niedziela, 21 maja 2023

Mój szef jest idiotą - Thomas EriksonJednym z moich ulubionych szkoleń w mojej korporacyjnej pracy jest Insight Discovery. Jest to test osobowości, który przedstawia nam nas oraz tłumaczy nasze otoczenie. Nie przejmujcie się, jeśli nie mieliście podobnego szkolenia. Najważniejsze informacje znajdziecie w książce Thomasa Eriksona Otoczeni przez idiotów. Nie będę ukrywać, że właśnie ta książka zrobiła na mnie największe wrażenie i naprawdę często do niej powracam (zwłaszcza do konkretnych kolorów). Na fali popularności Erikson napisał kolejne poradniki. Mój szef jest idiotą zamówiony w Księgarni TaniaKsiazka.pl jest jedną z nich.

Książka sugestywnie zatytułowana: Mój szef jest idiotą odpowiada na bardzo ważne pytanie, czyli jak poradzić sobie z szefem, aby nie przeszkadzał nam w pracy. Ponieważ - nie wiem, czy wiecie, ale tak tu jest napisane - ludzie zwalniają się najczęściej z powodu szefa, a nie z powodu pracy. Unikanie bycie palantem nie wymaga żadnego wykształcenia. Wystarczy tylko trochę zdrowego rozsądku.

Może czasami zadajesz sobie pytanie, co właściwie myśli twój szef i skąd się biorą jego irracjonalne zachowania. Dlaczego więc nie przyjrzeć się źródłom niektórych jego dziwactw, aby zabezpieczyć się przed ich przykrymi skutkami? Do tego właśnie służy ta książka. Rozdziały są podzielone dokładnie tak jak Otoczeni przez idiotów, czyli z podziałem na kolory. Tym razem jednak zamiast skupiać się tylko na jednym kolorze, mamy matche - czyli co jeżeli twój szef jest niebieski, a ty jesteś zielony/czerwony/żółty/niebieski. Takich kombinacji jest równo szesnaście i każde z nich wnosi wiele do naszego życia.

Wiecie, dlaczego Thomas Erikson odniósł takich sukces? Ponieważ pisze dobrze i konkretnie, a przede wszystkim opiera się na przykładach, które naprawdę można odnieść do nas samych. Próżno tu szukać trudnych frazesów, które wprawdzie brzmią mądrze, ale nic ciekawego do naszego życia nie wnoszą. Wręcz przeciwnie - Erikson stawia na praktykę, czyli co trzeba zrobić, by się dogadać z tym i z tym kolorem energii, jeśli jesteś tym bądź tym kolorem energii. A że konkret zawsze robi większe wrażenie, niż puste obietnice, nic dziwnego, że odniósł taki sukces.

Rozdziały są naprawdę konkretne: Dlaczego czasami stresujesz się w pracy? Dlaczego postępujemy tak, jak postępujemy? Jak odróżnić kolory od sił napędowych? Różnica między twoją osobowością a zachowaniem. Sprytne dopasowanie się do kolorów szefa. Dlaczego pracownikom tak ciężko zabrać się do pracy? Kij czy marchewka? Lider czy specjalista? 

Jednakże to nie tak, że ta książka jest tylko skierowana dla pracowników. Nic w tym stylu! Thomas Erikson zadbał o ekskluzywność, zatem druga połowa Mój szef jest idiotą zostaje poświęcona... właśnie szefom. Tutaj też otrzymujemy konkretne kolory - co jeżeli jesteś efektywnym czerwonym szefem, a co jeśli inspirującym żółtym szefem? Co jeśli należysz do tych przyjaznych i opiekuńczych zielonych szefów albo do analitycznych i dokładnych niebieskich szefów? Tutaj wszystko znajdziesz - włącznie z feedbackiem.

Nie wiem, czy ta książka Wam się przyda, ale na pewno Wam nie zaszkodzi. I jasne, że czasami można się nie zgadzać, ale pamiętajmy, że jeżeli z czymś się nie zgadzamy, to znaczy, że mamy już jakieś doświadczenie. A doświadczeniem należy się dzielić. Moim zdaniem dobrze byłoby pójść za ciosem i do Mój szef jest idiotą dokupić Otoczeni przez idiotów. Dopiero potem pójść dalej, ponieważ Erikson napisał także Otoczeni przez psychopatów, Otoczeni przez narcyzów, Otoczeni przez wampiry energetyczne. Wszystkie te tytuły warto znać, bo poznawanie siebie i świata bez wątpienia jest naszym nadrzędnym celem! Stąd też polecam - wszystkie książki znajdziecie w bestsellerach TaniaKsiazka.pl 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł: Mój szef jest idiotą
Autor: Thomas Erikson
Wydawnictwo: Wielka Litera
Premiera:
Liczba stron:
Oprawa: miękka
Gatunek: Popularno-naukowa
Cena okładkowa:44,90 zł

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz