piątek, 6 stycznia 2017

MAGIA TRWA: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, czyli Magiczny przewodnik oraz Galeria postaci

Chyba nie było osoby, która nie ucieszyła się na wieść o powstawaniu filmu z uniwersum Harry'ego Pottera (a przynajmniej nie było takiej osoby w kręgach wiernych fanów HP). Wstępna trylogia przemieniła się w pięć części przygód Newta Scamandera w filmach Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, co mogło oznaczać tylko jedno - MAGIA TRWA! 


Jeszcze dobrze film nie trafił do kin, a już zdobył rzesze fanów, którzy z niecierpliwością będą czekali na każdą kolejną część. Jako miłośniczka Rowling i ja dałam szansę Fantastycznym zwierzętom jako historii, która będzie dla mnie większą rozrywką (w tym przypadku) niż chociażby ósmy tom Harry'ego Pottera, czyli Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Nie będzie dużym zaskoczeniem, jeżeli powiem, że niebawem po premierze pojawiły się dwie książeczki w związku z tą magiczną historią od wydawnictwa Media Rodzina, a są to: Magiczny przewodnik po filmie oraz Galeria postaci.

Zacznę może od cieńszej objętościowo książeczki, mianowicie: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie. Książeczka liczącą sobie około 100 stron podzielona jest na Wstęp, Postacie, Zwierzęta, Organizacje, Miejsca oraz Różdżki i Zaklęcia. Informacje w niej zawarte mają przybliżyć nam magiczny świat filmu z najróżniejszymi zdjęciami  filmowymi detalami, na które zapewne mało kto zwrócił uwagę. 


Magiczny Przewodnik po Filmie to wydanie bardzo kolorowe i wypełnione po brzegi zdjęciami. To, co mogło być w filmie delikatnie zaznaczone bądź jedynie wspomniane, tutaj dostaje więcej miejsca na wyjaśnienia. Niewątpliwa gratka dla wszystkich fanów nowej produkcji ze świata Rowling, a w dodatku nie najdroższa, bowiem jej cena wynosi 19 zł.

Jednakże o wiele bardziej podoba mi się wydanie Galerii Postaci, która zawiera jeszcze więcej urozmaiceń, a przede wszystkim jej wydanie jest większe i posiada twardą oprawę. Zapytacie pewnie, czym się jeszcze różni od Magicznego Przewodnika po Filmie? Otóż przede wszystkim - jak sama nazwa wskazuje - przede wszystkim skupia się bardziej na postaciach, które nie są jedynie wspomniane, lecz informacje o nich są o wiele bardziej dokładne. Jej spis treści dzieli się na poszczególne postacie oraz dodatki w postacie materiałów graficznych (przepięknych, swoją drogą!).


Najlepiej samemu wziąć do ręki te dwa dodatki do filmu albo przynajmniej spojrzeć na ich graficzne wydanie, dlatego też dodaję kilka zdjęć własnoręcznie przeze mnie wykonanych.

Podsumowując należy zadać pytanie - czy warto? Niestety nie potrafię podać decydującej odpowiedzi. Kto ceni sobie film i czuje się wielkim fanem na pewno nie będzie zastanawiał się dwa razy. Kto jednak nie przepada za światem Fantastycznych zwierząt - po co miałby iść na niego do kina a tym bardziej zakupować dodatki z nim związane? Jednakże jeżeli nie jesteś przekonany do tej historii, bo nie do końca rozumiesz postacie i świat przedstawiony - możliwe, że Galeria Postaci oraz Magiczny Przewodnik po Filmie umożliwi Ci zrozumienie całości, więc w takim przypadku... czemu by i nie zainwestować w te książki?   Lubicie Fantastyczne Zwierzęta? :D

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł:  Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Autor: Michael Kogge 
przekład: Joanna Lipińska
Wydawnictwo: Media Rodzina 
Seria: Dodatki
Data premiery: 2016 
Liczba stron:408
http://mediarodzina.pl/index.php 

8 komentarzy:

 1. Trochę bardziej mnie korcą te wszystkie ciekawe dodatki konkretnie do Harry'ego, ale widzę je raczej na zagranicznych bookstagramach, więc u nas chyba w tym temacie nie ma zbyt wiele ciekawych książek (a może się mylę i znasz jakieś godne uwagi?). Do publikacji o których wspominasz mogłabym zajrzeć, ale nad zakupem jeszcze się zastanowię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam na "Fantastycznych zwierzętach" w kinie i ogromnie mi się podobało :D Te książki mnie kuszą, będę musiała po nie sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wybieramy się w końcu na te "Fantastyczne zwierzęta", wybieramy. Ale te wszelkie gratisy i dodatki to chyba nie dla mnie.

  Buźka byku! ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę znaleźć chwilę i obejrzeć film :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla fanów to na pewno nie lada gratka! :)


  Pozdrawiam i bardzo przepraszam, że tak długo mnie tutaj nie było :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla fanów filmu to zdecydowanie warta zakupienia pozycja :)
  Ja na razie jeszcze nawet filmu nie obejrzałam, ale zdecydowanie zamierzam to nadrobić. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki mnie akurat za bardzo nie kuszą, ale chętnie zobaczę film :)

  OdpowiedzUsuń