piątek, 13 stycznia 2023

Komiks: Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza


O pochodzeniu i życiu Sknerusa McKwacza opowiadali najsłynniejsi twórcy disnejowskich komiksów, tacy jak Carl Barks i Don Rosa. Teraz dobrze znany czytelnikom fiński scenarzysta i rysownik Kari Korhonen kontynuuje tę opowieść na swój fascynujący sposób. Jak to się stało, że Sknerus, który wzbogacił się podczas gorączki złota, został ważnym mieszkańcem Kaczogrodu? 

Droga z Klondike do skarbca wnoszącego się nad miastem była pełna zakrętów i przeszkód. Zawiodła naszego kaczora aż do Egiptu! Podczas przedstawionych w tomie przygód młody Sknerus spotkał Brutalnego Benka, Newtoniusza, Kwakerfellera, pannę Stempel i wiele innych osób, które odegrały ważną rolę w jego dalszym życiu.

Co dostaniemy w komiksie? Aż trzy pamiętniki (Pamiętniki z Klondike, Pamiętniki z Kaczogrodu, Pamiętniki z młodości) a do tego przedmowę i dodatek. Wszystkie komiksy zostały napisane i narysowane w latach 2017-2021 i w niniejszym tomie przedrukowano je w oryginalnej postaci.  

Przygody McKwacza są nie tylko przemyślane, ale też kolorowe, ciekawe, iskrzące humorem. Humor Wujka Sknerusa naprawdę bawi, a niektóre wypowiedzi szczególnie śmieszą - niezależni od wieku. Co ciekawe para autorów skomponowała tak dialogi, że niektóre żarty przypadną szczególnie starszemu odbiorcy. Nieraz się szczerze śmiałam.

Wujek Sknerus to ponad 130 storn komiksie można wykreować złożone, ciekawe postacie? Nosz, kurde! Kto nie zna Sknerusa McKwacza, niech pierwszy rzuci kamień! To jest wręcz niemożliwe. Wszyscy znamy tego kaczora dzięki Donaldowi i wreszcie możemy poznać go lepiej. A jest co poznawać.

Bardzo polecam. Każdemu fanowi Kaczora Donalda ten komiks powinien się spodobać!

 


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł: Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza
Scenarzysta: Kari Korhonen
Ilustrator: Kari Korhonen
Tłumacz: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont
Seria:Kaczogród
Data wydania: 2022
Liczba stron: 124
Oprawa: Twarda
Kategoria:Komiks 
http://egmont.pl/

 

1 komentarz: