czwartek, 18 maja 2017

Suarez. Nigdy nie będziesz sam - Jarosław Kaczmarek

Jak sami możecie ocenić, seria Mali Mistrzowie od wydawnictwa Egmont musiała mi się zdecydowanie bardzo spodobać, skoro omawiam już którąś z kolei pozycję. Po Lewandowskim, Messim, Neymarze oraz Ibrze przyszedł czas na postać mi całkowicie nieznaną. Przedstawiam Suareza!


PIERWSZA BIOGRAFIA SUAREZA DLA DZIECI!

Kiedy trafił do Barcelony, powstał niesamowity atak MSN! Leo Messi, Luis Suarez i Neymar grają tak, jakby znali się od zawsze. Jednak droga Luisa na futbolowy szczyt była dłuższa i trudniejsza niż jego kolegów. Zanim osiągnął swój cel, musiał przezwyciężyć wiele trudności. A najtrudniejszym przeciwnikiem, którego musiał pokonać, aby spełnić marzenia, był... on sam. 

Bestsellerowa seria Wydawnictwa Egmont o słynnych piłkarzach liczy już sześć tytułów i jest wydawana w ośmiu krajach świata! Nie zdziwcie się jednakże, gdy obie liczby będą nieustannie rosły. Absolutnie - niezależnie od bohatera futbolu, którego wybierzemy na pierwszy ogień czytelniczy - otrzymujemy to samo: doskonale przygotowaną biografię, po której przeczytaniu do naszych pleców dołączone zostają skrzydła. Ponieważ nic nie jest w życiu niemożliwe, jeżeli człowiek naprawdę chce.

O tym właśnie jest Suarez. Nigdy nie będziesz sam. To historia chłopaka, który mimo przeciwności losu, nieustannie walczył. Nie poddawał się niezależnie od porażek; trenował, niezależnie od innych. To jednakże przede wszystkim opowieść o człowieku, który pokochał piłkę i emocje z nią związane ponad wszystko. Brzmi jak bajka, prawda? A to sama prawda.


Podoba mi się w tej serii sposób przedstawiania sytuacji. Autor balansuje pomiędzy biografią a otoczką świata. Za każdym razem, gdy główny bohater omawianej pozycji zmienia klub, a przy tym także kraj, najmłodsi czytelnicy przenoszą się wraz z nim: poznają charakter danego państwa i jego niepowtarzalność. Tekst jest czytelny i jak najbardziej zrozumiały. 

Ilustracje są nieodłącznym elementem Małych Mistrzów. Wybrane zdjęcia dodają jedynie emocji - szczególnie te, w którym piłkarze skaczą, cieszą się, a czasami nawet płaczą. Lecz jest tu też wiele obrazków, szkiców, dodających oryginalności Suarezowi. Nigdy nie będziesz sam.

Polecam po stokroć i ostrzegam, że po każdym tytule ma się ochotę na kolejne. Seria Mali Mistrzowie "rosną w siłę" swoją oryginalnością. Gratka dla każdego małego fana futbolu! A także sposób na zachęcie do książek! Dwa w jednym!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Tytuł: Suarez. Nigdy nie będziesz sam 
Autor: Jarosław Kaczmarek
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 26.04.2017
Liczba stron: 185
Oprawa: Tektura
Kategoria: Biografia dla dzieci
Seria wydawnicza: Mali mistrzowie


http://egmont.pl/

3 komentarze:

 1. Nie interesuję się piłką nożną, więc to książka nie dla mnie.
  pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Kompletnie nie mój klimat. Nie jestem fanką piłki nożnej niestety... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądam mecze, gdy gra nasza reprezentacja, ale niestety nie znam się na piłce aż tak by wiedzieć, kto to Suarez. Pozostałych panów, o których powstały książki oczywiście kojarzę :D W ogóle bardzo ciekawy pomysł na biografie dla dzieci. Młodzi fani będą mogli bliżej poznać swoich idoli a jednocześnie przeczytają książkę. Super, cieszy mnie to bardzo.

  Pozdrawiam, Oktawia
  Babskie Czytanki

  OdpowiedzUsuń