sobota, 12 maja 2018

Magazyny: English matters #70 oraz Deutsch aktuell #88


Mówiłam Wam kiedyś, jak bardzo uwielbiam przełom maja i czerwca? Ten moment, kiedy słoneczko świeci, pogoda dopisuje, energia zachęca do działania. Aż chce się to wykorzystać w pełni. Chociażby zainwestować w rozwój! A rozwój równa się stopnień wyżej... czyli zapraszam na schody ku edukacji z dwoma magazynami dla uczących się - języka angielskiego oraz niemieckiego!

Zapraszam zatem na naukę połączoną z zabawą, na ścieżkę w drodze do marzeń, w którym czytanie, mówienie a przede wszystkim rozumienie języka obcego jest na wyciągnięcie ręki. Ciężka praca i cierpliwość popłaca. Zapewniam!


Numer 70/2018
This & That  
People & Lifestyle
• Britain According to Uncle Sam
• What the British Say about the Americans
• Good Night, Sleep Tight
• The Charm of Rupert Everett
 
Culture
 • The Accidental Invention of the Teabag
• No Girls Allowed
 
Conversation Matters
• Do You Feel the Rhythm?
Language
• The Savage Slang of Youth
• Get On Fleek With Exercises
• ESP – Focus on Insurance
Travel
• English Matters’ Guide to Cornwall
  Leisure
• From A to Z
• Classic English Literature Contest
• Rack Your Brain!


"I get up early because I'm a lark", "you know I'm an owl, so I sit up late" - you say this from time to time toexcuse your tiredness, problems with waking up or the bad quality of your sleep. But there is more to it than that. Your sleep is a part of a much greater system. It is strictly connected to your generically determined biological clock and personality. The quality of your sleep depeneds on your daily timetable: small shifts of tasks in time can dramatically change your effectiveness in almost every sphere of your life* [s14].

You can do the test here: thepowerofwhenquiz.com


Uwielbiam, kiedy mogę się czegoś o sobie dodatkowego dowiedzieć, a właśnie to umożliwia mi już kolejny numer English matters. Oto przykład na to, że można łączyć przyjemne z pożytecznym i nie tylko uczyć się języka angielskiego, ale także informacji ogólnych, ze świata. I dlatego właśnie polecam zajrzeć do artykułu Good Night. Sleep Tight, ponieważ dzięki niemu dowiecie się, że mit dotyczący rannego ptaszka i nocnego marka już jest troszkę nieaktualny i zastąpiły go inne cztery zwierzątka. 

W tym numerze głównym motywem przewodnim jest porównanie Wielkiej Brytanii ze Stanami Zjednoczonymi i dlatego też, nie tylko dowiemy się, jakie spostrzeżenie ma sławny Uncle Sam w kwestii Brytanii i Brytyjczyków, ale także co na ten temat myślą Amerykanie (Czy są zazdrośni czy wręcz przeciwnie? Jakie mają opory przed Brytyjczykami i za co są im wdzięczni?). Przydatne spostrzeżenia nie tylko dla osób studiujących filologię angielską oraz amerykańską.

Z mojej strony urzekł mnie także dział Language, ponieważ dzięki niemu mogę obecnie chwalić się nowymi-starymi słówkami, takimi jak Yolo (you only live once)! Zaraz po podobnymi tekście znajduje się strona z ćwiczeniami, do czego zachęcam, ponieważ widzę, że redakcja coraz chętniej edukuje swoich czytelników w słownictwie, którego raczej nikt nie znajdzie w podręcznikach. Naturalnie jest wciąż jeszcze wiele informacji, ciekawostek i wiadomości z angielskiego świata, do którego zachęcam. Po raz kolejny EM zaciekawił mnie,a co najważniejsze zauważyłam ogromny progres - po dwóch latach skrupulatnego czytania tego magazynu coraz rzadziej muszę zaglądać do słownika (a przecież w każdym numerze się różni), ponieważ zrobiłam ogromny postęp. Ten magazyn naprawdę wspiera sumienność, a jak wiadomo - jeżeli poświęci się czemuś czasu i starań, to to zawsze zaowocuje!
Numer 88/2018
Interessant zu wissen  
Leute
Frank Steinmeier – der Politiker mit großem Herzen
 
