środa, 14 października 2020

Wiedźmin. Czas pogardy - Andrzej Sapkowski

Wiedźminowi rzadko śniło się cokolwiek i nawet tych rzadkich snów nigdy nie pamiętał po przebudzeniu. Nawet wtedy, gdyby były to koszmary - a zwykle były to koszmary*.

Wiedźminowi udało się uratować swoje przeznaczenie, czyli Ciri. Yennefer postanawia oddać ją do Szkoły Czarodziejek Aretuzy. Jednakże nadzieje na spokojny happy end nigdy nie mają miejsca w wiedźminowskim świecie. Rozpoczyna się krwawa wojna...

Zdecydowanie nie można się nudzić przy lekturze Czasu Pogardy zamówionej w popularnej księgarni internetowej. Ostatecznie czeka nas ogromna walka, wiele nieprzewidywalnych zwrotów akcji, humor i przygoda. To wszystko w polewie życiowej mądrości robi z Czasu pogardy jeden z największych bestsellerów na polskim rynku wydawniczym (i nie tylko). Rzecz wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju.

Czas pogardy to druga pełnoprawna powieść spod pióra Andrzeja Sapkowskiego, a także czwarty tom przygód o legendarnym już Geralcie z Rivii. Tak jak poprzednio, tak i teraz nie ma mowy na chwilę oddechu. Akcja jest dynamiczna, żywe dialogi przyspieszają tempa zbliżającemu się niebezpieczeństwu, zagadki i niewyjaśnione zachowania wychodzą na jaw. To własnie przy Czasie pogardy zdałam sobie sprawę, jak ogromny jest ten świat - jak wiele było powiedziane na początku mojej przygody z Wiedźminem, i jak wiele zrozumiałam dopiero po tym tomie. Uwielbiam, kiedy autor ma w panowaniu cały świat. Szczególnie gdy obserwujemy, jak postacie zwolna się zmieniają. Dodaje to wyjątkowego koloru opowieści.

Styl Sapkowskiego jest doprawdy inny. Autor wie, jak napisać i jak ugryźć temat, by jak najlepiej oddał wnętrze postaci. Świat Wiedźmina to świat pełen kłamstwa, obłudy, ale także miłości i przywiązania schowanego głęboko w sercu. To właśnie dlatego Geralt, Yennefer, Jaskier oraz Ciri mogą cieszyć się takim powodzeniem wśród swoich czytelników.

Mam jeszcze do przeczytania cztery tomy Wiedźmina i już szczerze nie mogę się ich doczekać! Poznać taki bestseller to dla mnie niemała gratka - aż jestem sama zdziwiona, że tak długo stroniłam od tej opowieści. Nie popełnijcie mojego błędu. Wiedźmin to saga zarówno dla mężczyzn , jak i dla kobiet - nic dziwnego, że cieszy się takim uznaniem. Dlatego nie ma co czekać. Sprawdźcie sami nowości Taniej Księgarni, w której znajdziecie tę, jak i pozostałe tomy Wiedźmina w nowej odsłonie... jak i wiele, wiele innych ciekawych pozycji ;)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Wiedźmin. Czas pogardy
Autor: Andrzej Sapkowski
Tom: Czwarty (druga powieść)
Wydawnictwo: SuperNowa
Premiera: 2020
Liczba stron: 381
Format: 125x195
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Cena: 55,00 zł
Kategoria: Fantasy 
*str.18


2 komentarze:

  1. Mam w planach, ale zanim to, to muszę przeczytać "Krew elfów"

    OdpowiedzUsuń
  2. Na razie czytałam tylko pierwszy tom opowiadań, ale bardzo mi się podobał. Jestem w szoku, bo ja i fantastyka to kompletnie dwa inne bieguny, a jednak... :)

    OdpowiedzUsuń