poniedziałek, 18 marca 2024

Desire or Defense - Leah Brunner

Źródło

Oto Mitch z D.C. Eagles, notorycznie niezadowolony, zrzędliwy obrońca, który nie potrafi utrzymać swojego temperamentu w ryzach. Przez zwykłą głupotę zostaje zawieszony przez NHL na piętnaście meczy. Jakby tego było mało, musi poprawić swój wizerunek poprzez zostanie asystentem trenera szkolnej drużyny hokeja. Tym sposobem natrafia na Andie - pielęgniarkę, która dwoi się i troi, by połączyć zawód medyczny z byciem prawną opiekunki młodszego brata. Zarówno Andie, jak i Mitch potrzebują miłości, przy jednoczesnym nieustannym zaprzeczeniu istnienia podobnego pragnienia. Okazuje się, że nie tylko to ich łączy... 

Co tu dużo mówić, Desire or Defense to taka głupiutka, urocza książka, którą czyta się na raz, a która nie wymaga zbyt dużo uwagi. Ot, gdy zaczynasz powieść, zdecydowanie wiesz, jak się zakończy, ale mimo wszystko możesz się przekonać, czy aby na pewno jest tak, jak się spodziewasz. W komediach romantycznych ostatecznie nie chodzi o zakończenie, ale o postaci, które można polubić, i klimat oczywistości wypełniony żartobliwymi uwagami.

Zatem porozmawiajmy o tym, w jakim stopniu Desire or Defense to rozgrzewający serce romans a w jakim stopniu zabawna komedia. Co do romansu - mamy dwójkę zagubionych trzydziestolatków, którzy otrzymali po dupie od życia. Obydwoje nie mają rodziców, a potrzeba miłości jest tym, czego pragną najbardziej od życia. Aż trudno uwierzyć, żeby dwójka ludzi z rozbitych rodzin w ten właśnie sposób się ze sobą złączyła, ale w sumie czemu nie? Jeżeli przymknie się oczy i da się wkręcić w romans przystojnego osiłka oraz filigranowej blondynki (bez większych oczekiwań), można miło się zaskoczyć, jak przyjemna jest ta powieść.

Co do komedii, Desire or Defense przyrównałabym do komedii romantycznych z USA sprzed piętnastu lat. Uwagi bohaterów wobec siebie były raczej na wyrost. Sposób rozmowy zdecydowanie przesadzony (nigdy nie uwierzę, że ktoś rozmawia ze sobą w tak niegrzecznym stylu - zwłaszcza na początku znajomości), ale jeżeli nie ma się dużych wymagań, można się miło zrelaksować. Czasami potrzeba właśnie takich powieści, które zapełnią czas podczas podróży pociągiem. Dla mnie to była właśnie taka książka.

Kiedyś czytałam serię komedii romantycznych z hokejem w tle: Off-Campus. Miałam nadzieję, że dzięki Desire or Defense powrócę do tego właśnie klimatu, ale niestety się to nie udało. Układ, Błąd, Podbój, Cel rządzą w moim zestawieniu, ale nie zmienia to faktu, że również i Desire or Defense można dać szansę. Jeśli lubicie proste, niezobowiązujące romanse, to jeden z nich!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł: Desire or Defense
Autor: Leah Brunner
Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 13. marca 2024
Liczba stron: 304
http://wydawnictwo-jaguar.pl/Format: 180x230
Oprawa: Miękka
Kategoria: Romans

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz