sobota, 8 stycznia 2022

PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na twoje życie - Kamil Zieliński

 

Uwielbiam psychologię, dlatego też z wielką przyjemnością zamówiłam PSYCHOefekty w księgarni Tania Książka. Nie od dziś jestem zdania, że im więcej wiemy o sobie, tym lepiej się nam żyje. Kamila Zielińskiego jako autora nie znam, ale wystarczył tylko krótki fragment książki, bym się do niego przekonała.

"Mam dla Ciebie zadanie! Weź dwie kostki do gry. Masz? OK! Spróbuj wyrzucić jak najmniejszą sumę oczek. 

Ile wyrzuciłeś? Szczerze? Nieważne. Nie to chciałem sprawdzić. Czy przed rzutem chuchałeś w trzymane w garści kostki? Tak? A właściwie po co? Czy to był silny rzut? Raczej nie, prawda? A gdybym poprosił Cię o próbę wyrzucenia jak największej sumy oczek, rzut byłby silniejszy? Tak? A dlaczego?"

PSYCHOefekty to bardzo krótka książka opisująca 50 zjawisk psychologicznych, z którymi każdy z nas przynajmniej raz się zetknął. Jedne są bardziej ciekawe i interesujące, inne mniej, ale i tak z przyjemnością się w nie zagłębiałam. Kamil Zieliński lekkim piórem przedstawia mechanizmy ludzkiego postępowania. W oparciu o dostępne źródła nauki bada źródło ludzkich przekonań, analizując je w prosty sposób - tak, że jego książka jest łatwa i przyjemna w odbiorze absolutnie dla każdego.

Każdy rozdział to kolejny efekt psychospołeczny postępowania u człowieka. Nawet jeżeli nie znajdziesz go u siebie, znajdziesz u kogoś innego. Rozdziały są krótkie, ale naprawdę łatwe w odbiorze, a nie okłamujmy się - książki specjalistyczne bywają bardzo zawiłe i dostępne tylko dla wąskiego grona odbiorców. Tutaj tak nie jest. Każdy rozdział rozpoczyna się od krótkiego wstępu będącego opisem doświadczenia i dopiero później autor przechodzi do konkretnej wiedzy. Wszystko kończy zastosowanie praktyczne, czyli co ta wiedza może nam dać w przyszłości. 

Nie ma co tu się rozwodzić. PSYCHOefekty to przyjemna, prosta w odbiorze lektura będąca dokładnie tym, co zawiera tytuł. Zawarte w książce 50 zjawisk psychologicznych naprawdę wpływają na nasze życie i mogą okazać się interesujące. Nie wiem, czy ktoś z Was zastosuje je w praktyce, ale na pewno będzie mógł się podzielić zdobytą wiedzą w kręgu znajomych - a to już coś! Po więcej ciekawych pozycji zapraszam do bestsellerów Taniej Książki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł: PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na twoje życie
Autor: Kamil Zieliński
Wydawnictwo:Sensus
Premiera: 24.11.2021
Liczba stron: 208
Format: 210x145
Oprawa: Miękka
Cena: 39,90 zł
Kategoria:Psychologiczna
 
*Obraz z Facebooka autora


1 komentarz: