czwartek, 25 września 2014

Moja Biblia z okienkami - Historie Starego i Nowego Testamentu


Żeby zainteresować dziecko książką, często trzeba się naprawdę pogimnastykować. Przedszkolaki mają często to do siebie, że to co niekolorowe, po prostu ich nudzi. Nie ma przecież w tym nic dziwnego i zapewne każdy z nas kiedyś zastanawiał się, co może być ciekawego w drobnym czarnym druczku na białym tle! Zatem dorośli postanowili tworzyć książki obrazkowe - a jeszcze częściej - z otwieranymi okienkami! 

Moja Biblia z okienkami jest doskonałym sposobem na zainteresowanie dziecka kwestiami religijnymi. Jest to wybiórcze połączenie historii Starego i Nowego Testamentu w jedną całość - od początku świata po Zmartwychwstanie Jezusa. W ten sposób dziecko dowiaduje się o Historii Stworzenia; o Wielkiej łodzi Noego; o Mojżeszu; o Danielu i jego przyjaciołach; o Jonaszu i wielkim wielorybie; o Narodzinach Jezusa; o Chrzcie Jezusa; o Weselu w Kanie Galilejskiej;o Cudach Jezusa, a także o historiach opowiedzianych przez Jezusa, kończąc na Wielkiejnocy. 

Źródło: http://e-dewocjonalia.eu/


 Nic dziwnego, że zapragnęłam koniecznie poznać tę niezwykłą publikację wydawnictwa Święty Wojciech. Wystarczy spojrzeć na kolorową okładkę i na żywe, barwne kolory wewnątrz, by zrozumieć, iż to jest idealna Biblia dla dziecka! 

Oczywiście największą atrakcją dla dziecka są otwierane okienka, których maluch będzie chciał poznać zawartość. Jest ich aż czterdzieści osiem, zatem będzie zabawy co nie miara! Jestem święcie przekonana, że te niespodzianki pomogą im zapamiętać przeczytane wersy Pisma Świętego i jeszcze lepiej je zrozumieć! Zatem Moja Biblia z okienkami niesie ze sobą wartości religijne, intelektualne, połączone z zabawą!

Lecz zabawa okienkami nie byłaby tak przyjemna, gdyby nie trwałość materiału. Okienka z tekturki są trudne do oderwania, dlatego też małe dziecko miałoby z tym niemały problem. Strony są grube, więc nie ma mowy o jakimkolwiek przedarciu. 

Źródło: testowanieartdzieciece.blogspot.com

Moja Biblia z okienkami to doskonały pomysł na prezent dla małego chrześcijanina! To dwadzieścia dwie strony niezapomnianych wrażeń z lektury Pisma Świętego. Kto wie, może ta książka będzie tą pierwszą, po której najmłodsi będą coraz chętniej sięgali po biblioteczną półkę! Dlatego warto zwrócić na nią uwagę.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Moja Biblia z okienkami
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2014
http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/moja_biblia_z_okienkami.htmlLiczba stron: 22
Oprawa: Twarda
Cena: 29,90 zł

Ocena: celująca

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

12 komentarzy:

 1. Nie wiem czemu, ale lubię biblie w wydaniu dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Biblie dla dzieci. Mam w domu dwie, a może nawet trzy i czasem do nich wracam ;d

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie piękne wydanie. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieci na pewno zainteresuje, obrazki przyciągną wzrok :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi również bardzo się podoba, a dzieci z pewnością zainteresuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa propozycja dla dzieciaczków:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł dla dzieci, oryginalny ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł z tymi okienkami, to na pewno zaciekawiłoby dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ależ uproszczona ta Biblia :). Ja mam swoje dziecięce wydanie, którego nie wymienię na żadne inne!

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudowne wydanie Pisma Świętego! Taka biblia dla dzieci będzie cieszyła każdego malucha. Doskonały pomysł także na prezent z okazji chrztu na przykład.

  OdpowiedzUsuń