poniedziałek, 23 marca 2015

Baśnie i bajki - Jarosław Franciszek Bodziony

Moja miłość do książek zrodziła się właśnie przez krótkie, ale zaczarowane historie o księżniczkach i książętach - o dobru i złu. Ta sympatia trwa do dziś. Dlatego też z największą przyjemnością zapoznaję się z coraz to nowszymi baśniami i bajkami - chociażby Jarosława Franciszka Bodziony.

"Baśnie i bajki" to najnowszy zbiór bajek i baśni, jaki możemy gościć na rodzimym rynku wydawniczym. Oto trzydzieści wspaniałych, mądrych, pouczających a niejednokrotnie także wzruszających historii, z których każdy młody czytelnik wyniesie morał - wskazówkę na resztę życia. Dobro zawsze wygrywa, zło zostaje pokonane i ośmieszone, a główny bohater musi wykazać się cierpliwością oraz intelektem, by pokonać swe własne słabości. 

Muszę przyznać, iż lektura "Baśni i bajek" autorstwa polskiego debiutanta, Jarosława Franciszka Bodziony, to coś dla każdego. Opowieści są różnej długości - jedne dłuższe, inne kończące się po dwóch stronach - na dobranockę jak znalazł, w zależności od zmęczenia. Większość bajek jest oryginalnych, choć można zauważyć, iż niektóre historie przypominają wcześniej już nam znane.

Jako iż to baśnie i bajki, zachowują cechy charakterystyczne dla tego gatunku prozy. Najważniejszą z nich jest, moim zdaniem, właśnie to, iż z opowieści młody człowiek może nauczyć się czegoś o świecie. Przygody bohaterów to historie o poświęceniu, miłości i przede wszystkim o dobru!

Źródło: annasikorska.blogspot.com

Styl i język autora są poprawne. Dominują zdania pojedyncze, co jest zrozumiałe ze względu na wiek adresatów. Nie ma tu trudnych słów, zatem "Baśnie i bajki" mogą okazać się dobrym początkiem samodzielnego czytania. Dodatkowo kolorowe obrazki dopełniają tło, czyniąc tę książkę bardziej atrakcyjną.

"Baśnie i bajki" Jarosława Franciszka Bodziony to dobry pomysł na prezent. Cieszę się, że powstają coraz to nowe mądre historyjki dla najmłodszych! Z mojej strony mogę jedynie gratulować udanego debiutu i zachęcić do zakupienia książeczki. 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Baśnie i bajki 
Autor: Jarosław Franciszek Bodziony 
Wydawnictwo: Novae Res 
Data premiery: 2015  
Liczba stron: 168http://zaczytani.pl/ksiazka/baju_baj_bajki_z_basni,drukOprawa: Twarda 
Kategoria: Bajki 
Cena: 27 zł

16 komentarzy:

 1. Cena trochę wysoka, ale wydanie piękne, więc może jednak się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Za naszych czasów nie było takich pięknych książeczek ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam baśnie, więc może i po te pozycję sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ps. Widzę, że czytasz Ogara... ja też dziś zaczęłam :)

   Usuń
 4. Uwielbiam baśnie! Chętnie zajrzę, to swoisty powrót do przeszłości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kupię córce kuzyna na urodziny:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za takimi obrazkami, w sensie rodzaju konkretnie tej grafiki, ale bajki uwielbiam, a dzieckiem przecież już nie jestem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miło wrócić do beztroskich lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka niestety nie dla mnie póki co :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Genialne wydanie :) I chociaż bajki już dawno za mną to i tak je lubię do tej pory ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bajki u mnie się sprawdzą:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ładnie wydana książka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przyjemne bajki z morałem zawsze są mile widziane :) Przed zakupem musiałabym sobie pewnie akurat te jeszcze przejrzeć, ale wydają się interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaintrygowała mnie ta książka. Ma na prawdę piękną okładkę i ilustracje. Uwielbiam czytać bajki i po tą książkę muszę sięgnąć :)
  addictedtobooks.blog.pl

  OdpowiedzUsuń