Book Tour z Niebem nad pustynią!


Tak oto nastał ten czas! Czas wręcz WYMARZONY, ponieważ od prawie pół roku chodziłam z myślą rozpoczęcia Book Tour... jednakże cały czas nie byłam na to gotowa! Teraz  po przeczytaniu cudownej, fantastycznej, wyjątkowej, ciepłej i jakże dodającej nadziei książki - Niebo nad pustynią Anny Łaciny - wiem, że tę oto powieść musisz (TAK! WŁAŚNIE TY!) przeczytać!!

Regulamin jest prosty jak drut (a to wszystko dzięki Cyrysi z Literackiego Świata Cyrysi - serdecznie raz jeszcze Ci dziękuję, kochana!), a w ramach jakichkolwiek wątpliwości - śmiało do mnie piszcie! Jeżeli zastanawiacie się, czy ta książka jest dla Was, odsyłam do wszystkich recenzji książki Anny Łaciny oraz... ponownie na mojego maila! Ja już Was dobrze zachęcę!! :D 

REGULAMIN

1. Chęć przystąpienia do akcji proszę zgłaszać w komentarzach pod wpisem: Book Tour z Niebem nad pustynią. W treści komentarza należy zamieścić adres swojego bloga. Kolejność zgłoszeń wpływa na kolejność na liście oczekujących. Zgłaszam się mogą wszyscy! Gdy zamknę listę oznajmię z wyprzedzeniem, kiedy i do kogo trafi książka. Wtedy również poproszę o Wasze dane kontaktowe!
2. W ciągu 8 dni od otrzymania książki proszę opublikować recenzję na swoim blogu, w tytule uwzględniając frazę „Book Tour”. W recenzji proszę umieścić zdjęcie pierwszej strony z wpisami poprzednich Recenzentów oraz linki do stron organizatorów: bloga organizatora - WYMARZONA KSIĄŻKA - oraz Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

3. Po przeczytaniu książki podam Wam dane kontaktowe następnej osoby z listy. Bardzo proszę o wysyłkę listem poleconym priorytetowym.
4. Na koniec książka trafi z powrotem do mnie a zdjęcie strony z wpisami zostanie opublikowane tutaj na moim blogu. Co potem z nią zrobię - to niespodzianka, o której na pewno się dowiecie :)
5. Każdy uczestnik proszony jest o wstawienie pod recenzją regulaminu akcji (wystarczy podlinkować).

Gdy książka do Was dotrze, będziecie mogli wpisać swoje imię/nick na pierwszej stronie oraz adres bloga! Dodatkowo - śmiało możecie wypisać swoje ulubione cytaty, myśli, sentencje! Cokolwiek, dzięki czemu ten egzemplarz będzie jeszcze ciekawszy!
 
BANEREK WYZWANIA

WSPANIALI UCZESTNICY (czyli kto i kiedy):
1. Joanna Rysiewicz [Wirtualna Książka] - Do 9. maja
3. Suza [Krople Szczęścia] - Do 9. czerwca
4. Stworek vel Oka [Rozmaite Poczytania Gagatki] - Do 16. czerwca
  5. Beti G. [Greczynka czyta] - Do 24. czerwca
 6. Patrycja Waniek [Magia książek] - Do 1. lipca
7. Adrianna P.R. [Tajemnicze książki] - Do 10. lipca
8. Paulina Zaprzałka [Z książką w kieszeni] - Do 18. lipca
9. Katarzyna Nowak [Świat Kasiencjusza] - Do 25. lipca
10. Sunny Snowflake [Sunny Snowflake] - Do 3. sierpnia
11. Monika [A to ci... wynalazek!] - Do 12. sierpnia 
12. Emily Blanchard [EMME 22] - Do 20. sierpnia
13. Niebieska zakładka [Niebieska zakładka] - Do 28. sierpnia 


1. Joanna Rysiewicz [WirtualnaKsiążka]
 
"Książka familijna? Tak, bo do bólu uniwersalna. Otwierająca nasze serca na wszelkie pozytywne uczucia; czułość, wrażliwość, empatię, chęć pomocy. Oprócz serc otwiera też oczy. Nadzwyczaj dobitnie. No i zakończenie.,. Nie wytrzymam, ta książka poraża wspaniałością wylewającą się z każdej strony. Nie mogę się doczekać momentu przeczytania wszystkich książek autorki. Mogę powiedzieć tylko jedno: dziękuję za obrażenia na mojej duszy".

2. Pani_Wu [Zapiski w Wolnych Chwilach]

"Kiedy przymykam oczy, widzę poszczególne sceny, które zostały pod powiekami jak kadry z filmu. Nie, z tej książki szybko się nie otrząsnę, tak dużą dawkę emocji zaserwowała nam autorka.

I wiecie na co teraz czekam?

Na film. Ta książka to idealny, niemal gotowy scenariusz". 


"Już od dawna chciałam sięgnąć po jakąś książkę Anny Łaciny, więc Book Tour był do tego świetną okazją. Za "Niebo nad pustynią" zabrałam się z ciekawością, jednak bez konkretnych oczekiwań. Teraz mogę stwierdzić, że moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki było jak najbardziej udane i z chęcią poznam inne jej powieści".


"Anna Łacina serwuje coś wyjątkowego, coś co chciałoby się polecić nastolatkom, a nawet dorosłym, bo po prostu jest MĄDRĄ LEKTURĄ. I właściwie nie trzeba dodawać nic więcej. Autorce udało się przemycić zarówno subtelne nutki religijne (które nie walą po oczach i nie krzyczą: „nawróć się!”, tylko przemawiają do wrażliwości i kto wie, może poruszą co wrażliwsze sumienie), do tego młodzieżowy slang i styl bycia, które pozwalają wczuć się w rolę nastolatka i spojrzeć na problem jego oczami, a na dodatek sprawić, że historia okaże się tak wciągająca, że nie sposób się od niej oderwać".


"Zakończenie nastąpiło za szybko i pozostawiło mnie w lekkim niedosycie. Anna Łacina popełniła je z rozmysłem, tak, aby czytelnik mógł spokojnie zastanowić się i wyciągnąć własne wnioski z tej mądrej, a zarazem wciągającej lektury. Serdecznie polecam Wam "Niebo nad Pustynią" :)" "Niebo nad pustynią to jedna z tych książek, po które, gdyby nie Book Tour nigdy bym nie sięgnęła. Teraz jednak wiem, że wiele bym straciła. Powieść czyta się szybko, lekko, zaciekawianie rośnie z każdą stroną, a bohaterowie sprawiają, że chcę się czytać dalej, by rozwijać ich historie, poznawać przeszłość. To aż dziwne, że tak młodzi ludzie mają tyle problemów, a niektóre są zdecydowanie za rzadko poruszane w literaturze, nie tylko polskiej".


"Reasumując, "Niebo nad pustynią" polecam jedynie zainteresowanym i wszystkim fanom autorki. Sama bowiem mam w planach, w najbliższym czasie sięgnąć po inną powieść autorki i mam wielką nadzieję, że owa pozycja będzie o wiele bardziej wartościowa, niż ta powyższa. Życzę sobie tego bardzo!".


"Jeśli miałabym w jednym słowie opisać, o czym opowiada "Niebo nad pustynią", nie powiedziałabym, że o miłości, ale o przyjaźni. To jedna z tych powieści, która nie tylko wzrusza do łez. Czytając ją, po prostu poczujecie ukłucie w sercu, a potem przez długi czas nie opuści Was uczucie pustki.  Nie możecie jej nie przeczytać!".


"Podsumowując, "Niebo nad pustynią" to bardzo przyjemna książka, który polecam szczególnie fanom literatury młodzieżowej. Ja żałuję, że wcześniej po nią nie sięgnęłam i na pewno przeczytam jeszcze inne książki tej autorki. Tak samo na pewno wezmę jeszcze udział w jakimś booktourze bo naprawdę wyjątkowe móc wiedzieć kto przed tobą daną książkę czytał, zaznaczał fragmenty, przeczytać recenzję. Powieść jak i te akcję z całego serca wszystkim polecam!".


"Niebo nad pustynią nie jest lekturą lekką w odbiorze. To proza trudna, pełna smutku i opisująca niezwykle ciężkie przeżycia, ale dająca nadzieję, wskazująca, że sami jesteśmy motorem wydarzeń i to od nas zależy, czy gdzieś za rogiem znajdziemy upragnione szczęście i wewnętrzny spokój. Powieść ta jest zdecydowanie jedną z lepszych, jaką miałam okazję przeczytać w tym roku i na pewno nie ostatnią autorstwa Anny Łaciny z jaką się zapoznam".

7 komentarzy:

 1. Serdecznie dziękuję Ci Marto, za zachęcenie mnie do zapoznania się z książkami pani Anny Łaciny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dałaś mi najlepszy prezent, jaki może sobie wymarzyć mól książkowy - świadomość, że książka się spodobała! :D

   To ja Ci BARDZO BARDZO BARDZO dziękuję za wzięcie udziału! Za to, że gdy Cię do tej zabawy zaprosiłam, od razu się zgodziłaś - za to, że mi zaufałaś w doborze lektur i że zapragnęłaś przeczytać książkę, która ledwie co wyszła na rynek! To dla mnie naprawdę wiele znaczy!

   Jesteś niesamowita! :D
   Tak jak przystało na miłośnika książek <3

   Usuń
 2. Ładne podsumowania, podziwiam chęci organizowania i pisania podsumowań, aż miło zajrzeć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chęci zawsze się znajdą, skoro książka jest naprawdę godna polecenia! :D

   Usuń
 3. Dobry wieczór, tu Emily Blanchard, od dłuższego czasu mam problem z skontaktowaniem się z Panią, za każdym razem jak wysyłałam e-maile pokazywała mi się informacja że wiadomość nie może zostać wysłana, próbowałam z paru adreów e-mail jakie posiadam i dalej nic, a niestety nie posiadam z panią żadnego kontaktu a potrzebuję danych by wysłać książkę następnej uczestniczce. Liczę na szybką odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry wieczór

   No to bardzo dziwne, bo ja podobnie wysyłałam do Pani maile, próbowałam się z Panią skontaktować na wiele sposobów, a dostawałam jedynie wiadomości, że Pani blog nie istnieje.
   Korzystam cały czas z tego samego maila (krytykbook@gmail.com) i inne maile do mnie dochodzą. Jeżeli ma Pani problem z mailem, proszę do mnie napisać na Fanpage'u Wymarzonej Książki na Facebooku :)

   Usuń
 4. Jesli mozna sie dopisac jestem chetna ☺

  OdpowiedzUsuń