wtorek, 2 sierpnia 2022

Brakujący element - Harlan Coben

 

Wilde jako małe dziecko został porzucony w lesie. Po latach, już jako dorosły mężczyzna, postanawia dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Rejestruje się na stronie internetowej, która na podstawie nadsyłanych próbek materiału genetycznego kojarzy spokrewnionych ze sobą ludzi. Dzięki portalowi udaje mu się odnaleźć biologicznego ojca, ale spotkanie z nim rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Wilde dowiaduje się jednak o jeszcze jednym krewnym. Peter Bennett, gwiazda popularnego reality show, próbuje się z nim skontaktować, ale po jednej nieudanej próbie znika jak kamień w wodę. Nękany wyrzutami sumienia Wilde zaczyna go szukać. Okazuje się, że Peter Bennett stał się ofiarą zmasowanego hejtu i zaliczył medialny upadek, który można określić chyba tylko jako koszmar na jawie. Czy sam był sobie winien? A może padł ofiarą perfidnej i skomplikowanej intrygi? Prowadząc śledztwo w jego sprawie, Wilde wkracza w plugawy świat celebrytów i reality TV, a przy okazji poznaje nowe wątki własnej mrocznej historii.*

Wiecie co? Ostatnimi czasy brakuje mi słów, by opisać twórczość Cobena. Bo co tu wymyślić nowego na temat autora, który podbił cały świat - oraz moją skromną domową biblioteczkę. Od dwóch lat sukcesywnie piszę recenzję jego książek  cały czas mówię to samo: dobra lektura, intrygujący thriller, genialna rozrywka. Serio. Nie pamiętam lektury, która by mnie w jakiś sposób mocno zawiodła. W przypadku Brakującego elementu mogę powiedzieć tylko to samo.

Mimo że Brakujący element jest drugim tonem z cyklu Chłopca z lasu, bynajmniej znajomość wcześniejszej części nie jest konieczna (acz zalecana). To przede wszystkim thriller, w którego wchodzi się od razu i zostaje się do samego końca... ponieważ do samego końca trzyma poziom. I jak przystało na Cobena, również zaskakuje. Tym razem autorpostawił na świat, który jest mu coraz bliższy - showbiznes. A ten świat bywa brutalny, a przy tym niezwykle kuszący. Bohaterowie są fałszywi, skorumpowani, doskonale bawią się kłamstwem manipulacją. Jak to bywa u Cobena, są jak najbardziej prawdziwi. To nie są czarno-biali bohaterowie. Wręcz przeciwnie. Każda postać bywa dobra i zła - w zależności od tego, co chcą ugrać.

Dlatego nie zwlekajcie. Jeżeli nieobecne jest Wam nazwisko Cobena (a sądzę, że coraz trudniej o osoby, które nie znają tego pisarza), koniecznie dajcie się skusić na Brakujący element. Nie zawiedziecie się! Ta powieść wciąga i spodoba się naprawdę każdemu!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł: Brakujący element
Tytuł oryginalny: The Match
http://www.wydawnictwoalbatros.com/Autor: Harlan Coben 
Przekład: Magdalena Słysz
Wydawnictwo: Albatros 
Seria: Chłopiec z lasu #2
Premiera: 13. lipca 2022
Liczba stron: 416
Format: 125x195
Oprawa:Miękka ze skrzydełkami
Cena: 44,90 zł
Kategoria: Thriller
*Opis z okładki

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię książki tego autora. Na pewno sięgnę po ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń