poniedziałek, 26 marca 2018

Zastrzyk śmierci - Małgorzata Rogala

Można by rzec, że pędzę jak strzała w poznawaniu kolejnych powieści Małgorzaty Rogali, ale ja naprawdę nie wiem, kiedy ja je czytam. Ledwie otwieram książkę i przepadam... a dobrnięcie do końca jest już jedynie kwestią czasu. Dawno już nie czytałam tak dobrych kryminałów, dlatego można je tylko polecać!


Antoni Frydrych - szef portalu krytyki kulinarnej - ginie. Jego żona odnajduje go postaci szczelnie owiniętego taśmą kokonu. Jednakże ofiara była przeciętną personą w środowisku i nie miała żadnych wrogów. Ale czy aby na pewno? W krótkich odstępach czasu giną następne osoby zamordowane w ten sam sposób.  Tymczasem ktoś wysyła anonimy do młodszej siostry komisarza Tomczyka... Czy nieudana randka ze starszym chłopakiem ma coś wspólnego z tajemniczymi morderstwami?

Zastrzyk śmierci to czwarty tom z serii warszawskich policjantów: Agaty oraz Sławka. I choć nadal powieść funkcjonuje jako osobne dzieło, po tej części skłonna bym była wszystkim doradzać, by jednak zaczynali przygodę z twórczością Małgorzaty Rogali od pierwszej części. To niewątpliwie ogromna gratka dla każdego, kto ceni sobie możliwość wgłębiania się w głównych bohaterów.

Dzieje się - zarówno w relacji głównych bohaterów (i ich rodziny, co też jest ciekawym wątkiem, bo ktoś tu ma rodzeństwo, które mówi i coś robi!), jak również w wątku kryminalnym. W obu kwestiach niewiele mogę zdradzić, ale mogę natomiast zapewnić, że autorka wie, o czym chce pisać... i jak to napisać! Widać dokładność, brak przypadkowości a także ogromną wiedzę na temat morderstw. Dzięki temu historia nie tylko do siebie przekonuje, ale także wciąga od pierwszych stron, a ciekawość czytelnika zostaje nieustannie podsycona wtrąceniami pewnej tajemniczej osoby czyhającej na jakąś kobietę.

To moja trzecia powieść Rogali a ja w każdą z nich całkowicie przepadałam. Świat wykreowany przez autorkę jest jak ten nasz prawdziwy. Bohaterowie mówią żywym językiem, opisy są czytelne i plastyczne, a całość prezentuje się niczym smaczny, a przecież niekaloryczny kąsek!  

Po stokroć polecam! Przede mną jeszcze ostatni tom z serii, a później będę musiała czekać. Na całe szczęście Małgorzata Rogala nieustannie pisze... i słusznie! Bo ma do tego niezaprzeczalne zdolności! Życzę jej jak najwięcej spokojnego pisania, a Wam wszystkim - sięgnięcia po te powieści. Są tego warte!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Zastrzyk śmierci
Autor:Małgorzata Rogala
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk #4
Premiera: 25.10.2017
Liczba stron: 352
Oprawa: Zintegrowana
Gatunek: Kryminał
Cena: 36,90 zł

3 komentarze:

  1. Rzeczywiście pędzisz:), ale nie ma co się dziwić. Książki pani Rogali się po prostu łyka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałabym niedługo zapoznać się z tym cyklem. Coś czuję, że i mi się spodoba. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kryminałów raczej nie czytam dlatego też nie kojarzę cyklu :)

    OdpowiedzUsuń