piątek, 22 listopada 2013

English matters - Wydanie Specjalne 8/2013

To, za co można lubić magazyny English matters to bardzo dobrze przygotowane materiały o tematach interesujących a zarówno codziennych. Najlepszym przykładem jest właśnie Wydanie Specjalne poświęcone Customs and Traditions of Great Britain.

W najnowszym numerze możemy zatem przeczytać o obyczajach i tradycjach Wielkiej Brytanii. Ale jakież to są obyczaje i tradycje Anglii, Walii i Szkocji? Okazuje się, że jest ich naprawdę wiele!

Artykuł o Gut-Busting Year (przezabawny rok) przedstawia nam festiwale, odbywające się każdego spośród dwunastu miesięcy.

Notes of Discord in the British National Anthem (Nuta niezgody w brytyjskim hymnie narodowym) opisuje natomiast powstanie hymnu Wielkiej Brytanii, jak również wprowadzone zmiany do niego, czy też dowolne przeróbki.Kolejny artykuł, I will Surivive, to moje ulubione poszerzanie słowotwórstwa. Nie zabraknie tutaj również tekstu wszystkim znanego utworu Glorii Gaynor - "I will Surivive". Nie zabraknie również tekstu o Royal Etiquette, czy znanym wszystkim uczelni w artykule Crossing the Oxbridge. I wiele, wiele więcej.

Ponad czterdziesto-stronnicowy magazyn obfituje w nowe słownictwo, które wchłania się wręcz podświadomie. Pragnę tutaj również zwrócić uwagę na możliwość odsłuchanie utworu na stronie wydawnictwa Colorful Media. Wcześniej z tego niestety nie korzystałam, lecz ostatnio miałam szansę naprawić swój błąd. Bo nie ma nic lepszego w nauce języka niż osłuchiwanie się.


Przykładowe strony:

Informacje na temat magazynu znajdziecie na:
Strona wydawnictwa: KLIKNIJ TUTAJ
Strona sklepu internetowego: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

8 komentarzy:

 1. Wczoraj dotarła do mnie przesyłka z tym numerem, więc na pewno mu się bliżej przyjrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy magazyn. Ja wprawdzie nie skuszę się na niego, ale polecę go mojej nastoletniej bratanicy, która szlifuje angielski.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze nie czytałam nigdy tego magazynu i jak na razie nie skorzystam bo nie mam czasu;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Te magazyny to jak dla mnie po prostu rewelacja - regularnie czytam Francais Present i Business English Magazine i z numeru na numer jestem coraz bardziej wciągnięta :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Też posiadam ten numer i go czytam. Niebawem recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie, ciekawie... Choć "Dyktator" mnie trochę przeraża :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz spotykam sie z tym magazynem. Z pewnością sie za nim rozejrzę ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny magazyn, naprawdę:) Bardzo ułatwia naukę języka.

  OdpowiedzUsuń