poniedziałek, 12 lipca 2021

Gry: Kaczki. Gry do plecaka

 Lato to idealna pora na próbowanie nowych gier. Zwłaszcza, jeśli przynajmniej kilka dni spędzi się na opalaniu. Gdy już znudzimy się opalaniem, może warto byłoby zainteresować się nową grą? Taką w sam raz do plecaka, ale na pewno nie tylko na raz.

Gracze otrzymują po 7 kart kaczek, a następnie wykładają je na stół według określonych zasad (mogą wykładać te same numery albo ciągi numerów). Wygra gracz, który najszybciej pozbędzie się swoich kart, albo ten, który zaryzykuje i właściwie założy, że ma najmniejszą wartość kart na ręce. Najlepsi gracze w turze zdobywają punkty z kart – kto będzie miał ich najwięcej po 5 turach, wygrywa grę. 


Do gry została dołożona wersja dla dwóch graczy, dzięki czemu w Kaczki można grać albo w parze, albo do pięciu osób. Gra jest dla wszystkich powyżej (około) ósmego roku życia.

Gra jest prosta, przyjemna i co ważne - szybka. Nie potrzeba dużo czasu, by pojąć zasady, dzięki czemu bardzo szybko można rozpocząć rozgrywkę. Już w ciągu dwudziestu/trzydziestu minut jest się po rozgrywce. 

Bardzo polecam! Prosta przyjemna gra!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł: Kaczki
Autor: Johannes Krenner
Wydawnictwo: Egmont
Seria: Gry do plecaka
Data wydania: 31. marca 2021
Kategoria:Gra

 


1 komentarz: