niedziela, 28 grudnia 2014

50 najpiękniejszych opowieści. Klasyka dla dzieci

Jeżeli poszukujecie jednej z lepszych książki dla dzieci i dorosłych, łączącej w sobie Wasze ulubione baśnie i bajki - nie mogliście trafić lepiej! Oto zbiór pięćdziesięciu znanych mniej lub bardziej opowieści ulubionych twórców dla młodszych i starszych, którzy od wieków rozbawiają, pouczają, a wręcz scalają pokolenia!

"50 najpiękniejszych opowieści" to praca zbiorowa takich twórców jak Hans Christian Andersen, bracia Grimm, Charles Perrault, Carlo Colodi i inni. Wewnątrz tego tomu znajdziecie nie tylko takie znane baśnie jak Kopciuszek, Calineczka, Kot w Butach, ale także Pinokio, Alicja w Krainie Czarów, czy Piotruś Pan. Przeniesiemy się nawet na bliski wschód, do Rosji, do Persji, by w końcu trafić do Polski i razem z bohaterami bajek przeżyć najwspanialsze przygody.

Muszę to powiedzieć - jestem tą książką po prostu oczarowana! Niby taka zwykła książka licząca sobie z czterysta stron, a sprawiła mi tyle radości! Duży wpływ mogło mieć to, że tutaj wszystkie moje ukochane opowieści mam pod ręką! Wiele z nich przeczytałam po raz wtóry (np. Calineczka, Czerwony Kapturek i O rybaku i rybce), lecz duża część była miłym zaskoczeniem! 

Cieszę się, że wydawnictwo postanowiła dodać do "50 najpiękniejszych opowieści" także te mniej znane historie, jak np. "Dzbanek do herbaty", "Dzielny ołowiany żołnierzyk" Andersena czy takie polskie bajki jak "O dwunastu miesiącach"  Janiny Porazińskiej "O dzielnej Wandzie" Katarzyny Karczewskiej. Postarajmy się nie zapominać, iż także nasi rodacy mieli ogromny wpływ na kształtowanie się bajek i baśni a takie historie jak "Pan Twardowski", "Szewczyk Dratewka", "Warszawska syrenka" czy "Szklana Góra" są tego najlepszym przykładem!

http://tominowo.blogspot.com
Jako że do zbioru tej książki zmieściło się aż pięćdziesiąt opowieści, trudno było to na pewno połączyć z dużymi ilustracjami. Jednakże wydawnictwo Papilon poradziło sobie z tym zadaniem. Obrazki są i jest ich naprawdę dużo! Nie ma oczywiście mowy o samej ilustracji na całej stronie, lecz gdzieś tam w większości znajdziemy piękne nawiązanie do opowieści wykonane przez grono ilustratorów!   

Nie zapominajmy, jaki wielki wpływ mają bajki i baśnie na kształtowanie wyobraźni młodego czytelnika! Magiczne opowieści nie tylko przeniosą go w czarodziejski świat, ale także nauczą trudnej sztuki, jaką jest odróżnianie dobra od zła! To wspaniały sposób spędzania wolnego czasu, który można spełnić wspólnie z całą rodziną! 

Jeżeli poszukujecie prezentu dla swoich milusińskich, polecam rozważenie właśnie tej książki jako przepiękny upominek! Polecam z czystym sercem! 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: 50 najpiękniejszych opowieści
Autor: Praca zbiorowa
Ilustracje: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2010
Ilość stron:388
Oprawa: Broszurowa
Format: 220x170mm
Kategoria: Bajki
http://publicat.pl/papilon/ksiazki/julian-tuwim-wielka-ksiega-wierszy-abecadlo-rymow-1010.html?category=1156 
14 komentarzy:

 1. Przepiękne wydanie, nie sposób mu się oprzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie książki, muszę sama sobie sprezentować kiedyś tak pięknie wydane opowieści :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne wydanie aż chce się od razu po nie sięgnąć! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przypomniałabym sobie takie opowieści, bo niby jako dorośli wiemy o co chodzi w nich, ale miło byłoby je poznać dokładnie, w dodatku z taką oprawą graficzną, cudo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że to piękny zbiór. Warto mieć tę książkę w domu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Póki co, mój brat dostał dużo bajek pod choinkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam już o tej książce, piękne wydanie :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda na ładne wydanie, aż by się chciało pooglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow ... super wydania książka :) Aż sama bym się w nią zaopatrzyła!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze po wizycie u Ciebie mam ochotę zabrać córkę na zakupy do księgarni ;) Wychowuję czytelniczkę z krwi i kości ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Taka przepiękna książka to według mnie pozycja obowiązkowa w biblioteczce:) Zauważyłam, że większość tych bajek sama nawet nie miałam okazji nigdy wcześniej przeczytać.

  OdpowiedzUsuń