sobota, 24 sierpnia 2013

Zmierzch. Powieść ilustrowana część II - Stephanie Meyer i Young Kim

 
Pierwszy tom Powieści ilustrowanej Zmierzch znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Timesa i pobił rekordy sprzedaży na rynku w kategorii: debiut powieści graficznej. Teraz Stephenie Meyer i Young Kim wracają, aby dokończyć bogato ilustrowaną reinterpretację powieści Zmierzch, która stała się międzynarodowym zjawiskiem.

Kolejna część „Zmierzchu. Powieści ilustrowanej” przenosi nas zatem do dalszych przygód Belli i Edwarda. 

Część druga zawiera wyjaśnienia dotyczące wampirów, a także poznanie się członków rodziny Cullenów. I tym razem, w zgodzie z pierwowzorem, wszystko dzieje się błyskawicznie. Bella i Edward mają przed sobą ciężki orzech do zgryzienia w postaci pewnego łowcy…

Bardzo podobało mi się przedstawienie początków wampiryzmu w rodzinie Cullenów. Obrazki były bardzo wyraziste - bajeczne wręcz. By to podkreślić, użyto koloru sepii. Ale nie spodobał mi się ten nieszczęsny właśnie moment walki. No ludzie! Przecież nawet w książce Bella cierpiała całkiem wyraziście. W komiksie najwidoczniej oszczędzono jej męki. Niech nie martwią się wszyscy ci, którzy obawiają się widoku krwi. Krew była w książce i w filmie, ale zabrakło jej w komiksie.

Tak jak w części poprzedniej, tak i w tej zostajemy zauroczeni pięknymi rysunkami Young Kim. Muszę i
tutaj powtórzyć, że o wiele bardziej zbliżone mojemu ideałowi wyobraźni byli ci właśnie rysunkowi bohaterowie niż w filmowej adaptacji.

„Zmierzch. Powieść ilustrowana” to rzecz nie tylko dla fanów powieści Stephenie Meyer. Jeżeli ktoś nie chce czytać książki, zachęcam do przeczytania komiksu - po lekturze wyniesiecie praktycznie tyle samo informacji. Do tego komiksy bardzo ładnie prezentują się w grubej okładce na półce - u mnie tuż obok bestsellerowej sagi. 
 
Choćbym nie wiem, ile narzekała na „głupotę” zawartą w tych książkach i komiksach, będę sagę będę zawsze wspominała i nie raz do niej zapewne powrócę.

Połączone okładki, moim zdaniem, wyglądają prześlicznie.

Recenzja tomu I - TUTAJ
~~~~~~

Tytuł: Zmierzch. Powieść ilustrowana część II
Autor: Stephanie Meyer
Ilustracje i adaptacja: Young Kim
Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 26.04.2012
Liczba stron: 240
Kategoria: Komiks dla młodzieży
~~~~~~
Ocena: 5 (bardzo dobry)
Zapraszam na stronę wydawnictwa Publicat


7 komentarzy:

 1. Kiedyś byłam wielką fanką książki. Jednak po jakimś czasie znudziła mi się. Na filmach zasypiam. Raczej nie sięgnę po ilustrowaną wersję powieści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam z Zmierzchem ani kontynuacjami, więc raczej nie sięgnę po wersję ilustrowaną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sagę Zmierzch wspominam z wielkim sentymentem, ale na wersje ilustrowaną tej historii jednak nie mam ochoty. Po prostu nie lubię komiksów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie bym przejrzała taką wersję ilustrowaną :)) okładki super wyglądają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam te książki w księgarni. Całkiem ciekawy pomysł albo... na zarobek? Sama nie wiem. Ilustracje były dość dobrze dopracowane, ale pozostanę przy zwyczajnych, tradycyjnych książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wersji ilustrowanej mówię nie, teraz ten motyw z komiksami coraz częściej ma miejsce co nie koniecznie mi się podoba :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Taka wersja ilustrowana to świetna sprawa. Z chęcią bym zajrzała.

  OdpowiedzUsuń