niedziela, 16 kwietnia 2017

Opowieść wielkanocna - Christopher Doyle

Nie znalazłabym lepszej historii na ten szczególny dzień jak właśnie Opowieść Wielkanocna. To oto piękna książeczka łączy w sobie wydarzenia Bożego Narodzenia, Wielkiego Piątku i Wielkanocy i przynosi dobrą nowinę o Jezusie najmłodszemu czytelnikom.


Pięknie opowiedziana i zilustrowana historia ofiarnej śmierci Chrystusa i Jego chwalebnego zmartwychwstania.


Dwa tysiące lat temu Jezus został ukrzyżowany na przedmieściach Jerozolimy. Trzy dni później powstał z martwych, po czym ukazał się tysiącom ludzi. A przez swoje życie, śmierć i Zmartwychwstanie zmienił świat!


Opowieść o Wielkanocny jest ostatnim rozdziałem życia Jezusa na ziemi. Początkiem Jego historii nie było jednak Boże Narodzenie, kiedy to Dzieciątko pojawiło się w żłobie. Historia Jezusa ma swój początek tysiące lat wcześniej, gdy ludzie postanowili wybrać własną drogę, zamiast słuchać Boga.*


Nie mam za wiele do powiedzenia na temat tej książki, ponieważ ma tylko 30 stron. Tylko albo aż. Autorowi udało się w kilkunastu zdaniach zamknąć wszystkie najważniejsze wydarzenia. Zwięźle i na temat, a przy tym tak logicznie. Idealne dla każdego młodszego czytelnika, który chciałby zrozumieć sens wydarzeń Wielkanocy.

Poza tym książeczka jest po prostu piękna.  Naprawdę. Każda strona jest kolorowa, z wieloma drobiazgami. Malowniczo przenosi nas do wydarzeń sprzed 2000 lat!

Czy warto? Warto! To zdecydowanie. Ta książka jest po prostu idealną pozycją na ten właśnie dzień! Opowieść wielkanocna to opowieść, która będzie w nas przez dłuższy czas. I mam nadzieję, że może na zawsze.

SPOKOJNYCH ŚWIĄT!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Tytuł: Opowieść wielkanocna
Autor: Christopher Doyle & John Haysom
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2017
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
Wymiary: 220x250 mm
Kategoria:Dla dzieci
https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-dziecieca-i-mlodziezowa/Dzieci/Na-ostatni-guzik-Rok-z-ksiedzem-Janem-TwardowskimCena: 19,90 zł

* str. 4

4 komentarze:

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale brzmi wspaniale! W sam raz na Święta Wielkanocne. W przyszłym roku na pewno przeczytam. Pozdrawiam, http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Marto, spokojnych Świąt życzę Tobie, a pomiędzy mazurkiem i świąteczną babą, chwil z lekturą :)
  Dziękuję za "agatkowe" wersje robocze ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi zachęcająco. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam o tej książce.

  OdpowiedzUsuń