wtorek, 14 listopada 2023

Gry: Halli Galli


Porozmawiajmy o grze. Usiądźcie zatem wygodnie, weźcie w dłonie kubek gorącej herbaty i przyjrzyjcie się grom z serii Halli Galli, które może spodobać się absolutnie wszystkim, gdyż posiada wszystko, czego potrzebujemy: proste zasady, kompaktowe opakowanie, dużo radości. 

Halli Galli, czyli: Licz! Dzwoń! Bądź najszybszy!

Zasady są banalnie proste:
- Każdy z graczy po kolei otwiera kartę. 
Widzisz już na tym etapie pięć takich samych symboli? Super! Dzwoń dzwoneczkiem. 
Nie? Kolejny gracz odkrywa swoją kartę zgodnie z ruchem wskazówek zegara. 
Czy teraz widzisz pięć tych samych symboli bądź pięć tych samych kolorów. 
Jeśli tak, super! Zadzwoń dzwoneczkiem jako pierwszy i zdobądź wszystkie odkryte karty.
Jeśli nie, kolejny gracz odkrywa swoje karty.
Gra kończy się gdy jeden z graczy zdobywa wszystkie karty.

W tym przypadku trzeba grać dalej - mamy 4 zielone symbole i 6 świeczek różnego koloru

Mówiłam, że banalnie proste? Nic zatem dziwnego, że w serii Halli Galli znajdziecie grę standardową wersję, Twist (7+, które posiadają najróżniejsze symbole) oraz Junior (4+) w którym liczy się klaunów. Nie zwracałabym zbytnio uwagi na wiek, ponieważ uważam, że współczesne dzieci potrafią liczyć najróżniejsze symbole/kolory.

Jest to jedna z tych gier, w które mogą grać całe rodziny, w czym maksymalna liczba graczy to sześć osób (chyba że przymkniemy oko na karty i skupimy się na samej przyjemności gry, to wtedy można grać w jeszcze więcej osób). Bardzo fajnym jest to, że rozgrywka trwa bardzo krótko, ponieważ nawet do piętnastu minut. Pozwala to na szybkie pobudzenie szarych komórek oraz ruchu - pamiętajmy, że tutaj liczy się szybkość.

Tutaj natomiast mamy pięć niebieskich kameleonów! Trzeba szybko zadzwonić!


Ta gra sprawdzi się doskonale dla tych graczy, którzy nie lubią strategii i analizy. Tutaj ich nie doświadczycie. Liczy się tylko szczęście i refleks, czyli coś, co dzieciom zdecydowanie sprzyja. A i też zmęczeni po pracy dorośli docenią fakt, że można zagrać coś po prostu dla przyjemności.

Oczywiście to nie jest wybitna gra. Mam wrażenie, że gdzieś już kiedyś na coś podobnego natrafiłam. Nie zmienia to jednak faktu, że bez wątpienia jest to gra familijna, która jak każda gra daje urozmaicenia w naszym rodzinnym życiu - bo to przecież o ten rodzinny czas tutaj chodzi.


Polecam! W moich kręgach ta gra odnalazła swoje miejsce, a i też wiem, że zachwyciła wielu ludzi, którzy po prostu pragnęli się odprężyć podczas gry. Halli Galli to szybka gra spostrzegawczości, w którą mogą grać absolutnie wszyscy - bez wyjątku.

http://egmont.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz