niedziela, 10 kwietnia 2022

Gra: Łap za słówka

 

Czas start! Wszyscy gracze równocześnie zapisują jak najwięcej słówek na zadany temat. Stop! Teraz czas czytania. Każdy gracz ze swojej listy słówek musi wykreślić te wyrazy, które wcześniej odczytają na głos inni uczestnicy zabawy. To ważne, żeby wybrać jak najbardziej oryginalne słówka, na które nie wpadnie nikt inny. I tak gramy do końca.

W zestawie mamy 48 kart zadań z 480 zadaniami. Jakie to mogą być zadania? Ano na przykład zapisz słowa zaczynające się na "przed-", zawody związane z kręceniem filmów, seriale kryminalne, naczynia do picia, słowa związane z siłownią itd. Jak widać możliwości jest masa, a i czasu nie za wiele, ponieważ czas trwania rozgrywki odmierza klepsydra. Brzmi łatwo? Bo i takie jest. Schody zaczynają się dopiero wtedy, jeżeli jesteś ostatnią osobą w rundzie, ponieważ w zależności od tego, czy twoje słówka padnie czy nie, tyle punktów możesz otrzymać. Liczy się kreatywność i oryginalność, a przede wszystkim dobra zabawa.

 

Ile punktów otrzymujemy za daną rundę? To gracze decydują. Ale, ale! Żeby nie było tak łatwo i żeby pobudzić rywalizację wśród graczy, na planszy znajdują się także karty ryzyka. Jak na przykład: podwójne skreślenie - za każde słowo, które musisz wykreślić, wykreślasz jeszcze jedno dowolnie przez siebie wybrane - nie można pisać słów z literą "n", bądź jawne punty czy przedwczesne punkty. Dzięki temu Łap za słówka wchodzi na wyższy level dobrej zabawy.

Nie wiem, czy wiecie, ale to już trzecia wersja bestsellerowej gry. Wcześniej w serii pojawiła się wersja planszowa, następnie wersja do plecaka, a teraz pomysłowa gra językowa. Nie wiem zbytnio, czym się różnią (pewnie nowymi zadaniami), wiem na pewno, że ta wersja, którą mam, jest solidnie wykonana. Osiem drewnianych pionków, sztywne kartki z zadaniami, notes i klepsydra. Potrzeba tylko długopisów i tyle. Wszystko inne już jest!

Łap za słówka to gra, która pobudza fantazję i kreatywność. Rozwija myślenie taktyczne i uczy szybkich skojarzeń. Gra idealna dla językowych akrobatów, w którą jednocześnie może grać od 3 do 8 osób. Co warte podkreślenia, w grę mogą grać absolutnie wszyscy - i starzy, i młodzi, a sama rozgrywka trwa do 30 minut.  Najważniejsze, że wytłumaczenie gry jest banalnie proste i już po 5 minutach wszyscy - niezależnie od wieku - mogą cieszyć się dobrą zabawą. Bardzo polecam!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł
: Łap za słówka

Wydawnictwo: Egmont   

Twórcy:Wolfgang Kramer, Michael Kiesling

Data premiery: 16.03.2022

Dla kogo: wszyscy 
 
Wiek: 10+
 
Cena: 69,99 zł

http://egmont.pl/

1 komentarz: