poniedziałek, 13 listopada 2023

Cykle. Dlaczego menstruacja jest ważna i jak dbać o siebie w każdej jej fazie - Amy J. Hammer


Każda zdrowa kobieta doświadcza tego samego: menstruacji. Z jednej strony jej regularne pojawienie się powinno być powodem do zadowolenia, ponieważ oznacza to, że nasz organizm prawidłowo funkcjonuje, z drugiej jednak strony na pewno nieraz każda z nas marzyła o tym, byśmy nie doświadczały comiesięcznej menstruacji. Tylko kobieta zrozumie ból drugiej kobiety i to właśnie kobieta musi zrozumieć, ile w tym harmonii. Temu właśnie służy zamówione w Księgarni TaniaKsiazka.pl Cykle autorstwa Amy J. Hammer.

Mimo że doświadczamy okresu co miesiąc, cykl menstruacyjny wciąż skrywa przed nami mnóstwo tajemnic. Niby wiemy, że w ciągu trzydziestu dni nasze ciało działa inaczej, a mimo to wydajemy się zapominać, że jest to związane z naszą biologią. Amy J. Hammer tłumaczy krok po kroku tę miesięczną wędrówkę, którą każda z nas musi doświadczać. 

Z tej książki dowiemy się chociażby jak dostroić wewnętrzny rytm - jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać, jakie posiłki przyjmować w danym momencie cyklu - dzięki czemu nauczymy dbać o siebie i swoje zdrowie w każdym momencie życia: od maleńkości do późnej starości, która czeka nas po menopauzie. W książce znajdziemy również ponad sto przepisów, które uwzględniają specyficzne potrzeby żywieniowe w poszczególnych fazach cyklu. 

I wszystko fajnie... szkoda tylko, że zostało to podane w tak nieatrakcyjny sposób. Niestety Cykle zostały napisane mocno naukowym stylem, przez co swobodne czytanie tej książki graniczy z cudem i wymaga częstego przerywania lektury. Niby to wszystko powinno być dla nas ciekawe, a mimo to w żaden sposób nie czułam się pociągnięta do tego, by śledzić ten poradnik z zainteresowaniem.

Z drugiej jednak strony część informacji zawartych w Cyklach pozytywnie mnie zaskoczyła. Przyznam szczerze, że nie pomyślałam nigdy na tym, by w danym momencie cyklu wykonywać cardio a w innym skupić się na dnach mięśni miednicy. Niby to oczywiste, ale mimo to zbyt często słucham się swojego rozumu, zamiast tego co podpowiada mi ciało.

Jak dla mnie mocne 6/10. Z chęcią dałabym więcej, ale niestety każda książka zbudowana jest słowami, a te mnie nie pociągnęły. Co by jednak nie mówić, jest to ciekawy poradnik, który znajdziecie w nowościach księgarni TaniaKsiazka.pl.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł: Cykle. Dlaczego menstruacja jest ważna i jak dbać o siebie w każdej jej fazie 
Autor: Amy J. Hammer
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 10.  października 2023
Liczba stron: 328
Format: 165x235
Oprawa: Miękka
Kategoria: Porodnik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz