wtorek, 8 stycznia 2019

Magazyny: English matters #74 oraz Deutsch aktuell #92 + English matters Kids #1

 

Języki, języki, języki - czyli Nowy Rok, ale wciąż to samo marzenie opanowania wielu języków obcych. Ciężko ocenić, czy mi się to udaje czy nie, ale na pewno się nie cofam, skoro wciąż trzymam w ręku magazyny dla uczących się języka angielskiego i niemieckiego i coraz więcej rozumiem. Wniosek jest jeden: systematyczność się opłaca!

Na dobry początek roku mam do omówienia (tradycyjnie już) English matters oraz Deutsch aktuell, ale tym razem postanowiłam także spojrzeć na najnowszy magazyn wydawnictwa, jakim jest: English matters KIDS, czyli pierwsze kroki z językiem angielskim. Zapraszam szczególnie ze względu na niego!

 
Numer 74/2019
This & That  
People & Lifestyle
• Eating to Your Blood Type
• Lee contra Jack
• Oxford Street – London’s Famous Shopping Paradise
 
Culture
• Is Big Brother Always Watching?
• Victorian Cultural Life
 
Conversation Matters
• At the University
Travel
• The Ambience of Aberdeen
Language
• Compound Nouns
Leisure
• Learning from Lyrics
• Masterpieces of the BBC
• From A to Z: Luscious L!
• Rack Your Brain


English matters #74 nie ma jednego głównego tematu, który został przybliżony w poszczególnych sekcjach. Raczej charakteryzuje się ogólnym misz-maszem na zasadzie - dla każdego coś dobrego, z którego można dowiedzieć się dużo o otaczającej nas rzeczywistości. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami! 

Na początku otrzymujemy artykuł o tematyce zdrowotno-ciekawostkowej, jakim jest Eating to Your Blood Type - czyli co właściciele poszczególnych grup krwi powinni jeść najwięcej, a czego unikać. Idealny temat na Nowy Rok! Następnie będziemy mieli możliwość przeczytać wywiad na temat sławnego RODO, czyli jak to wygląda w rzeczywistości czy "Is Big Brother Always Watching?". Nie wiesz, gdzie wyjechać na ferie zimowe albo na wakacje? EM i na to znajdzie odpowiedź, przenosząc nas do Aberdeen! A może wolisz zostać w domu i coś obejrzeć na spokojnie, ale nie wiesz co? A czy zapoznałeś się już ze wszystkimi działami od BBC


Kiedy już zapoznamy się z tymi tematami, warto się cofnąć i przeczytać z uwagą trochę o historii i nauczyć się czegoś nowego. Victorian Cultural Life przedstawi nam życie kulturalne XIX wieku - i to nazwiskami osób, które na zawsze zmieniły życie zwykłych obywateli. 

Językowo EM stoi, ale tym razem w dialogach znajdziemy się w At the University. W Language poznamy Compound Nouns (czyli rzeczownik złożony), który - choć instynktowny - opiera się na zasadzie, którą trzeba poznać. Tematem z okładki jest Learning from Lyrics, który bardzo mocno polecam, ponieważ tytuły piosenek mają nie jedno do opowiedzenia!

Numer 92/2018
Interessant zu wissen
 Leute 
 Rudolf Hoberg
 Tipps&Tricks  
12 Tipps für effektives und schnelles Fremdsprachenlernen
 Kultur
• Achtsam im Hier und Jetzt
• Heiliger Gottschalk

 Kurz und Knapp
• Kulturkaufhaus Dussmann
Gesellschaft
• Türken in Deutschland
Konversation
• Fremdsprachschulen und -kurse
Schon gewusst

• Etwas durch die Blume sagen

 Grammatik
• Länder und ihre Einwohner
Kochecke
• Thüringer Biersuppe
Reise
• Weimar - Hauptstadt der deutschen Kultur

W porównaniu do EM, Deutsch aktuell #92 poświęcony został głównie tematyce językowej (nie dziwcie się zatem, że pokochałam go od razu!). Poznamy Rudolfa Hoberga - językoznawce, który decyduje, co znajdziemy w słowniku niemiecko-niemieckim. Poznamy także 12 porad do efektywnej i szybszej nauki języków obcych. Mało tego! Poznamy nawet samego patrona studentów języków (czyli coś dla mnie). A na dokładkę dowiemy się, ile Turcy zmienili w języku niemieckim... i ile my sami możemy się zmienić przystępując do kursów językowych. Choć oczywiście można zacząć też w domu dzięki sekcji Grammatik, w którym poznamy nazwy państw i ich mieszkańców!

Żeby jednak nie było monotonnie dla niektórych, fani malunków mogą nie tylko poznać magię malowania, ale także sami pokolorować stronę 9! Chwilę dla relaksu odczujemy także podczas medytacji, którą przybliży nam DA. Przeniesiemy się także do stolicy niemieckiej kultury, czyli Weimaru.


Co na pewno godne zauważenia, a co charakteryzuje zarówno EM, jak również DA, jest nowa szata graficzna (już od dwóch-trzech numerów) oraz rodzaj papieru: śliski, przyjemny w dotyku, trudny do przedarcia (sprawdziłam!). Dzięki niemu aż chce się kartkować te cudeńka!

Widać, że magazyny dla uczących się nieustannie się rozwijają, dzięki czemu wydawnictwo może poszerzać swoją ofertę także o kolejne języki bądź grupę odbiorców. Zastanawialiście się, jak sprawić, by Wasze pociechy zaczęły się uczyć języka angielskiego? Mam dla Was rozwiązanie.


English matters KIDS! to magazyn bogaty w treści językowe oraz porady metodyczne. Jego zawartość stanowią rymowanki, dialogi, piosenki, różnorodne ćwiczenia językowe. Mało tego! Prace plastyczne, ćwiczenia ruchowe oraz artykuły adresowane dla dorosłych, które chcą wspierać swoje maluchy w nauce języka angielskiego! A jak to dokładnie wygląda?

Magazyn posiada 24 strony, w którym każda wypełniona jest od brzegu do brzegu. Na początku znajduje się polecenie dla dzieci (które mogą przeczytać samodzielnie dzięki zwiększonej czcionce) oraz temat, który dorosły może przeczytać swojemu dziecku. Następnie mamy przykładowy wierszyk z polskim tłumaczeniem. Nie wiem, czy wiecie, ale rymowanki i piosenki to jedna z najlepszych form nauki zwłaszcza dla dzieci, ale nie jedynie! Dużym ułatwieniem może okazać się polecenia dla opiekuna. Sama daje korepetycje dla dzieci, toteż posiadając taki oto magazyn mogę zwiększyć zainteresowanie językiem angielskim dla dzieci. 
 
A jakie tematy poznamy w pierwszym numerze EM Kids? Poznamy kolory tęczy, liczby (do 10) oraz części ciała. Przeczytamy historyjkę, którą sami możemy dokończyć i do której można zadać proste pytania. Następnie mamy lekcję WFu, piosenkę oraz poznamy znaczenie over or under? Oczywiście pod koniec mamy utrwalankę, słowniczek oraz 25 wyrażeń na dobry start! 
 

Oczywiście sam magazyn to jedno, ale wydawnictwo oferuje jeszcze więcej na ich stronie internetowej (emkids.pl), gdzie znajdują się dodatkowe materiały oraz nagrania MP3.

Jak dla mnie - strzał w dziesiątkę! Naprawdę! Natychmiast wzięłam ten magazyn ze sobą na zajęcia i z przyjemnością oglądałam, jak dzieci się przy tym bawią. Łatwo zauważyć, że dziewczynki są bardziej skłonne do tańczenia i śpiewania, dlatego dla nich podobne rymowanki, wierszyki i piosenki bawiły tak, że chciały więcej i więcej. Natomiast chłopcy wolą spokojniejsze zajęcia, które ten magazyn także oferuje, poprzez dialog i ćwiczenia!


Zachęcam także ze skorzystania z możliwości pobrania bezpłatnego magazynu z
 
Informacje na temat magazynu znajdziecie na:
Strona wydawnictwa: KLIKNIJ TUTAJ 
Strona sklepu internetowego: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa English matters: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa English matter KIDS: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa Deutsch Aktuell:  KLIKNIJ TUTAJ
Facebook wydawnictwa Colorful Media: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook English Matters: KLIKNIJ TUTAJ
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz