wtorek, 17 maja 2022

Akademia Mądrego Dziecka: Między nami ząbkami


Zapraszamy do buzi - miasteczka pełnego ząbków. Odwiedzimy rodzinę Ząbkowickich i zobaczymy, jak żegnają pierwszego mleczaka. Zajrzymy do szkoły w Ząbkowicach, gdzie ząbki przygotowują się do swoich ról. Będziemy też w fabryce, gdzie rozdrabniają jedzenie; potowarzyszymy ząbkom podczas kąpieli i wizyty u dentysty; zobaczymy jak walczą z zarazkami i jak możemy im pomóc, by służyły nam jak najdłużej. 

Między nami ząbkami to napisana przez ekspertów duża kartonowa książka z okienkami i scenką pop up, która w zabawny sposób oswaja z tematem higieny jamy ustnej. Opatrzona niezwykle szczegółowymi ilustracjami, które przedstawiają scenki i zdarzenia z życia ząbków. To pobudza wyobraźnię, pomaga dzieciom zrozumieć, jak funkcjonują zęby; uświadamia, dlaczego trzeba o nie dbać i podpowiada, jak robić to prawidłowo. Bez nudnego pouczania!


Ta książka jest po prostu przepiękna. Pięknie przygotowana, z pomysłem i sercem. Przede wszystkim treść dostosowana jest do wieku najmłodszych, dlatego też be trudu najważniejsze zdania zostaną zrozumiane na zawsze. 

Przede wszystkim warto zauważyć, że piękne ilustracje są najwyższej jakości, przywodząc na myśl serię Było sobie życie. Co też ważne - trwała i bezpieczna kartonowa oprawa, dzięki której  Proszę zauważcie, że książka polega na otwieraniu okienek, dzięki czemu Między nami ząbkami łączy w sobie naukę i zabawę. 

 

Bardzo polecam! To tytuł, który idealnie wpasowuje się w serię Akademii Mądrego Dziecka. Zabawa i nauka w jednym. Jeżeli szukacie prezentu dla swojej pociechy, zainwestujcie!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

 

1 komentarz:

  1. Książki z tej serii są świetne. Moi siostrzenicy bardzo je lubią.

    OdpowiedzUsuń