czwartek, 26 stycznia 2023

Wszyscy jesteśmy łotrami - Amanda Foody, Christine Lynn Herman

 

Wschodzi Krwawy Księżyc. Opada Krwawa Zasłona. Rozpoczyna się Turniej.

Co pokolenie, gdy wschodzi Krwawy Księżyc, siedem rodzin z odległego miasta Ilvernath wyznacza mistrza, który walczy w Turnieju na śmierć i życie. Nagroda? Wyłączna kontrola nad tajnym źródłem wysokiej magii. Wygrać może tylko jedna rodzina. W tym roku, dzięki książce ujawniającej informacje o turnieju, siedmiu mistrzów znalazło się w centrum uwagi całego świata. Każdy z nich ma teraz nowe informacje, nowe sposoby na zwycięstwo, a co najważniejsze, wybór: zaakceptować swój los lub napisać swoją historię na nowo. Ale jest to historia, która musi zostać spisana krwią.

Specjalnie zostawiłam Wam opis, ponieważ to właśnie on mnie skusił, gdy natrafiłam na Wszyscy jesteśmy łotrami w Księgarni TaniaKsiazka.pl. I wiecie co? Czuję się oszukana. Serio. Miałam takie oczekiwania, spodziewałam się ciekawej lektury, ale po połowie książki wiedziałam, że nie mam na co liczyć. Jest coś w tej książce... nudnego. Przez 200 stron mamy przygotowanie do turnieju, który poznajemy z perspektywy 4 osób. To by się mogło udać, gdyby nie fakt, że po prostu się nie udało. Gdyby przygotowania zostały skrócone o połowę, byłoby dobrze. A tak to...

No ale dobrze! Czy są tu jakieś plusy (ostatecznie bardzo dużo czytelników wychwala tę opowieść, porównując ją do Igrzysk Śmierci - do tego jeszcze powrócę)? Owszem, są. Jest bardzo dużo magii, jest dużo przygód, no i są też młodzi dorośli, którzy myślą. Niestety nie miałam tej przyjemności, by stwierdzić, że któryś z bohaterów stał się moim ulubionym, ale może gdybym była młodsza o dziesięć lat, to może bym ich bardziej doceniła.

Wszyscy jesteśmy łotrami jest porównywane do Igrzysk Śmierci. Okej, są to porównania słuszne. Oto mamy dziewięć rodzin, który muszą wziąć udział w turnieju na śmierć i życie. Wygrywa tylko jedna osoba, a - co ważne - my nie wiemy, kto to będzie, ponieważ mamy czterech głównych bohaterów. To ogromny plus. Więc jeżeli jesteście fanami IŚ, to pewnie i ta powieść Wam się spodoba.

Mimo to ja daję tej książce ledwie 5/10. To taki przeciętniak, który może i się spodoba, ale raczej nie na dłuższy czas. Wszyscy jesteśmy łotrami to taka powieść dla młodzieży. Jeżeli jednak macie większe wymagania, zajrzyjcie do Top100 Księgarni TaniaKsiazka.pl. Tam znajdziecie ciekawsze powieści.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TytułWszyscy jesteśmy łotrami 
Tytuł oryginalny:All of Us Villians 
Autor: Amanda Foody, Christine Lynn Herman
Przekład: Janusz Maćczak
Wydawnictwo: Young
Premiera: 12. października 2022
Liczba stron: 480
Format: 135x205
Oprawa: Miękka
Cena: 49,90 zł
Kategoria: Fantasy

 

2 komentarze:

  1. Nie jest to książka, którą chciałabym przeczytać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Do tej pory, głównie na Instagramie widziałam same zachwyty nad tą pozycją. Myślałam, żeby po nią sięgnąć. Dzięki za szczerą opinię. Może kiedyś sama ją sprawdzę, ale nieprędko.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń