Zasady gry
Królowa Kier, władczyni Krainy Czarów, zaprosiła Cię na herbatkę w pałacowych ogrodach. Jak przystało na zwariowaną królową, lubuje się ona w ustanawianiu dziwacznych praw. Jednym z nich jest zakaz używania niektórych liter alfabetu. Każdy, kto wypowie słowo zawierające zakazane litery, będzie musiał jak najszybciej wracać do domu. Czy wytrwasz do końca przyjęcia?
Alicja w krainie słów to słowna gra imprezowa od 3 do 8 graczy, którzy będą mieli za zadanie wcielić się w mieszkańców Krainy Czarów. Gracze po kolei wypowiadają słowa związane z aktualnym tematem rozmowy. Jeśli gracz wypowie słowo zawierające którąś z zakazanych liter albo zbyt długo będzie zwlekać z odpowiedzią, odpada z rundy. Im dłużej gracz utrzymuje się w zabawie, tym więcej punktów zdobędzie. Oczywiście wygrywa ta osoba, która na koniec gry będzie mieć najwięcej punktów.
Tak, po stokroć tak. Oczywiście adresowana jest dla dzieci powyżej 10. roku życia, zatem przekrój wiekowy to 10-100 lat. Naprawdę. Bo przecież każdy z nas zasługuje na odrobinę zabawy i każdy potrafi wymyślić dane słowo na dany temat. A jeżeli nie potrafi, to szybko się nauczy. Ta gra motywuje do wytężonego umysłu w łatwy i przyjemny sposób.
Elementy gry:
Wiek: 10+
Czy tematy rozmów są trudne?
I tak, i nie, gdyż wszystko zależy od naszych preferencji i możliwości. Tematów jest 60 i przykładowo są to tematy: owoce, magia, samoloty, pod wodą, coś czerwonego, coś w łazience, na budowie, szkoła, Internet i wiele, wiele innych. Dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Co mi się szczególnie spodobało, to fakt, że w Alicję w krainie słów można grać naprawdę bez końca. Gra została zbudowana tak, że można zagrać w wariant podstawowy i zaawansowany. Mało tego! Gra przystosowana została także dla młodszych graczy - wystarczy używać kart tematów z symbolem dla dzieci, które zostały dobrane tak, by bawiły niezależnie od wieku. A jeżeli grają tylko dorośli bądź młodzieży i pragną więcej szaleństwa, nic łatwiejszego! Wystarczy użyć więcej niż 3 zakazanych liter na rundę.
Gra została tak przemyślana, by ułatwić i utrudnić rozgrywkę. I tak oto otrzymujemy 25 kart w czterech różnych kolorach: niebieski oznacza łatwy; fioletowy: średni; zielony: trudny i czerwony: bardzo trudny.
Co jeszcze może nas zaskoczyć w Alicji w krainie słów?
Na pewno na plus można liczyć pomysł ale też wykonanie. W zwariowany świat gry wchodzi się za pośrednictwem uroczego imbryka odmierzającego czas melodią kojarzącą się jednoznacznie z Alicją w Krainie Czarów oraz dzięki ośmioma kartami postaci: Królowa Kier, Alicja, Kot z Cheshire, Kapelusznik, Biały Królik, Dwójka Kier, Pan Gąsienica, Bliźniacy.
Wykonanie gry
Chyba nikogo nie zaskoczę mówiąc, że gra jest piękna. Grający imbryk jest przeuroczy, żetony są grube, karty postaci i tematów zostały wydrukowane z największą drobiazgowością. Nawet Zasady gry są kolorowe i ładnie stworzone, tak że wejście w rozgrywkę staje się przyjemnością. To solidnie i z rozmachem przygotowana gra, która przetrwa lata i na pewno zagości w moim stałym repertuarze gier i zabaw z przyjaciółmi. I mam nadzieję nie tylko moim.
Czy warto?
Warto, serio! Gry planszowe to wyjątkowy sposób spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Warto próbować różnych wersji gry planszowych a przede wszystkim - warto oderwać się od gier komputerowych i powrócić do tego rodzaju rozrywek, które - jak widać - nadal są i mają się świetnie! Polecam!
Akurat ostatnio robiłam zakupy gier planszowych, ale o niej usłyszałam znacznie później.
OdpowiedzUsuńKsiążki jak narkotyk
Chyba sprezentuję grę bratanicom na święta. :)
OdpowiedzUsuńChętnie zagrałbym w tę grę. 😊
OdpowiedzUsuń