sobota, 10 lutego 2018

Magazyny: English matters #68 oraz Deutsch aktuell #86 + Matura. Język Angielski


Sesja, sesja i po sesji... i jaki to cudowny moment ten tylko się dowie, kto tego doświadczy. Kolejny semestr studiów za mną (tak, tak - wszystko zdane!), więc teraz pora na przyjemną część edukacji. Taką tylko dla siebie - taką z życia. I Wy już doskonale wiecie, z czym dziś do Was przychodzę.

Przed nami dwa magazyny dla uczących się języka niemieckiego oraz angielskiego... oraz wydanie specjalne, liczące sobie prawie 60 stron, w całości poświęcone przygotowaniu do matury z języka angielskiego. Mam nadzieję, że polubiliście te magazyny niemniej niż ja... także zapraszam!


  Numer 68/2018
This & That
People & Lifestyle
• Poisoned Mind – Anorexia and Bulimia
• Viva Forever – The Career of Mel B
• The Master Mind of Coffee
Culture
 • The Tower of London – A Tumultuous History
 • Death in the Music Industry
 • Futurology: Scientific Myth or Mythological Science?
Conversation Matters
• In the Car 
Language
• Modals in the Past
Travel
• Bliss Amidst Blizzards
  Leisure
• Show Time – British Quiz Shows
• From A to Z
• Rack Your Brain!

  
 
Najnowszy numer English matters wita nas trudnym tematem, jakim jest anoreksja oraz bulimia. Dobrze poznać niektóre słówka w tym zakresie tematycznym, ponieważ te choroby są cały czas tak samo aktualne, jak jeszcze pięć lat temu. A skoro mowa o tym, co było popularne (przynajmniej wśród moich znajomych) pięć lat temu... Mel B. Wiele z nas zna ją pewnie z energetycznych treningów dostępnych na YT, a powinno zostać to zmienione na rzecz jej wcześniejszej kariery.

Ale czymże są te dwa tematy w obliczu życiodajnego eliksiru, jakim jest kawa. Każdy na pewno zna Starbucksa, prawda? To może by tak poznać go od tej innej strony - na stronie  trzynastej czeka wszystkich wywiad z Josephem Michellie, autorem książki "The Starbucks Experience". A skoro mowa o brytyjskich książkach, to warto powiedzieć sobie coś o brytyjskich teleturniejach. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w najnowszym numerze EM.


Osobiście bardzo cenię sobie English Matters przede wszystkim za ten aspekt edukacyjny. Redakcja poświęca strony na konwersację (w tym numerze to tematycznie konwersacje In the Car), które są proste, a przy tym oryginalne. Wystarczy sobie kilka razy powtórzyć. Oprócz tego znajdą się także lekcje gramatyczne, które można przecież sobie wycinać z każdego numeru i kolekcjonować - w tym numerze nauka skupia się na Modals in the Past (czyli m.in. could, must, may, had to itd).


 Numer 86/2018
 Interessant zu wissen
• Nachrichten • Film/Buch/Musik
• Kalenderblatt • Idiom
Unterhaltung
• Deutsche Liebeskomödien
Kultur
• Karneval in den DACH-Ländern
• Berlinale – das Fest der Filmliebhaber

Lied
• Revolverheld: „Ich lass für Dich das Licht an”
Konversation
• Homosexualität in den DACH-Ländern
• Bis dass der Tod uns scheidet

Konversation
• Dating
Grammatik
• Der Plural
Reise
• Meersburg am BodenseeTym razem to Deutsch aktuell podbił moje serce. Nic w tym dziwnego, skoro mowa tutaj o... miłości! Już w dziale rozrywki (Unterhaltung) długi artykuł poświęcony jest niemieckim komediom romantycznym (w końcu będę wiedziała, co oglądać!). A skoro już zaczęliśmy kinematografią, na stronie osiemnastek znajdziemy Berlinale - das Fest der Filmliebhaber, czyli jak to się zaczęło i trwa nadal.

Zostańmy jednakże w walentynkowym nastroju i porozmawiajmy o miłości - a konkretnie o kwestii homoseksualności w krajach niemieckojęzycznych, który bardzo polecam (przyda się nieraz w dialogu). Może jeżeli posłuchamy o tej kwestii, zrozumiemy lepiej przyczyny rozwodów... a przecież miało być Bis dass der Tod uns scheidet (dopóki śmierć nas nie rozłączy). To tylko wybrane tytuły, choć naturalnie w najnowszym numerze DA znajdziecie ich znacznie więcej.


Tutaj również nie zabraknie działu edukacyjnego. W konwersacji poznamy zwroty przydatne podczas randki, natomiast w Grammatik nauczymy się niemałej zmory, jaką jest liczba mnoga niektórych rzeczowników (serio... często nie jest się pewnym, a lepiej poznać te zasady).

I tak oto prezentują się najnowsze wydania English matters oraz Deutsch aktuell i jak zwykle mogłam się tylko upewnić, dlaczego warto inwestować czas i pieniądze właśnie w te magazyny - nauka poprzez lekturę interesujących artykułów w moim odczuciu zaowocuje szybciej aniżeli zwykłe wkuwanie suchych słówek na pamięć. I to szybciej, łatwiej i przyjemniej.


Jako dodatek do najnowszych numerów DA oraz EM (szczególnie, jeżeli jesteście właśnie w liceum) zachęcam do sięgnięcia po wydanie specjalne całkowicie zaadresowane dla maturzystów. To równo 60 stron tekstu, które mogą znacząco pomóc podczas przygotowywań do tak ważnego egzaminu.

Wydanie specjalne przypomina magazyn wiodący English matters, jednakże już przy spisie treści dostrzegalne jest znaczące podobieństwo do... matury, ponieważ mamy tutaj: Speaking, Conversation Matters, Writing, Listening, Grammar. Ale żeby nie było tak strasznie, naturalnie nie zabraknie także działu This and That, Culture, People and Lifestyle, Travel oraz Leisure pomiędzy poszczególnymi działami.

Ciekawych artykułów znajdzie się tutaj naprawdę dużo. Nierzadko zostały rozłożone na czynniki pierwsze, gdzie od razu mamy przetłumaczone całe zwroty. Krok po kroku otrzymujemy rady, przydatne podczas kolejnych części egzaminu, urozmaicone przykładami.

Maturę. Język angielski oceniłabym na poziom B2, czyli właśnie taki, który trzeba wykazać podczas egzaminu dojrzałości. To bardzo dobry magazyn - pomocny w trzeciej klasie liceum, będący jednocześnie urozmaiceniem po licznych podręcznikach. Z mojej strony - gorąco polecam!

Zachęcam także ze skorzystania z możliwości pobrania bezpłatnego magazynu z KIOSKU COLORFUL MEDIA.Informacje na temat magazynu znajdziecie na:
Strona wydawnictwa: KLIKNIJ TUTAJ 
Strona sklepu internetowego: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa English matters: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa Deutsch Aktuell:  KLIKNIJ TUTAJ
Facebook wydawnictwa Colorful Media: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook English Matters: KLIKNIJ TUTAJ
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

2 komentarze:

  1. Kurcze nie wiem czy "Dialogues in the car" mam w domu, a wczoraj byłam w empiku i zastanawiałam się nad kupnem. Później sprawdzę ;)

    Pozdrawiam,
    Lady Spark
    [kreatywna-alternatywa]

    OdpowiedzUsuń