czwartek, 30 marca 2017

Co oglądam na BookTube?

Źródło: BookTube and BookTubers by BookWorks.com

Chyba każdy z nas - molów książkowych - ma wokół ludzi, którzy zachęcają go tekstami: A ta powieść jest super! A ta historia jest bleee! To przeczytaj, a tego nie! I nie zawsze są to osoby nas otaczające realnie, bowiem również na YouTube - a dokładnie BookTube ze względu na tematykę - pojawiły się wyjątkowe postacie, które jak nikt inny potrafią mnie do jakiejś książki zachęcić bądź zrazić!

Oto przed Wami moje trzy książkowe kanały, które nałogowo oglądam co odcinek! I tylko takie znajdą się w tym zestawieniu, także niech Was nie zdziwi ich mała liczba! Jestem ciekawa, czy i Wy już ich znacie, a jak nie - to polecam się zapoznać!

Źródło: Facebook Strefa Czytacza

No o tym panie nawet nie mam co się rozwodzić. Pomysłowy, kreatywny, oczytany - to przede wszystkim! Stara się zawsze dodać recenzji więcej koloru, przez co nieustannie przebiera się za kolejną postać z książki.  W jego słowach zawsze kryje się zrozumienie tekstu i to, co najbardziej lubię - miłość do literatury! Wielki fan Harry'ego Pottera (to właśnie on zgromadził niemal wszystkie wydania HP z całego świata!), a przy tym osoba, która uważa, iż książki mają często po prostu bawić! Niewątpliwie jeden z najlepszych kanałów na polskim BookTube i powiedziałabym to nawet, gdybym nie lubiła Strefy Czytacza!


Źródło: Facebook Wielki Buk

Drugim kanałem, który nałogowo oglądam, jest Olga z Wielkiego Buka (pisząc te słowa, aż słyszę jej głos).  Jej pracowitość nieustannie mnie zaskakują, a zebrane materiały (czasami wręcz zastanawiam się, skąd ona te wszystkie informacje bierze!) potrafią uczynić nawet z przeciętnego czytelnika osobę wyjątkowo poinformowaną w temacie. Jest rzetelna, szczera w swoich wypowiedziach, a do tego (a jakże!) niezwykle oczytana, także nie zabraknie w jej recenzjach licznych odwołań. Robi wiele różnorakich filmików - nie tylko poświęconych jej opiniom. Dlatego ośmielę się sądzić, że każdy znajdzie u niej coś dla siebie!Źródło: Facebook Paweł Opydo

Okej, może kogoś tutaj zaskoczyłam, bo Paweł Opydo nijak się ma do BookTube (a przynajmniej tego w "klasycznej wersji"). Jego kanał poświęcony jest Złym Książkom, w którym przeczytała do tej pory: Pięćdziesiąt twarzy Greya, Ciemniejsza strona Greya, Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana, Rok w poziomce, Harry Potter, After. Stara się (a w przypadku Greya o to nietrudno) wytknąć im błędy logiczne, składniowe i nawet zdarzają się inne. Jak sam mówi - czyta złe książki, abyśmy my nie musieli - i mnie jego "poświęcenie" kupiło. Można się pośmiać, można "poczytać książki" i można wynieść nawet jakiś wniosek. Warto! Aczkolwiek pewnie ten kanał nie trafi do wszystkich. Znacie? Oglądacie? 
Może znacie kanał na BookTube do polecenia?

8 komentarzy:

 1. Paweł Opydo jest po prostu genialny! Pokazałam koleżankom jego "interpretację" Greya to oglądały to chyba ze trzy razy i za każdym razem się śmiały :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pewnie już obejrzałam te "recenzje" więcej niż 10 razy! :D
   Potwierdzam - wciąż śmieszą!

   Usuń
 2. Uwielbiam Olgę z Wielkiego Buka, a i Opydo czasem lubię obejrzeć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie oglądam BookTube, ale chyba czas to zmienić. Przyjrzę się tym kanałom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polskich booktuberów ciągle na szczęście przybywa ;). Sama też nagrywam, ale nie regularnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam wszystkie trzy! Czytacza oglądam dość często, choć nie każdy odcinek. U Pawła Opydo bardzo podobały mi się filmiki dotyczące trylogii o Grey. Z kolei filmiki Wielkiego Buka nie do końca są w moim guście i raczej rzadko tam zaglądam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wieki Buk ok, Opydo śmieszny, Czytacz - pozer. I na pewno oczytanym trudno go nazwać - gość pół zycia czytał tylko Harry'ego Pottera, a w wieku lat prawie 30 odkrył YA. No prosze was.

  OdpowiedzUsuń