poniedziałek, 28 września 2020

Opowieść obrazkowa: Mulan & Batman


Dziś przychodzę do Was z nowością na rynku jak i ze znajomymi postaciami. I - co ważne! - dla każdego będę miała coś dobrego, gdyż omawiane nowości na rynku będą zarówno genialnym pomysłem na prezent dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Zapraszam na moją opinię na temat Opowieści obrazkowej.

Batman to dwie historie w jednym tomie: pierwsze opowiadanie to konfrontacja z łotrem znanym jako Dwie Twarze, natomiast druga historia poświęcona została złodziejce, Kobiecie-Kot. Mulan to odwzorowana do perfekcji opowieść znana nam z klasycznej już bajki Disneya - opowieść tak dobra, że można ją oglądać/czytać bez końca.


Choć bohaterowie opowieści zawartych w tych książkach są wszystkim dobrze znane - zarówno młodemu i starszemu pokoleniu - zarówno grafika, jak i tekst historii zostały zmienione. Dzięki temu będą łatwiej i przyjemniej przyswajalne młodszym dzieciom. Opowieść obrazkowa łączy zarówno elementy klasycznych ilustrowanych opowiadań z elementami komiksu (klasyczne dymki komiksowe), jak i kolorowanki. Zarówno w Mulan, jak również i w Batmanie znajdziemy białe postacie na kolorowych tłach, które aż chce się pokolorować.

Obie opowieści obrazkowe zostały wydane w formie tzw. zeszytu, który zmieści się wszędzie. Lekkie wydanie, twardy, śliski papier oraz kolorowe ilustracje są tym, czego możecie być spokojni (zresztą jak wszystkie pozycje od wydawnictwa Harper Kids - wcześniej Egmont Polska). 

Jestem pewna, że to kwestia czasu aż na naszym rynku pojawi się więcej takich pozycji - niby oczywistych, a z drugiej strony czymś nowym. Opowieści obrazkowe udowadniają, że nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się coś nowego na rynku. A kto wie? Może właśnie ta forma sprawdzi się wśród młodszego pokolenia? Warto sprawdzić i przekonać się samemu!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Zapraszam na stronę wydawnictwa!

3 komentarze: