sobota, 26 stycznia 2019

Pozwól mi zostać - TijanPozwól mi zostać  autorstwa Tijan, słodki romans? Czy może kryje się za tym coś więcej?

Kiedy ojciec Mackenzie dostaje awans, cała rodzina się przeprowadza, nie spodziewając się, że niedługo po tym dojdzie do tragedii. Tragedii, przy której to właśnie główna bohaterka jako pierwsza pojawia się na miejscu zdarzenia. Jej bratnia dusza, druga połówka, siostra bliźniaczka, Willow, popełniła samobójstwo. W tym samym momencie świat Mackenzie runął w gruzach. Czy uda się jej zbudować nowy?


Już na samym początku obawiałam się, że ta książka niczym mnie nie zaskoczy, a tym bardziej nie wciągnie w historię dziewczyny. Myślałam, że napotkam powtarzającą się fabułę o nastolatce,  która zagubiona, trafia do nowego środowiska, a w odnalezieniu pomoże jej chłopak, który stanie się jej wielką miłością. Całe szczęście - miło się zaskoczyłam. Na pierwszy plan wcale nie wysuwa się wątek miłosny, a właśnie ów poruszający temat dotkliwej straty. Książka wypełniona jest najróżniejszymi emocjami.  Autorka bardzo dobrze radzi sobie z opisaniem tego rozdarcia, problemami i wyzwaniami, które pojawiają się na drodze Mackenzie i jej bliskich w powrocie do normalności.

Główna bohaterka przechodzi przez traumatyczne wydarzenia, które na zawsze pozostawia ślad. Wszystkie jej odczucia zostają świetnie opisane już od samego początku, przez co przeżywałam tę historię razem z Mackenzie, a równocześnie niewyobrażalnie szybko przywiązałam się do niej. Zasługą tego jest autentyczność. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że czas tak naprawdę nie jest w stanie uleczyć wszystkich ran; że coś zawsze w niej pozostanie.

Przestraszona Mackenzie znalazła się w zupełnie obcym domu i o dziwo znalazła tam pocieszenie, w pokoju Ryana, który niespodziewanie wyciągnął do niej pomocną dłoń. Od samego początku wiedziałam, że relacja tych dwojga będzie się rozwijać, ale jednocześnie działo się to w sposób bardzo naturalny. On wspiera ją w problemie, który rozumie, ona pozwala na to, by w końcu zburzyć przed kimś mur, który sama wybudowała.

Pozwól mi  zostać nie jest na pewno zwyczajną książką młodzieżową, zawiera coś więcej. Historię, która porywa czytelnika, zaskakuje, a jednocześnie łapie za serce i powolutku je rozdziera.  Jest to opowieść pełna bólu i cierpienia po stracie kogoś bliskiego. Zarazem pojawia się w niej nadzieja, czy może po takich wydarzeniach nadejdzie w końcu lepsze jutro. Czy uda się posklejać te roztrzaskane kawałki serc nie tylko Mac, ale i całej rodziny? Taka tragedia może poróżnić ich na zawsze, ale może też sprawić, że więzi między nimi będą silniejsze niż kiedykolwiek. Jak będzie w tym przypadku? Przekonajcie się sami.

Wasza Ola!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Tytuł: Pozwól mi zostać
Autor:Tijan
Tłumaczenie:Sylwia Chojnacka
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 28.09.2018
Liczba stron: 406
Format: 135 x 205 mm
Oprawa: miękka, ze skrzydełkami
Cena: 36,90 zł
http://www.wydawnictwokobiece.pl/

6 komentarzy:

 1. Brzmi zachęcająco, przeczytałabym ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podobała ta książka, naprawdę mnie ujęła.. .zdecydowanie jedna z lepszych, które przeczytałam w 2018 :)

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem zaintrygowana :) i pewnie będę jej szukać w księgarni ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakies nieogdadnione COŚ ciągle mnie do tej książki. Z chęcią przeczytam:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tę książkę, ale dla mnie była rozczarowaniem niestety :( To znaczy, pomysł był dobry, ale wykonanie mi się nie podobało. Miałam z nią jakieś zgrzyty i oceniłam ją pół na pół. Jednak nie można jej odmówić złego zakończenia. Zakończenie było wręcz genialne! Tylko dlaczego bez odpowiedzi co i jak :(

  OdpowiedzUsuń