niedziela, 1 czerwca 2014

Stosik #2 [Czerwiec 2014] + Jakim jestem czytelnikiem

Dziś Dzień Dziecka! Dziś Dzień Dziecka!! DDD!!!
Jeden z weselszych dni w roku! 
I mimo że wyrosłam z tego wspaniałego okresu, to i tak ubiegam się o prezenty!
Przedstawiam Wam stosik czerwcowy! 
Od góry:
1. "Święty Chaos" Cezary Harasimowicz (od wydawnictwa Dolnośląskiego) - książka już przeczytana, a jej recenzji możecie spodziewać się jutro. Co mogę powiedzieć? Na pewno to, że takiej książki jeszcze nie czytaliście! 
2. "Morze Spokoju" Katja Millay (wyd. Jaguar; od portalu efantastyka.pl)- perełka, o której wiele dobrego się nasłuchałam! Nic dziwnego, że sama zapragnęłam poznać tę niezwykłą historię! "Ta książka złamie Ci serce i sklei je na nowo". Jestem w trakcie lektury - niezwykle przyjemnie się czyta!
3. "Aż po horyzont" Margon Matson (wyd. Jaguar; od portalu efantastyka.pl) - wybrałam ją ze względu na okładkę i opis oraz ze względu na fakt, iż powieść należy do serii pastelowej, czyli tej samej, którą tworzy "Morze Spokoju"! Jestem jej ciekawa!
4. "Cześć, Księżniczko" Blue Jeans (wyd. Jaguar; od portalu efantastyka.pl) - tym razem włoski bestseller! O autorze bardzo wiele słyszałam, choć jeszcze nie miałam szansy przeczytać jego dzieł. "Cześć, Księżniczko" otwiera nową trylogię - mam nadzieję, że udaną!
5. "Księga stylu Coco Chanel" Karen Karbo (od Wydawnictwa Literackiego) - któż by nie słyszał o tej pani? A jeżeli nie o tej pani bezpośrednio, to na pewno nazwa firmy niejednokrotnie przelatywała mu przez uszy! Niedługi poradnik Szyku i Elegancji połączony z biografią Chanel - zobaczymy co z tego wyjdzie :)
6. "Pensjonat na wyspie" Colleen Coble (od wydawnictwa Święty Wojciech) - książka obyczajowa z połączeniem kryminału, thrillera i romansu, z posypką wiary - to coś co tygryski lubią najbardziej!
7. "Kocia Gwiazda" Gianni Rodarki  (od Wydawnictwa Literackiego) - bajka dla dzieci - króciusieńka. Autor został ochrzczony włoskim Janem Brzechwą, tak więc można mieć oczekiwania! 
8. "Jak zostałam Wiedźmą" Dorota Masłowska (od Wydawnictwa Literackiego) - najnowsza bajka dla dzieci i dorosłych. Już przeczytałam i powiem szczerze, jestem zaskoczona. Czy pozytywnie, czy też nie - dowiecie się podczas czytania recenzji!

Oprócz tego mam jeszcze najnowsze numery "English matters" i "Deutsch Aktuell", które już zaczęłam czytać! Jak zawsze mi się podobają! Wydawnictwo Colorful Media tworzy naprawdę genialna redakcja!

No i - o rany... - lektury. Na ostatnią (chyba!) prostą przed upragnionymi wakacjami mam do przeczytania "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego i "Cudzoziemkę" Marii Kuncewiczowej. Za Żeromskim nie przepadam, więc każda jego książka to dla mnie zgroza, lecz o Kuncewiczowej jeszcze nie mam wyrobionego zdania - słyszałam, że "Cudzoziemka" jestem całkiem-całkiem.

Z ogłoszeniem chciałabym się jeszcze pochwalić, iż rozpoczęłam współpracuje z portalem Sztukater.pl! Mam nadzieję, że będzie to owocna współpraca :)

Znacie coś? Polecacie coś?


Jakim jestem czytelnikiem, czyli kilka prawd o mnie.

1. Moim wielkim marzeniem jest posiadanie swojej własnej, pięknej biblioteczki. Ale nie takiej zwyczajnej - tylko takiej pełnej książki. Dlatego też uwielbiam przyglądać się, jak z dnia na dzień moja biblioteczka wzrasta.

2. Czasami mam dość. Po prostu dość. Muszę odreagować i odpocząć od literackiego świata. To taki mój "przesyt".  Lecz kiedy już mi przechodzi, mam ogromnego głoda i połykam książki w całości.

3. Mam teraz tak dużo książek - najróżniejszych - że kiedy jakaś powieść mi się nie spodoba, nie doczytuje jej. To bardzo brzydko z mojej strony i wstydzę się tego postępku, dlatego staram się z tym walczyć. Nie zawsze mi się to jednak udaje. 

4. Jestem dumna, kiedy ktoś wchodzi do mojego pokoju i podziwia moje nabytki.

5. Lubię, kiedy ktoś prosi mnie o pomoc w doborze lektur. Takie osoby w pełni opierają się na moim guście i ufają mi na słowo. 

6. Nie mam ulubionego gatunku literackiego. Staram się nie ograniczać tylko do jednego czy dwóch, lecz daję szansę wszystkim.

7. Bardzo chętnie czytam polskich autorów! Uwielbiam, kiedy są one lepsze od tych zagranicznych. Czy
to dziwne? Możliwe, jednak w ten sposób faworyzuje nasz rodzimy rynek.

8. Mam wielu ulubionych autorów, których książki biorę w ciemno i które zamierzam w całości skolekcjonować.

9. Strasznie się denerwuje, kiedy ktoś odciąga mnie od czytania. Kiedy czytam, muszę mieć święty spokój. Jednak najbardziej nie lubię, kiedy zamiast poświęcać swój czas na ulubione książki, muszę czytać lektury szkolne, które, no cóż, nie zawsze mi się podobają...

10. Lubię odkrywać nowe talenty, więc chętnie daję szansę debiutantom! Wtedy mogę się chwalić, że czytałam tego autora/tę autorkę jeszcze zanim stała się taka sławna!

11. Dopiero od czasu, kiedy zaczęłam prowadzić tego bloga, stałam się nałogowcem literackim. Wymarzona Książką nieustannie mnie dopinguje i zachęca do czytania.

23 komentarze:

 1. Nie miałam okazji czytać żadnej z zaprezentowanych książek. Najbardziej zainteresowała mnie książka "Pensjonat na wyspie". Chętnie bym Ci ją podkradła ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie posiadam i nie czytałam niestety żadnej z powyższych, bale czekam na recenzje, czy warto się brać wgl :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja polecam Ci (na przekór) ,,Przedwiośnie" Żeromskiego i ,,Cudzoziemkę" Kuncewiczowej. ,,Przedwiośnie" to chyba najlepsza książka Żeromskiego naprawdę warta przeczytania. W ,,Cudzoziemce" najbardziej irytująca jest główna bohaterka, przez nią chciałam odrzucić tę powieść w kąt. Dopiero pod koniec okazało się, że Róża wcale nie była taka wstrętna, jak się wcześniej wydawało. Życzę wytrwałości!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki piękny stosik. Gratuluję współpracy z portalem Sztukater, witaj w drużynie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj w gronie Sztukaterowiczów :) Z prezentowanych książek mam tylko "Pensjonat na wyspie", więc jestem ciekawa, czy nasze opinie na temat książki się pokryją:) A "Morze spokoju" z ogromną chęcią bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję, widzę tu wiele ciekawych tytułów:) Czerwiec będzie udanym miesiącem czytelniczym dla Ciebie, to pewne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Nominowałam Cię do Wymarzonego Czytadełka - http://zakochana-w-ksiazkach-i-w-czekoladzie.blogspot.com/2014/05/liebster-blog-award-po-raz-czwarty-i.html

   Usuń
 7. Z twojego stosu czytałam tylko "Morze spokoju" i miło wspominam :) Życzę miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam nic z twojego stosu ale życzę udanego czytania. :) Co do lektur szkolnych, to też nie przepadam za Żeromskim, ale "Przedwiośnie" miło mnie zaskoczyło, a "Cudzoziemka" rozczarowała.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak ja zazdroszczę Tobie "Morza Spokoju" i "Aż po horyzont". Też bym chciała :D

  OdpowiedzUsuń
 10. "Morze spokoju" z chęcią bym podebrała :3

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiadomcia, że wszystko cudne i zazdroszczę :D A najbardziej to tego, że masz lekturę "Morza spokoju" przed sobą i nadal możesz się delektować lekturą ;]
  Owocnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 12. "Księga stylu Coco Chanel" może być naprawdę ciekawa. Choć średnio przepadam za biografiami, to połączenie jej z poradnikiem jest dobrym rozwiązaniem.
  Życzę miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kolejny piękny stos, który mnie zainteresował. Widzę, że maj obfity będzie w dobre książki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne statystyki! Oby tak dalej :)) Powodzenia w Czerwcu :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękny stosik. Jestem ciekawa Twojej recenzji "Morze spokoju". Jak dla mnie jest to świetna książka :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawi mnie nowa Masłowska i Aż po horyzont :) Morze spokoju mnie rozczarowało, ale wiele czytelników jest zachwyconych i mam nadzieję, że ty się nie zawiedziesz.

  OdpowiedzUsuń
 17. "Święty chaos" czeka i na mnie, a całą resztą stosiku chętnie bym Ci podkradła :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Dużo rzeczy mam do napisania :D Gratuluję współpracy! Miłego czytania książek, zacny stos :) A "Cudzoziemkę" polecam, ja ją miło wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję współpracy ;) Żadnej z książek w stosie nie czytałam, ale na pierwsze 3 mam ochotę, tylko kiedy? ;)
  Za każdym razem, gdy czytam czyjeś wywody na temat tego, jakim jest czytelnikiem, zauważam, że nie napisałam tak wielu rzeczy ;) Do Ciebie również jestem podobna ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Gratuluję nowej współpracy :) Świetny stosik :)
  Najbardziej zazdroszczę "Morze Spokoju" :)
  Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 21. Schrupałabym połowę stosiku !
  Gratuluję współpracy :)

  OdpowiedzUsuń