piątek, 8 listopada 2019

O takim jednym żubru... czyli Żubr Pompik. WyprawyRazem z żubrem Pompikiem przemierzamy całą Polskę wzdłuż i wszerz - uwaga! - śladami Parków Narodowych. Tym razem - z pomocą trzech tomików - odkryjemy tajemnicę Babiogórskiego Parku Narodowego, następnie Ojcowskiego Parku Narodowego i na sam koniec Górczański Park Narodowy.

Żubr Pompik. Wyprawy to seria książek dla najmłodszych miłośników i odkrywców przyrody, w całości napisana i zilustrowana przez Tomasza Samojlika (popularyzatora nauki). Tomy: Zubrza góra, Jaskinia nietoperza oraz Nieśmiała salamandra to kolejno trzynasta, czternasta i piętnasta część przygód o pewnej żubrzej rodzinie. Wewnątrz każdej książki znajduje się specjalny dodatek - plakat z mapą do wyrwania.


Jako że od zawsze byłam zwolenniczką nauki poprzez zabawę szalenie się cieszę, że autor postanowił w ten sposób przedstawić przyrodnicze (i nie tylko) ciekawostki z kraju. Każda opowiastka jest krótka i przedstawia spotkanie żubrzej rodziny z innymi przedstawicielami gatunku (tutaj: jelonka, salamandra i nietoperz). Co ważne, na sam koniec mamy podsumowanie, co młody czytelnik powinien zapamiętać z wyprawy.


Urocze są te książeczki i takie "nasze". Ładnie namalowane i urozmaicone różnymi ciekawostkami. To naprawdę urocza przeprawa dla każdego młodego czytelnika, który wreszcie będzie mógł rozszerzyć swoją wiedzę na temat przyrody... w tym i ja :) Polecam!  


https://mediarodzina.pl/

1 komentarz: