czwartek, 14 kwietnia 2016

Święty Franciszek. Święci uśmiechnięci - Eliza Piotrowska

Pamiętacie, jak opisywałam jedne z najcudowniejszych i jakże edukacyjnych książeczek dla dzieci? Jestem pewna, że tak, a kto nie pamięta moich zachwytów polecam raz jeszcze przeczytać o św. Faustynie, św. Urszuli, św. Albercie bądź o św. Janie Pawle II ! Jestem bardziej niż zadowolona, że autorka - Eliza Piotrowska - nie przestaje mnie i swoich czytelników zaskakiwać, bowiem w ten oto sposób do moich rąk trafiła opowieść o św. Franciszku!


Poznaj historię człowieka, który kochał Boga, ludzi i przyrodę. Już jako dziecko wsłuchiwał się w szum wody, śpiew ptaków i szelest wiatru. Kiedy dorósł, zgromadził wokół siebie ludzi zafascynowanych takim sposobem widzenia świata. Czy wiesz, że to właśnie jemu zawdzięczamy przepiękną Pieśń słoneczną oraz tradycję szopki bożonarodzeniowej?

Razem z autorką oraz wydawnictwem zapraszam do miłej i pożytecznej lektury, by każdy - nie tylko młodszy, ale także i starszy czytelnik - mógł się przekonać, że ze świętymi można się pośmiać, a przy okazji brać przykład! Bowiem każda książeczka z serii Święci Uśmiechnięci oparta jest na faktach z biografii każdego ze świętych!

Nieustannie szczerzy się mój pyszczek, gdy widzę tak kreatywne pozycje! Eliza Piotrowska pisze i ilustruje książeczki dla dzieci z taką pomysłowością, z takim lekkim piórem, że nie sposób nie zakochać się w całej serii o Świętych Uśmiechniętych! Już od pierwszych stron Franciszek z Asyżu staje się dla nas bliskim przyjacielem, którego poznajemy od początku do końca - od narodzin aż po śmierć! 


Cała książeczka jest rymowana, pełna niesamowitych ilustracji oraz ze zmieniającą się czcionką! Nie ma nudy, jest tylko przygoda! Dzięki takim książeczkom dziecko nie tylko zakocha się w tej wyjątkowej lekturze,  ale będzie chciało czytać jej więcej i więcej!

Liczę, że autorka nie przestanie tworzyć tej wyjątkowej serii, w której tak się zakochałam! Ostatecznie jest jeszcze tyle świętych, których warto poznać! Polecam po stokroć i liczę, że się mnie posłuchacie ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Święty Franciszek
Autor: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Seria: Święci uśmiechnięci
Data wydania: 2016
Liczba stron:48
Oprawa: twarda
https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-dziecieca-i-mlodziezowa/Dzieci/Na-ostatni-guzik-Rok-z-ksiedzem-Janem-TwardowskimWymiary: 195x195

7 komentarzy:

 1. Najważniejsze, że nie ma nudy, tylko jest przygoda. Super!

  OdpowiedzUsuń
 2. O, proszę :D Lubię postać świętego Franciszka, ale jakoś nie ciągnie mnie, by podobne książeczki prezentować dzieciom z mojej rodziny :)
  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Szukam takich wartościowych pozycji dla córki, postaram się kupić i tę;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ cudna pozycja! :) Sama bym z przyjemnością widziała ten tytuł na swojej półce! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coż... może to nie jest tematyka trafiająca w moje gusta czytelnicze, ale przyznam szczerze, że robi wrażenie. ;)
  Pozdrawiam!
  Bluszczowe Recenzje

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ wspaniała seria, chciałabym ją kiedyś skompletować ;)

  OdpowiedzUsuń