piątek, 20 listopada 2020

Czas dla malucha, czyli Trolle 2

Jesteście fanami Trolli od DreamWorks? A może zakochaliście się w drugiej części niesamowitych przygód kolorowych stworków? Tak? To super, ponieważ mam dla Was dwa tytuły, które mogą zainteresować każdego fana tych przesympatycznych stworków. Jesteście ciekawi? Zapraszam!

Trolle 2. Nowa kolekcja bajek


Na wstępie poznajemy już dobrze znane postaci z bajki wraz z nowymi przyjaciółmi (i ich wrogami). Przed przystąpieniem do lektury zaleca się, by poznać postacie mieszkający zarówno w Trollowicach, jak również tych z innych zakątków świata. Dopiero wtedy polecam zajrzeć do tej pięknej książki z czterema opowieściami. A kąsek to niemały, gdyż w tym zbiorze znajdziemy historie napisane na podstawie obu części filmu Trolle oraz poboczne opowiadania, których nigdzie indziej nie znajdziemy, zatytułowane: Światowa trasa koncertowa, Zwierzakowy kłopot oraz Gdzie jest Gwidon?

Te ilustracje są obłędne, ale czego innego miałabym oczekiwać po DreamWorksie. Postacie zostały namalowane w taki sposób, że ma się wrażenie, iż przenosimy się do ruchomego filmowego obrazu. Serio! A to wszystko za sprawą wyrazistych barw, żywej mimiki oraz gestykulacji.


Trolle 2. Nowa kolekcja bajek to wymarzona książka dla starszych fanów tych przesympatycznych, kolorowych stworków opowiadająca o magii przyjaźni, miłości i marzeniach. To mądra, wesoła historia z morałem. 

Trolle 2. Moje bajeczki o trollach

To książka będącą uzupełnieniem/dodatkiem do dobrze znanej baki DreamWorksa. Wewnątrz znajdziemy również cztery opowiadania: Wesołych świąt!, Światowa trasa koncertowa (tak, to to samo opowiadanie co w książce powyżej, jedynie skrócone, dzięki czemu opowiadanie to może okazać się bardziej przystępne dla młodszego odbiorcy), Dźwięk wiosny oraz Impreza Poppy.

Trolle 2. Moje bajeczki o trollach charakteryzują się mniejszym wydaniem, dzięki czemu młodsze dzieci będą mogły same trzymać książkę w swoich rękach. Więcej tutaj ilustracji niż tekstu (sam tekst jest powiększony).


Trolle 2 film nadal można znaleźć w kinach. Polecam zabrać na niego swoje pociechy i cieszyć się tą świetną, zabawną historią! A po seansie cieszyć się tą wyjątkową lekturą!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

2 komentarze:

  1. Chętnie przeczytam z moimi siostrzeńcami. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ojej jakie słodkie wydanie. Sama z chęcią bym przygarnęła tą książkę.

    OdpowiedzUsuń