wtorek, 23 listopada 2021

Ta, która zawiniła - Jane Corry

 

Ellie wiedzie pozornie beztroskie życie, ma przystojnego męża Rogera, szanowanego nauczyciela, dzieci oraz ukochanego wnuka, z którym regularnie spędza czas. Jednak to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami jej domu, zupełnie nie jest urocze. Kiedy do Rogera dzwoni kochanka, z którą dawno już miał zakończyć romans, Ellie nierozważnie na chwilę traci z oczu małego Josha, którym się zajmowała. To, co wydarzy się później, sprawi, że z całą mocą odżyją traumy z jej dziecięcych lat. Jo jest bezdomna, ma za sobą trudne doświadczenia i więzienną przeszłość. Podróżując bez celu z Bristolu do Devonu i Kornwalii, dba o to, by nikt nie dowiedział się o niej niczego więcej.

Te dwie kobiety z zupełnie innych światów różni wszystko, ale łączy je więcej niż można by przypuszczać. Działania każdej z nich nieuchronnie prowadzą do powtórzenia tragicznych zdarzeń z przeszłości. Czy istnieje sposób, by zakończyć ten przeklęty cykl?*

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Elli i Jo nie mają wiele ze sobą wspólnego, a tu miła niespodzianka - więcej je łączy niż dzieli. Każda z nich nosi piętno kryminalnej przeszłości, żal za coś, co się kiedyś wydarzyło. No a przede wszystkim łączy je trudna przeszłość. Bardzo tragiczna i oddziałująca na teraźniejszość. Co ważne, Jane Corry stworzyła na tyle przekonujące historie, że naprawdę nie sposób w nie nie uwierzyć.  Takie problemy mogą mieć miejsce w normalnym świecie. Zwłaszcza, że postaciami są pełnokrwiści bohaterowie, prawdziwi i oryginalnie przedstawieni.

Wprawdzie to thriller, ale nie oczekujcie zagadki mrożącej krew w żyłach. To jedna z tych powieści, że tajemnice rozwiązywane są na bieżąco i na bieżąco pojawiają się kolejne. Dzięki temu Ta, która zawiniła tak dobrze się czyta. Momentami smutne chwile łapią za serce, ale ciekawość jest w tym przypadku silniejsza. 

Ta, która zawiniła to nie jest jedna z tych powieści, do których będzie się powracać, ale na pewno jest historią, którą dobrze się czyta. Bardzo lubię serię thrillerów wydawnictwa Albatros, dlatego gratuluję kolejnego dobrze wybranego tytułu idealnie wpasowującego się w gatunek wydawnictwa. A Wam polecam! 

PS. Jane Corry pisze podobnie do B.A. Paris, więc jeżeli lubicie chociażby Za zamkniętymi drzwiami, Ta, która zawiniła powinna się Wam spodobać.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł: Ta, która zawiniła
Autor: Jane Corry
Wydawnictwo: Albatros 
Premiera: 27.10.2021
Liczba stron: 480
Format: 125x195
Oprawa:Miękka ze skrzydełkami
Cena: 39,90 zł
Kategoria: Thriller
http://www.wydawnictwoalbatros.com/*Opis z okładki

2 komentarze:

  1. Niebawem będę czytała tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka bardzo mnie zainteresowała. Jest to typowy dobry kryminał z interesującym zakończeniem.
    ----------------------------------------------------
    https://students.pl/artykuly/kategoria/zawody/

    OdpowiedzUsuń