niedziela, 17 marca 2019

Przygody małych detektywów: Operacja zjawa oraz Operacja Królowa Dżungli


Jeżeli wasza mała pociecha uwielbia główkować i rozwiązywać różne zagadki i tajemnice, to mam dla niej coś idealnego! Jorn Lier Horst oraz Hans Jorgen Sandnes zadbali o nieustannie ciekawą, zaskakującą i jak najbardziej aktualną opowieść nie tylko dla najmłodszych. Wstąpcie do Biura Detektywistycznego Nr 2 i sami się przekonajcie. Jedynie drobna uwaga - nie będziecie chcieli z niego wyjść!

Operacja Zjawa to rozwiązanie zagadki starej jak świat. W końcu od zawsze mówiono, że w zamku łowieckim na Wielkiej Górze straszy. Niektórzy opowiadali, że w oknie starego zamku ukazuje się dziewczyna o bladej twarzy i czarnych oczach. Czyżby to duch służącej, którą dawno temu więziono w zamkowym lochu? Natomiast Operacja Królowa Dżungli to przez przypadek znaleziona wiadomość od dziadka Franza, podróżnika i odkrywcy, który dawno temu pojechał do Afryki na poszukiwanie Królowej Dżungli. W tej historii para młodych detektywów nie będzie miała czasu do stracenia, ponieważ tajemnicza banda Toffena depcze im po piętach.

O ile Operacja Zjawa to powieść dobra, wciągająca, a przede wszystkim bardzo przyjemna w odbiorze dla każdego fana Scooby'ego Doo, o tyle Operacja Królowej Dżungli to MUST HAVE MUST READ każdego młodego detektywa, niezależnie od zainteresowań! Autorzy przygotowali książkę tak, że każdy z nas może samemu zabawić się w detektywa, znajdując ślady, podążając za wskazówkami, łamiąc szyfry i rozwiązując zadania. Jak to możliwe? Mianowicie w rogu każdej strony znajduje się żółta karteczka z pytaniami, na odpowiedź którego każdy będzie miał tyle czasu, ile będzie chciał, ponieważ rozwiązanie znajduje się dopiero na kolejnej stronie - i tak przez całą powieść. Prawda, że ciekawe?


Jak byłam małą dziewczynką uwielbiałam Scooby Doo, dlatego świetnie się odnalazłam w przygodach młodych detektywów. Są lekkie, przepełnione wskazówkami i przygodą, a że jeszcze w Operacji Królowa Dżungli sama poczułam się jednym z głównych bohaterów - miodzio! Mnie do szczęścia więcej nie potrzeba. Jestem bardzo ciekawa, jakie są pozostałe części tej serii... bo zdecydowanie będę chciała je przeczytać.

To, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, to wydanie. Twarda oprawa i grube białe strony to nie wszystko. Na każdej stronie znajdują się duże ilustracje wypełnione drobiazgami (ostatecznie na podstawie drobiazgów rozwiązujemy śledztwo), kolorowe, ciepłe. Na coś, co kosztuje 20 zł, to bardzo niska stawka jak na tak dużo radości i uciechy z książką, która tak szybko się nie zniszczy.

Wiecie co? Najśmieszniejsze jest to, że chyba nawet miałam większą radochę podczas lektury tych książek, niż moi młodzi czytelnicy! No cóż... oni jeszcze dorosną do tego, by ekscytować się takimi historiami - bo jeszcze nie raz im podłożę którąś z Operacji... Biura Detektywistycznego Nr 2. Polecam z całego serca!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Tytuł: Operacja Królowa Dżungli
Autor: Jørn Lier Horst
IlustracjeHans Jørgen Sandnes 
Tłumaczyła: Katarzyna Tunkiel
Wydawnictwo: Media Rodzina 
Seria: Biuro Detektywistyczne Nr 2

Data premiery: 14.02.2018
Liczba stron: 80
Oprawa: Twarda
Format: 210 x 260 mm
http://mediarodzina.pl/index.php

3 komentarze:

  1. Ja już takich książek nie kupuje, ale prezentuje się fajnie:) szczególnie podobają mi się rysunki - są takie jak powinny być a nie bazgroły, wygibasy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne wydanie. Wiem komu polecić ;)

    OdpowiedzUsuń