środa, 22 czerwca 2022

Książka, w której ty decydujesz: Trzy małe świnki oraz Czerwony kapturek


Bajka wybierajka! Tym razem to nie autor, lecz TY decydujesz, jak chcesz, by potoczyły się losy Twoich ulubionych bohaterów. Wciel się w rolę Czerwonego Kapturka i zdecyduj, czy zaniesiesz babci koszyk ciasteczek czy może wszystkie zjesz? A może poczęstujesz wilka? Jeśli Czerwony Kapturek ci nie odpowiada, to może wejdź w postać jednej z trzech świnek i zdecyduj, czy zbudujesz dom z cegieł czy twierdzę warowną? Złapiesz wilka na lasso czy pobawisz się z nim w chowanego? Tutaj to ty wybierasz!

 

Przyznam się bez bicia, że jako dziecko uwielbiałam książki interaktywne, które mobilizowały mnie do "świadomego uczestnictwa" w fabułę, stąd też z radością powitałam Czerwonego Kapturka i Trzy małe świnki w tym nowym, fantastycznym wydaniu, w którym mamy aż 22 możliwe historie i 5 różnych zakończeń. To wszystko sprawia, że bajki na dobranoc przyjmują całkowicie nowy wymiar lektury!

 

Bez trudu każde dziecko odnajdzie się w tej historii oraz jak nawigować głównymi bohaterami. Otóż na każdej ze stron mamy krótki tekst, a pod nim dwie odpowiedzi do wyboru z ikonkami, które wskazują, na którą stronę należy przewrócić kartkę. Nie mogłoby to być prostsze! 


Ilustracje są namalowane w starym stylu. Pełne koloru i raczej bez większego wyrazu. No cóż, to nie jest mój ulubiony rodzaj rysunków, ponieważ nie zachwyca, ale trudno. Ta książka ma inne walory artystyczne. To, co mi się nie podoba, to font. Jeżeli się nie mylę, to zwykły pogrubiony ariel, który nie wygląda najpiękniej. A wystarczyło tylko trochę bardziej pobawić się w Worda. No ale tutaj też macham ręką, ponieważ wiem, że dzieci nie zwracają na coś takiego uwagi.

 

Gorąco polecam te dwa tytuły. To świetny przykład na to, że literatura dziecięca nieustannie się rozwija i odświeża to, co znane i piękne, umożliwiając wejście w dobrze znane tytuły z coraz młodszymi pokoleniami. Nic tylko czytać!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Zapraszam na stronę wydawnictwa!

 

1 komentarz: