środa, 1 października 2014

Codzienne inspiracje biblijne - ks. Wojciech Węgrzyniak

Godną pożałowania statystyką jest spadająca z roku na rok liczba osób czytających książkę. Biblia również jest książką, tylko taką specjalną - wyjątkową dla chrześcijanina, a sądzę, że również dla całego świata. Nie ma zatem nic dziwnego, że to właśnie Pismo Święte znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu największej liczbie sprzedanych egzemplarzy! I uwierzcie mi, nie ma mowy, by jakikolwiek pisarz kiedykolwiek to zmienił.

Zapewne każdy z nas ma w swoim domu własny egzemplarz Pisma Świętego (najczęściej jest to Nowy Testament wręczany na II komunię świętą). Ale czy ktoś ją kiedykolwiek przeczytał? Czy ktoś ją chociaż otworzył?

Przyznam się szczere - również należę do tego grona, które Pisma Świętego nie czyta, lecz słucha w kościele. Nie jest to zbyt chwalebne, szczególnie że bardzo bym chciała to zmienić! Ewangelię widzę jako księgę mądrości, - księgę, z której mogę znaleźć odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania... A mimo to...

Dlatego z taką ciekawością oczekiwałam niezwykłej publikacji księdza Wojciecha Węgrzyniaka, którego "Codzienne inspiracje biblijne" zostały wydane nakładem wydawnictwa M. Czym jest ta niezwykła książka?

"Codzienne inspiracje biblijne" to książka na cały rok. Trzysta sześćdziesiąt pięć fragmentów. Każdy dzień zajmuje jedną stronę, która zaczyna się Pismem Świętym, a zaraz pod nim znajduje się komentarz księdza Wojciecha Węgrzyniaka. Raz jest krótszy, a raz dłuższy. Połowa strony jest pusta - wykropkowana. Czemu? Ponieważ to książka, którą sami tworzymy!

"Pierwszym i najważniejszym Autorem tej książki jest Bóg, obecny w niej w swoim Słowie. Drugim - ks. Wojciech Węgrzyniak, ceniony biblista i duszpasterz; komentuje on poszczególne fragmenty Pisma Świętego. Trzecim jesteś Ty, drogi Czytelniku..."

To właśnie to wykropkowane miejsce jest tak istotne w tej książce. Nakłania do przemyślenia Pisma Świętego, a następnie przelania swych myśli na papier. Dopiski autora dopełniają fragment Biblii, a może czasami pozwalają ją zrozumieć. Jest to naprawdę wartościowa książka, z którą warto się zapoznać, a najlepiej mieć na własność.Codzienne inspiracje biblijne są na początku na cały rok, a później na całe życie.

Dlatego też gorąco zachęcam do zakupu tej książki. Może się stać wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego, jak też dla siebie samego! Polecam!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł: Codzienne inspiracje biblijne
http://www.mwydawnictwo.pl/Autor: 
Ks. Wojciech Węgrzyniak
Wydawnictwo: M
Data wydania: 2014
Liczba stron: 385
Kategoria: Religia

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

10 komentarzy:

 1. Jak prezent, jak najbardziej. Sama raczej nie przeczytam tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś próbowałam czytać Biblię ale szybko się zniechęciłam, książka niestety nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Również uważam, że jak na prezent to książka idealna, ale sama nie sięgnę po nią :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie książka odpada ale na prezent może być fajnym pomysłem :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie Inna
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że Tobie też się spodobała :) Ja swój egzemplarz podarowałam babci, bo jej się spodobała ta książka i jest nią zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama nie gustuję w książkach religijnych, ale na prezent będzie jak znalazł. Poza tym wie, że ta pozycja zawiera świetne złote myśli ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno przeczytam kiedyś całą Biblię, ale zrobię to na własną rękę, bez inspiracji.

  OdpowiedzUsuń