Kultur
• Museum for Urban Contemporary Art in Berlin
 
 Kurz und Knapp
• Der Muttertag

Gesellschaft
• Instagram – kann wirklich jeder Künstler sein?
• Wandmalerei – die kontroverse Kunst
Konversation
• Kunstvoll reden
Schon gewusst
• Was bedeutet „jemanden in seinen Bann ziehen/schlagen”?
Kochecke
• Der Tafelspitz
 
Grammatik
• Die starke Deklination der Substantive
 
Reise
• Willkommen im wunderschönen WienJeder kennt sie. Fast jeder nutzt sie. Die populäre App hat es den Leuten, vor allem den jüngeren, angetan. Bilder hochladen, sie mit schönen Filtern versehen und der Welt präsentieren. Klingt banal, doch genau darum geht es bei Instagram. Kein Wunder, dass die Nutzerzahlen immer wieder Rekordniveau erreichen. Für viele ist die kostenlose App eine Möglichkeit sich und sein Leben künstlerisch zu zeigen. Was steckt hinder dem Instagram-Boom? [S.18]

O czym mowa? O Instagramie, czyli jednej z najpopularniejszych aplikacji i przekaźników danych ostatnich lat. Każdy zna, prawie każdy używa, o czym mowa w najnowszym numerze Deutsch aktuell. Warto poznać początki tej aplikacji, jak się rozwinęła i jaki miała następnie wpływ na społeczeństwo. 

Pozostając wciąż w tematyce artystycznej, okładkowy artykuł zachęca nas do zastanowienia się nad istnieniem graffiti, czyli jak zostało zapoczątkowane i jakie miało znaczenie dla miast (szczególnie że zapewne mało kto się nad tym dłużej pochyla, a przecież każdy z nas mija jakieś ilustracje na ścianach). A następnie przenosimy się do Berlina, gdzie odwiedzimy wyjątkowe muzeum.


Już nieco abstrahując od sztuki, zbliża się Dzień Matki, o czym też zostaje wspomniane w magazynie. I mamy też propozycję dla tych bardziej ambitnych (i majętnych), ponieważ można zabrać swoją rodzicielkę na weekend do Wiednia z Deutsch aktuell jako przewodnikiem albo przygotować Tafelspitz wraz z dołączonym przepisem. Opcji jest wiele, tak samo jak różnorodny jest ten numer.

English Matters oraz Deutsch Aktuell to coś znacznie więcej niż tylko magazyn. Oba dwumiesięczniki charakteryzują się słowniczkiem przy każdym tekście oraz kodami mp3, służącymi do pobrania/odsłuchania pliku z nagranym artykułem przez native speakera. Oprócz tego na stronie wydawnictwa można pobrać listę słówek oraz arkusz pracy dla nauczyciela. Zatem nic tylko korzystać!

Z mojej strony gorąco polecam, ponieważ - jak już pewnie wiecie - jestem ogromną miłośniczką English matters oraz Deutsch aktuell. Dlatego też z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że taka dość niezobowiązująca forma nauki się sprawdza w 100%... wystarczy tylko chcieć ;)


Zachęcam także ze skorzystania z możliwości pobrania bezpłatnego magazynu z
 
Informacje na temat magazynu znajdziecie na:
Strona wydawnictwa: KLIKNIJ TUTAJ 
Strona sklepu internetowego: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa English matters: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa Deutsch Aktuell:  KLIKNIJ TUTAJ
Facebook wydawnictwa Colorful Media: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook English Matters: KLIKNIJ TUTAJ
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

3 komentarze:

  1. Bardzo lubię ten magazyn i stawiam na angielski oraz niemiecki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na razie się nie skuszę, bo nie mam za dużo czasu, ale kiedyś jakiś nr niemieckiego na pewno kupię :).

    OdpowiedzUsuń
  3. Te czasopisma są świetne, w przyjemny sposób można mieć kontakt z językiem!

    OdpowiedzUsuń