poniedziałek, 28 stycznia 2019

English matters KIDS! First Steps in English #2


Od momentu, w którym pomagam w nauce dwóm dziewczynkom, wiem, jak ważna jest różnorodność materiału. Przyznam szczerze, ogromną ulgą i przyjemnością była chwila, w której odkryłam English matters KIDS. Dobrych, oryginalnych i ciekawych sposobów na naukę języka angielskiego nigdy za mało! Zajrzyjmy zatem do środka drugiego numeru English matters KIDS! 

English matters KIDS adresowany jest przede wszystkim dla dzieci w wieku 4-8 lat, które starają się nauczyć czegoś nowego. I to nie w nudny, podręcznikowy sposób, lecz taki, który nie tylko zachęca do nauki, ale nawet sprawia, że nauka stanie się przejmnością.

Magazyn dla dzieci uczących się języka angielskiego to 24 strony wypełnione zadaniami, piosenkami, ćwiczeniami ruchowymi, wierszykami, pracami plastycznymi - czyli tym, co najlepiej pasuje do dziecięcej edukacji. Sprawdźcie sami, czego Wasze dziecko się nauczy dzięki temu wyjątkowemu magazynie:

 • nazywać w języku angielskim kierunki: góra i dół
 • wyrecytować rymowanki (o myszy i zegarze; o czarnej owcy; o tęczy)zaśpiewać piosenkę o Panu MacDonaldzie i jego farmie oraz piosenkę urodzinową
 • nazwać zwierzęta: mysz, owca, małpa, krowa, świnia, kaczka, koń, jagnię, kurczak
 • nazwać kolory: czerwony, żółty, różowy, zielony, fioletowy
 • wymienić członków rodziny: mama, tata, brat, siostra, babcia, dziadek
 • nazwać następujące rzeczowniki związane ze środowiskiem naturalnym: pomidor, drzewo, marchewka, banan, owoce, dżungla, tęcza
 • nazwać zabawki: pociąg, książka, rower, lalka, układanka, piłka
 • używać przymiotników: nowy i stary
 • podać znaczenie czasowników/zwrotów: latać, kopnąć (piłkę), skakać, jeździć na rowerze, biegać, wspominać się, pływać, położyć/rzucić/ścisnąć (piłkę), obrócić się, dotknąć głowy, pochylić się, zgasić światło
 • opowiedzieć pełnymi zdaniami o swoich umiejętnościach, używając zwortu I can...
 • udzielić odpowiedzi na temat tego, co potrafi (Yes, I can) albo czego nie potrafi (No, I can't)
 • podać znaczenie rzeczowników: zegar, wełna, worek, ogon, łyżka, noga

Dużo, prawda? A to wszystko to zaledwie czubek góry lodowej, ponieważ ten magazyn dedykowany jest także dla rodziców - typowych laików, którzy chcą nauczyć swoją pociechę języka angielskiego, ale niekoniecznie wiedzą, jak się za to zabrać. Dlatego też redakcja stawia także na nich i to właśnie dlatego magazyn wzbogacony został o porady metodyczne oraz artykuły dla dorosłych (chociażby ten o nauce języka obcego okiem Marii Montessori, czyli jak uczyć dziecko na co dzień).


Potrafię sobie wyobrazić, że żadne dziecko nie będzie się nudziło z tym magazynem. Nie dość, że każda strona jest kolorowa, przygotowana z wielką dbałością o szczegóły i wypełniona po brzegi, to jeszcze znajdzie się w niej wszystko - kolorowanka, materiały wideo, wycinanka, praca plastyczna i wiele, wiele innych. Ponieważ EMKIDS to nie tylko ten kupiony magazyn, ale także dodatkowe materiały do wydrukowania, które znajdziemy na stronie magazynu. Gwarantem przyswojenia materiału zaprezentowanego w magazynie jest całościowe podsumowanie materiału w sekcjach "Utrwalanka" oraz "Słowniczek".

English matters KIDS to jak dla mnie strzał w dziesiątkę. Już się nie mogę doczekać, kiedy wykorzystam go w praktyce przy najbliższych zajęciach z moimi maluchami. Mam dziewczynki, które uwielbiają śpiewać, uczyć się na pamięć wierszyków i tańczyć! Dzięki temu magazynowi będę mogła urozmaicić nasze zajęcia. I zapewne nie tylko ja. Polecam!


Zachęcam także ze skorzystania z możliwości pobrania bezpłatnego magazynu z
 
Informacje na temat magazynu znajdziecie na:
Strona wydawnictwa: KLIKNIJ TUTAJ 
Strona sklepu internetowego: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa English matters: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa English matter KIDS: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa Deutsch Aktuell:  KLIKNIJ TUTAJ
Facebook wydawnictwa Colorful Media: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook English Matters: KLIKNIJ TUTAJ
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

1 komentarz:

 1. Rozważam zakup tej książki i prosze o informację czy imiona i nazwy są tłumaczone
  https://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2015/07/rozwazna-i-romantyczna-jane-austen.html

  Dziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń