niedziela, 8 stycznia 2023

Gra planszowa: Ubongo Duo

 

Czas na spotkanie mistrzów! Ubongo Duo to wyjątkowa wersja kultowej gry dla dwóch osób. Zawiera klocki, które przybierają nieco bardziej skomplikowane kształty, a nowe plansze zadań okażą się wspaniałą gimnastyką dla Twojego mózgu! Dzięki dwóm poziomom trudności możecie dostosować grę do wieku i doświadczenia. Kto z Was pierwszy przykryje pola swoimi kafelkami?

Każdy gracz dostaje zestaw 8 różnych klocków w swoim kolorze. Na początku rundy losujecie kartę zadań, która wskazuje, jakich klocków trzeba użyć. I tyle. Pozostaje tylko jak najszybciej zbudować z tych klocków wzór pokazany na karcie. Ten, kto zbuduje go jako pierwszy, woła UBONGO! i obraca klepsydrę. Druga osoba ma minutę na ułożenie wzoru. Najszybszy gracz zdobywa klejnoty. Czas na kolejną rundę z nową łamigłówką.

Prawda, że proste? I to jak! Właśnie na tej prostocie bazuje Ubongo, które sprawia, że gra wydaje się idealna dla każdego. Przyznam szczerze, że początkowo miałam niemały problem z ułożeniem klocków w odpowiedni wzór, ale po chwili piałam z zachwytu, ile przyjemności sprawia mi analityczne myślenie. To zdecydowanie gra dla każdego, a zwłaszcza dla tych, którzy lubią wyzwania.

 

To gra absolutnie dla każdego.  Zgodnie z pudełkiem można liczyć, że grę mogą grać już dzieci powyżej ósmego roku życia do każdego roku życia. Ubogo Duo to gra dla dwóch osób, umożliwiająca urozmaicenie zwykłego spotkania z przyjacielem/przyjaciółką.

Co istotne, w Ubongo gra się bardzo szybko, a i tłumaczenie zasad zajmuje góra dwie minuty. Wszystko wychodzi w praniu. Opcja zbierania za zwycięstwo klejnotów nadaje przekrój czasowy dla wszystkich graczy, aczkolwiek nie okłamujmy się - można grać aż do znudzenia!

Solidnie przygotowana gra, która pozwoli przetrwać tej grze długie lata, proste zasady gry i nieskończona przyjemność podczas rozgrywek - tymi słowami mogę określić Ubongo. Bardzo gorąco polecam tę grę i życzę i sobie, i Wam, żeby rozwój gier planszowych nigdy się nie kończył i by co i raz wychodziły gry, do których aż chce się powracać!

1 komentarz: