek, 9 lutego 2015

Martynka. Twoja przyjaciółka (16 opowiadań) - Gilbert Delahaye

Z przyjemnością powróciłam raz jeszcze do przygód Martynki i jej przyjaciół - tym razem przeżyłam z nią aż szesnaście opowiadań, zaklętych w jeden tomik! Dzięki temu mogę powiedzieć jedno - te piękne, ciekawe, a także pouczające przygody sympatycznej dziewczynki powinna znać każda mała Poleczka!

"Martynka. Twoja przyjaciółka" to zbiór szesnastu opowiadań poprzeplatanych wzajemnie z innych tomów Martynki - "Najlepsze przygody, W krainie baśni, W domu, Poznaje świat, Wielka księga przygód, I jej świat".

Żałuję, że tej książeczki nie miałam w swojej biblioteczce dziesięć lat temu, bo to właśnie wtedy nałogowo potrzebowałam Martynki - czytałam wszystko, co tylko znalazłam w bibliotece. To było mało wygodne rozwiązanie dla uczennicy szkoły podstawowej, ponieważ moi rodzice nie zawsze mieli czas pójść ze mną na drugi koniec miasta. Dziś jednak wydawnictwo wyszło naprzeciw oczekiwaniom i stworzyło pełen zbiór aż szesnastu opowiadań! To coś niesamowitego!!!

Sama postać Martynki jest niesamowita! To rezolutna, pomysłowa i jakże pełna ciepła mała dziewczynka,
która kolejno pokonuje najróżniejsze przeszkody codzienności (taki jak: choroba, kontuzja, szkoła), wychodząc z nich zawsze zwycięsko. Dlaczego? Ponieważ słucha się rodziny i przyjaciół. Ponadto - jak każde dziecko - jest naiwna i patrzy na świat zawsze w jasnych barwach. Będąc dzieckiem, zawsze chciałam być właśnie tą Martynką Gilbera Delahaye. 

Przygody Martynki pozwoliły mi zakochać się w książce. Wykiełkowały grunt mola książkowego - i to samo może uczynić każdy rodzic u swojego dziecka. Ten oto zbiór - "Martynka. Twoja przyjaciółka" - to istne tomisko dla najmłodszych, od którego nie będzie łatwo oderwać małego czytelnika! Razem z główną bohaterką będziemy jeździli konno, spotkamy się z czarownicą, pokłócimy się z rodzeństwem, pojedziemy pociągiem, zawitamy na balu, czy też nauczymy się pływać! A to nawet nie połowa historii, którą tutaj znajdziemy!

Chciałabym także napomknąć o pani Wandzie Chotomskiej, świetnej pisarce, znanej zarówno wśród starszych, jak i młodszych, która od wielu lat swoją twórczością ubarwia dzieciom świat. Oryginalne teksty autora "Martynki" Gilberta Delahaye'a w jej spolszczeniu, to ciepłe, zabawne historyjki, często rymowane, które niezmiennie wywołują uśmiech i radość najmłodszych. W połączeniu z ilustracjami Marcela Marliera otrzymujemy istną ucztę czytelniczą - lekturę jak najbardziej wartą przeczytania!

Polecam! Z całego serca polecam, ponieważ wiem, z jak szybkim biciem serca przysłuchiwałam się przygodom Martynki, aż w końcu i samodzielnie mierzyłam się z czytaniem! Pamiętajcie również, że Martynka ma około pięćdziesiąt przygód. Są również dostępne audiobooki oraz zestawy kreatywne!

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej poświęconej tej przemiłej dziewczynce:
http://www.martynka.com.pl/


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Martynka. Twoja przyjaciółka
Autor:Gilbert Delahaye
Ilustracje: Marcel Marlier
Wydawnictwo: Papilon
Ilość stron: 320
Oprawa:Twarda
Format: 240x195mm
Kategoria: Bajki
http://publicat.pl/papilon/ksiazki/julian-tuwim-wielka-ksiega-wierszy-abecadlo-rymow-1010.html?category=1156

12 komentarzy:

 1. Nie znam tej serii, ale skoro z całego serca polecasz, to być może się skuszę, gdyż bardzo mi się podoba piękne wydanie tych książek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znałam wcześniej opowieści o Martynce, chyba czas, abym teraz nadrobiła braki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna seria. Chętnie poznam historię Martynki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie miło wspominam tą serię z dzieciństwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że znam Martynkę :D Bardzo fajne opowiadania :D

  OdpowiedzUsuń
 6. To już nie dla mnie, ani moich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety jako dziecko mało co czytałam, więc Martynki nie znam, a szkoda bo widzę, że to bardzo ciekawe opowiadania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś lubiłam czytać o przygodach Martynki. Teraz już raczej nie.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja nie znam przygód Martynki, ale ta cała seria wygląda pięknie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak ja uwielbiam Martynkę, niestety dawno już nie miałam okazji jej czytać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Znam tę serię, bardzo fajne książeczki:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Miałam kiedyś okazję przeczytać jedną książkę z serii tych o Martynce ;)

  OdpowiedzUsuń