wtorek, 14 lipca 2020

Naucz się kochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia - Elaine N. Aron


Ukazanie się przed laty książki pt. „Wysoko wrażliwi” autorstwa amerykańskiej psycholog klinicznej Elaine N. Aron wywróciło do góry nogami życie ok. 20% społeczeństwa. Właśnie tyle, według badaczki, stanowią tzw. WWO, czyli wysoko wrażliwe osoby. Jak przyznaje sama Aron, dotychczas wysoka wrażliwość była postrzegana jako słabość i defekt – innymi słowy – jako cecha negatywna i niepożądana. W związku z powyższym wspomniana jedna piąta populacji żyła w nieświadomości, mierząc się codziennie z brakiem zrozumienia ze strony tzw. nie-WWO, ale również siebie samych. I właśnie w tym momencie Elaine N. Aron, sama będąc wysoko wrażliwą, postanowiła położyć temu kres, publikując swoje badania.

Niedawno ukazała się trzecia część serii o wysoko wrażliwych, będąca dopełnieniem dwóch poprzednich. „Jak pokochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia”, bo o tym wydawnictwie mowa, to kompleksowy kurs polecany dla każdego WWO i nie tylko! Książka ta podzielona została na jedenaście rozdziałów, gdzie każdy z nich skupia się na innym aspekcie wysokiej wrażliwości, jednocześnie wszystkie się ze sobą łączą i dopełniają. Każdy zestaw ćwiczeń poprzedzony jest teoretycznym wstępem i przykładami. Czytając tę publikację ma się poczucie, iż żadne z zadań nie znalazło się w książce przypadkowo – każde z nich jest przemyślane i ma konkretny cel. Ponadto pod każdym poleceniem jest miejsce na własne notatki, a wszystkie ćwiczenia opatrzone są komentarzem bądź wnioskami sformułowanymi przez badaczkę, które mają pomóc czytelnikowi w lepszym zrozumieniu realizowanych poleceń. Warto wspomnieć, iż Aron, przygotowując ćwiczenia i testy, kierowała się potrzebami swoich pacjentów, a polecenia, które zawarła w książce, wykorzystuje na prowadzonych przez siebie terapiach dla WWO, stąd w publikacji można znaleźć ćwiczenia dla osób indywidualnych, par oraz grup.

Książka „Naucz się kochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia” nie jest coachingowym bełkotem – to konkretna dawka pożytecznej psychologicznej wiedzy popartej wieloletnimi badaniami naukowymi Aron i jej kolegów po fachu. Książka ta to lektura OBOWIĄZKOWA dla każdego WWO, a także dla każdego, kto WWO nie jest, ale może mieć wysoko wrażliwą żonę, przyjaciela, córkę, brata czy ucznia. Prezentowane przez amerykańską psycholog treści są jakże potrzebnym i wartościowym głosem, który, na szczęście, z każdym rokiem przybiera na sile. Nie zostaje mi nic innego, jak szczerze polecić również Wam podróż po niesamowitym świecie wysoko wrażliwych osób.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł:  Naucz się kochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia
Autor: Elaine N. Aron
Wydawnictwo: Feeria Science
Przekład Aleksandra Haduła
http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/tatuaz-z-liliaData wydania: 01.07.2020
Liczba stron: 480
Format: 143x204
Oprawa: Miękka
Cena: 42,90 zł

6 komentarzy:

 1. Jako psycholog, chętnie przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzadko czytam książki z tego gatunku, ale tematyka ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem osobą wysoko wrażliwą i takim ludziom trudniej jest żyć. Dlatego cieszę się, że coraz więcej jest książek o takiej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę chciała sięgnąć po tą książkę, bo sama jestem WWO i cieszę się, że jest o tym coraz więcej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba sięgnę po tą ksiażkę. Ja uwielbiam czytać. Ostatnio trafiłam na https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/dobre-ksiazki-fantasy i mam zamiar zamówić kilka ksiażek fantasy - kocham. Obiecałam sobie, ze w tym roku przeczytam ok 30 książek. Póki co jestem na dobrej drodze do osiagnięcia celu.

  OdpowiedzUsuń