poniedziałek, 15 grudnia 2014

Święta dobrych życzeń - ks. Jan Twardowski

Jako że święta coraz bliżej, wytwarza się w nas poczucie radości, szczęścia i tego błogiego spokoju, że już niebawem nadejdą te najwspanialsze, jedyne w swoim rodzaju dni Bożego Narodzenia. Jednakże, czy przypadkiem podczas sprzątania i poszukiwania prezentów dla najbliższych, nie pomijamy tego co najważniejsze?

Ksiądz Jan Twardowski w książce "Święta dobrych życzeń" postanowił podjąć się odpowiedzi na to bardzo trudne pytanie, jakim jest: "Co jest najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia?". To nowe wydanie znanej i popularnej książki ks. Twardowskiego, poszerzone o szesnaście dotąd niepublikowanych tekstów oraz o nowe ilustracje.

"Święta dobrych życzeń" to pozycja wyjątkowa zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Składa się z ponad trzydziestu krótkich tekstów poruszających najróżniejsze tematy związane ze świętami. Autor zaadresował je szczególnie dla dzieci, które często zapominają o najważniejszym fakcie w czasie świąt. Czyli o czym? O Bogu i jego miłości do nas.

"Trzeba się w życiu dziwić. Jak ktoś się dziwi, to już blisko jest do wiary w Pana Boga".

Ksiądz Jan Twardowski porusza kwestię przygotowań do świąt - nie tych domowych, lecz duchowych. Ta książka sprawi, że każdy czytelnik otrząśnie się z zamętu, zwolni i przypomni sobie, dlaczego w ogóle obchodzimy święta Bożego Narodzenia. Odpowie sobie na pytanie, co jest w nich najważniejsze. Jak w innych utworach księdza Jana Twardowskiego, tak i tutaj, widoczny jest ogromny szacunek dla religii, świąt i miłości, na którą autor kładzie największy nacisk.

"Święta Bożego Narodzenia to święta w rodzinie - święta dobrych życzeń".

Księdzu Twardowskiemu udało się zawrzeć w prostych słowach - poprzez jasny przekaz - główną myśl, jaką jest potrzeba świąt i bycia dobrym. I jest to coś ważnego w tej książce, bowiem dzieci - szczególnie te najmłodsze - nie będą musiały się niczego domyślać. Całość sensu jest przekazana klarownie. Warto zwrócić uwagę chociażby na cytaty z tej książki - czyż nie dają do myślenia?

 Źródło obrazu: mamaczyta.pl

Podoba mi się samo wydanie książki. "Święta dobrych życzeń" zostały pięknie zilustrowane przez Marcina Strzembosza, który obdarzył każdy tekst pięknymi obrazkami, które dodatkowo pomogą zrozumieć sens utworów. Wszystko to zostało schowane za twardą oprawą.

"Święta dobrych życzeń" to pozycja idealna na prezent. Szczególnie na zbliżającą się okazję, która będzie miała miejsce już niebawem, bowiem 25. grudnia! Gorąco polecam!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Święta dobrych życzeń
Autor: Ks. Jan Twardowski
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Oprawa: Twarda
Ilustracje: Marcin Strzembosz
Stron:80
Cena: 27,00 zł

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

9 komentarzy:

 1. Wiersze ks. Twardowskiego są wspaniałe! Proste, a jednocześnie tak przemawiające do duszy człowieka! Mam jedną jego książkę ze zbiorem wierszy, jest niesamowita :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Zmieniłam adres bloga na: http://alicjamagdalena.blogspot.com/ Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Piękna książka wręcz idealna na prezent! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla osób wierzących jak i ich dzieci, to wydaje się naprawdę dobrą pozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię twórczość księdza Jana Twardowskiego, dlatego też z przyjemnością nabędę powyższą książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od pewnego czasu przykładam się do tomików z utworami ks. Twardowskiego i jakoś nie mogę się zabrać, ale wyżej zrecenzowana książeczka wydaję się być idealna na rozpoczęcie przygody i bardzo na czasie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książka na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To musi być piękna książeczka. Na prezent idealna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią książki poszukam:) Tym bardziej, że nie mam prezentu dla kilku osób.

  OdpowiedzUsuń