czwartek, 29 marca 2018

Magazyny: English matters #69 oraz Deutsch aktuell #87


Ze względu na fakt, że do domu wróciłam dopiero na święta wielkanocne, recenzja dwóch najnowszych numerów English matters oraz Deutsch aktuell stanowczo się opóźniła. Jest mi z tego powodu podwójnie przykro, ponieważ wewnątrz znajdują się niesamowicie ciekawe artykuły, które po prostu aż chce się polecać. Dlatego jeżeli jeszcze macie czas, szybko podskoczcie do najbliższego kiosku i zakupcie EM i DA. Bo naprawdę warto!

  
Numer 69/2018
This & That Culture
 • The Path of Korn
 
People & Lifestyle
• Art or Craft?
• Prince Harry and his American Dream
• The Inglorious Side of Thomas Jefferson
 
Conversation Matters
• Dialogues – At the Dentist’s
 Language
• Especially or Specially?
• Especially or Specially Exercises
 Travel
• Southampton – Gateway to the World
• Surprise, Surprise    

Leisure
• When Barry Meets Harry
• Korn – Make Me Bad
• Rack Your Brain!Co w najnowszym numerze?  Ano same smakołyki! Z okładki wita nas sam książę Wielkiej Brytanii wraz ze swą miłością, aktorką Meghan Markle, którzy oficjalnie się zaręczyli. W artykule znajdziemy historię ich miłości, ale także historię każdego z nich przed i po poznaniu. Według mnie to o wiele ciekawsze niż śledzenie ich związku z różnych, niesprawdzonych portali społecznościowych.

Oczywiście znajdzie coś dla siebie człowiek kochający historię oraz tematykę z życia (chociażby o grafikach komputerowych), oraz ten, kto woli "luźne" tematy (When Barry Meets Harry) oraz podróże (tym razem EM zabierze nas do Southamptom). Ponieważ English matters to magazyn naprawdę dla wszystkich... wystarczy tylko chęć nauki języka angielskiego!  

A chęć nauki wystarczy, by zagłębić się w takie szczegóły językowe jak to, kiedy używamy especially oraz specially - niby proste, a jednak momentami człowiek się gubi. Bardzo mądrze został poprowadzony dział Language, gdyż zaraz po teorii, na drugiej stronie znajdują się ćwiczenia.
 

Jest u mnie teraz NIESTETY trochę tak, że moim jedynym głównym kontaktem z językiem angielskim są właśnie te magazyny. Dlatego też traktuję je z nabożną czcią i wychwalam pod  niebiosa, bo nie dość, że czegoś się nauczę, to do tego będę czuła, że warto uczyć się tego języka. Sama po sobie zauważam, że regularna lektura English matters naprawdę przynosi efekty ciekawym, zróżnicowanym słownictwem.


 Numer 87/2018
Interessant zu wissen  
Unterhaltung
• Deutscher Krimi vom Feinsten

 Kultur
• Interview mit Nele Neuhaus

  Lied
• Pudhys „Das Buch”
 
Gesellschaft
• Traditionelles Buch
oder E-Book
Konversation
• Ich lese, du liest, wir
alle sollten lesen
Schon gewusst
• Ein offenes Buch sein
Kochecke
• Spundekäs
Grammatik
• Die schwache Deklination der
Substantive
Reise
• Mainz: der Geburtsort des Buchdrucks


Nieważne jak by na najnowszy numer DA nie spojrzeć,  Deutsch aktuell #87 poświęcony został wszystkim miłośnikom literatury. Na okładce wita nas artykuł o tradycjonalnych książkach papierowych oraz e-bookach. Oprócz tego bardzo ciekawym tematem okazały się niemieckie kryminały autorstwa takich sławnych pisarzy jak Charlotte Link, Bernhard Aichner czy Nele Neuhaus. Każdy, kto skończy czytać ten artykuł, powinien zainteresować się konkursem, w którym do wygrania są książki  ostatniej pani wydane za pośrednictwem wydawnictwa Media Rodzina. Szczególnie gdy na następnej stronie znajdziemy wywiad właśnie z Nele Neuhaus. 

Pozostając jeszcze w temacie książek, przejdziemy do konwersacji... czyli jakich słów użyć w bibliotece, księgarni oraz wśród moli książkowych: Ich lese, du liest, wir alle sollten lesen. A skoro już o bardziej edukacyjnych aspektach mowa - koniecznie każdy powinien zainteresować się działem gramatyki. Osobiście sama zbieram wszystkie strony - tym razem mowa o słabej deklinacji.

Lecz to nie wszystko. Przygotujcie się na gromadę niesamowitych wiadomości, ciekawostek ze świata niemieckojęzycznego. Nie zabraknie tematów, którymi żyje każdy z nas - a przynajmniej powinien! Chociażby artykuł o Frauke Petry, która obecnie jest niesamowicie ważną osobą w polityce. Rzecz tym ważniejsza, kiedy studiujecie (tak jak ja) filologię germańską.


Zarówno English matters, jak i Deutsch aktuell to kawał dobrze wykonanej pracy. Te dwa tytuły to coś znacznie więcej niż tylko magazyny! Przy każdym tekście znajdziemy słowniczek - poszukiwanie zwrotu staje się łatwiejsze dzięki numeracji kolumn! Do wielu artykułów znajdziemy kod mp3 do pobrania bądź odsłuchania pliku przez native speakera! Oprócz tego ze strony internetowej Colorful Media możemy znaleźć listę słówek oraz arkusze pracy dla nauczyciela! Innymi słowy posiadamy wszystko to, czego potrzeba do nauki języków obcych...  która dawno nie było tak przyjemna!

Modlę się, by w każdej gazecie można było kiedyś przeczytać tak genialne artykuły o Czymś, a nie o Niczym! Zarówno English matters, jak i Deutsch Aktuell to wspaniała nauka - edukacja nie tylko języka, ale także świata!  Gorąco polecam!

Zachęcam także ze skorzystania z możliwości pobrania bezpłatnego magazynu z

Informacje na temat magazynu znajdziecie na:
Strona wydawnictwa: KLIKNIJ TUTAJ 
Strona sklepu internetowego: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa English matters: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa Deutsch Aktuell:  KLIKNIJ TUTAJ
Facebook wydawnictwa Colorful Media: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook English Matters: KLIKNIJ TUTAJ
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz