niedziela, 1 maja 2016

Blizny - Rebecca St. James & Nancy Rue

Są takie serie, przy których nie potrafię przejść obojętnie! Ostatecznie kto nie lubi dobrze skrojonej powieści dla każdego, który lubi pomyśleć, zastanowić się, rozważyć historie ukrytą w książce. A właśnie do refleksji składania seria Rodzinne Sekrety wydawnictwa Święty Wojciech, a o czym przekonałam się podczas chociażby lektury Popękane miejsca, Szklane skrzydła czy Pudełko na modlitwy. Teraz wzięłam do rąk kolejną... zatytułowaną Blizny.


Życie w poczuciu winy, brak umiejętności mówienia o swoich uczuciach i emocjach może nawet doprowadzić do samookaleczenia. 
Istnieje jednak droga uzdrowienia.

Potworny wypadek, rozwód rodziców i emocjonalne katusze rozrywające Kirsten od środka… Ukojenie znalazła w nacinaniu skóry. Radziła sobie. Tak przynajmniej jej się wydawało. Ale osiem lat później, tej nocy gdy spodziewa się oświadczyn swojej wieloletniej sympatii, Kirsten dowiaduje się, że po kryjomu spotykał się z jej najlepszą przyjaciółką. Desperacko próbując uciec od własnych uczuć, sięga po jedyną rzecz, która daje jej poczucie kontroli pośród chaosu. Jednak tym razem nacięcie prowadzi niemal do tragedii…

Samookaleczenia to bardzo trudny temat. Bardzo często zaczyna się to od niewinnej zabawy, a kończy po jedynym sposobie na odreagowanie na stres, złość, smutek. I mimo że nie mówię tutaj niczego nowego, tak naprawdę mało kto zastanawia się nad przyczynami, a przede wszystkim skutkami. A chyba najłatwiej poznać te przykre właściwości właśnie poprzez mądrą lekturę, aniżeli na własnej skórze, prawda?

Oto przykład bardzo dobrej powieści nie tylko dla młodzieży, ale tylko dla dorosłych. Historia, która przywraca nadzieję zarówno w życiu głównej bohaterki, jak i w sercu każdego czytelnika. Domyślam się, że opis Blizn nie zdradza tego, co kryje się wewnątrz książki, a co należy odkryć samemu. Ponieważ oto właśnie chodzi w tej powieści.

Blizny zostały napisane ciepłym, miłym językiem. Książkę czyta się za jednym razem, z największą przyjemnością, a te 400 stron na bardzo długo pozostaje w naszych sercach. Duet pisarski poradził sobie ze swoim autorskim zadaniem, dzięki czemu do rąk otrzymujemy powieść, którą warto przeczyta!

Oto kolejna ciepła historia o odzyskiwaniu nadziei i wiary na lepsze jutro. Blizny autorstwa Rebecci St. James oraz Nancy Rue to powieść, którą Wam polecam, a którą niebawem rzucam w ruch wśród mojej rodziny i znajomych!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Blizny
Autor:Rebecca St. James & Nancy Rue
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Seria:Rodzinne sekrety
Data wydania w Polsce:  2016
Liczba stron: 408
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Kategoria: Obyczajowa 
https://www.swietywojciech.pl/ 
8 komentarzy:

 1. Czytałam już dwie powieści z serii Rodzinne Sekrety i muszę przyznać, że bardzo mi się podobały, dlatego będę miała również na uwadze powyższy tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowalas mnie tą serią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że to bardzo interesująca seria. Z chęcią przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej serii, będę musiała się jej przyjrzeć. A temat samookaleczania jest rzeczywiście trudny i wydaje mi się, że bardzo rzadko poruszany w literaturze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale się zgrałyśmy, też dzisiaj pisałam o tej książce:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze żadnej książki z tej serii nie przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tych książkach i o tej serii. I szczerze żałuje że takie powieści nie są nagłośnione i nie sięga po nie więcej czytelników. Trudny temat, interesująca historia... Chętnie książkę przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz słyszę o tym tytule, ale zawsze z ogromną chęcią i zainteresowaniem sięgam po książki nieco trudniejsze w swoim przekazie.

  OdpowiedzUsuń