poniedziałek, 18 marca 2019

Opowieści o życzliwości, czyli Kubuś i Przyjaciele. Nowe przygody!


Kubuś Puchatek żyje i ma się dobrze. Mało tego! Wciąż edukuje coraz to młodsze pokolenia. Oto nowe przygody ulubionych przyjaciół ze Stuwiekowego (Stumilowego) Lasu. A dokładnie to opowieści o życzliwości: Kubuś i kaczątko oraz Kubusiowa lekcja życzliwości.

Przyjaciele - Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Zając, Tygrysek i Kłapouchy - uwielbiają sobie pomagać, dlatego kiedy pewnego dnia Kubuś wymyśla grę w życzliwość, wszyscy ochoczo dołączają do zabawy. Ciekawe, kto wygra! Innym razem Kubuś wraz z Prosiaczkiem nieoczekiwanie znajdują zagubione, malutkie kaczątko! Zanim odszukają jego mamę, okazują Maluchowi wiele życzliwości, ucząc, jak powinno się pomagać innym osobom.

O jejku! Jakie to piękne! <3

Obie książki liczą sobie po 50 stron, a każda z nich wypełniona jest mądrościami, ciepłem, radością. W prostych słowach Przyjaciół ze Stuwiekowego Lasu ukryta jest cała recepta na dobre życie, za którą kiedyś tak bardzo kochałam Kubusia Puchatka. I właściwie wciąż kocham. W tych dwóch historiach ukryte jest tyle ciepła, pomocy i bezinteresownej miłości, że nie sposób się nie rozczulić. Oto książki dla każdego małego dziecka, przy których poczuje się ważną częścią tej cudownej grupki przyjaciół.

 - Dziękuję, Kangurzyco - odparł Kubuś. - Będzie mi brakowało Malucha. Ale jestem szczęśliwy, że odzyskał swoją rodzinę. Oczywiście zawsze będzie u nas mile widziany!
Gdybyś kiedyś zgubić drogę
I nie wiedział, gdzie się podziać,
Ugoszczę cię i nakarmię -
Zawsze możesz liczyć na mnie!


Dialogi są powiększone, tak żeby wspierać przy samodzielnym czytaniu. Natomiast ilustracje... Mój Boże! Jakie one są piękne i kolorowe. Niczym nie różnią się od ilustracji ze starych przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Na każdej stronie znajdzie się minimum jedna większa ilustracja, przez co już samo kartkowanie sprawia przyjemność. Ilustracje są staranne, ładne i dobrane kolorystycznie.

Jeżeli tak jak ja kochaliście w dzieciństwie Kubusia Puchatka, proszę dajcie szanse swoim maluchom także poznać tę kochaną gromadkę. Brak tutaj agresji, przemocy czy czegokolwiek złego. Zamiast tego w tym magicznym Stuwiekowym Lesie panuje spokój, dobroć i beztroska. Coś pięknego! 


http://egmont.pl/

2 komentarze: